PDA

View Full Version : یک connection برای تمام فرمها

babila
چهارشنبه 04 آبان 1384, 14:57 عصر
من دوسه روزه که vb.net رو شروع کردم و لی یه مشکل کوچولو دارم و اون اینه که من روی یه فرم یه
SqlConnection قرار میدم و SqlDataAdapter , DataSet و نمی دونم که چطوری به این کامپوننت ها
از سایر فرمها دسترسی پیدا کنم .

Chabok
چهارشنبه 04 آبان 1384, 19:16 عصر
با اجازه اساتید :

به نظر من از ماژول استفاده کنید
Module

یعنی یک ماژول به برنامه اضافه کنید و کنترل ها را بصورت Public تعریف کنید
حالا در همه فرمها و کلاً در همه جای برنامه دسترسی دارید

موفق باشید

Hamedm
چهارشنبه 04 آبان 1384, 21:53 عصر
من دوسه روزه که vb.net رو شروع کردم و لی یه مشکل کوچولو دارم و اون اینه که من روی یه فرم یه
SqlConnection قرار میدم و SqlDataAdapter , DataSet و نمی دونم که چطوری به این کامپوننت ها
از سایر فرمها دسترسی پیدا کنم .
سلام

به شما خوش آمد میگم که به جمع برنامه نویسان VB.NET پیوستید.

ببینید همیشه برای تمام برنامه یک Connection قرار میدهیم و پروژه رو با Sub Main بالا میاریم و در اون Sub Main مقدار ConnectionString رو ست میکنیم. بعد در تمام برنامه از اون Connection استفاده میکنند.
به عنوان یک برنامه نویس به شما پیشنهاد میکنم در Design اصلا DataAdapter و DataSet در فرم قرار ندهید و همه کارهارو در RunTime انجام بدید. درسته کمی کار اینجوری سخت میشه و باید کد زیادی هم بنویسی اما اگه بعدها مجبور شدی در برنامه ات تغییری ایجاد کنی، راحتتر میتونی این تغیرات رو اعمال نمایی. البته این نظر شخصی خود منه.

در پناه حق موفق باشید و پرتوان

Vahab
پنج شنبه 05 آبان 1384, 12:37 عصر
سلام

به شما خوش آمد میگم که به جمع برنامه نویسان VB.NET پیوستید.

ببینید همیشه برای تمام برنامه یک Connection قرار میدهیم و پروژه رو با Sub Main بالا میاریم و در اون Sub Main مقدار ConnectionString رو ست میکنیم. بعد در تمام برنامه از اون Connection استفاده میکنند.
به عنوان یک برنامه نویس به شما پیشنهاد میکنم در Design اصلا DataAdapter و DataSet در فرم قرار ندهید و همه کارهارو در RunTime انجام بدید. درسته کمی کار اینجوری سخت میشه و باید کد زیادی هم بنویسی اما اگه بعدها مجبور شدی در برنامه ات تغییری ایجاد کنی، راحتتر میتونی این تغیرات رو اعمال نمایی. البته این نظر شخصی خود منه.

تائید میشه

mehrdotnet
پنج شنبه 05 آبان 1384, 17:11 عصر
hamedm نوشته :
به عنوان یک برنامه نویس به شما پیشنهاد میکنم در Design اصلا DataAdapter و DataSet در فرم قرار ندهید و همه کارهارو در RunTime انجام بدید.

میشه دلیلشو توضیح بدین.

Hamedm
پنج شنبه 05 آبان 1384, 21:55 عصر
سلام

میشه دلیلشو توضیح بدین.

درسته کمی کار اینجوری سخت میشه و باید کد زیادی هم بنویسی اما اگه بعدها مجبور شدی در برنامه ات تغییری ایجاد کنی، راحتتر میتونی این تغیرات رو اعمال نمایی. البته این نظر شخصی خود منه.

babila
جمعه 06 آبان 1384, 13:06 عصر
ممنون از راهنمائیتون من در ست کردن Connection ,مشکلی ندارم فقط اگه میشه در مورد ( پروژه رو با Sub Main بالا میاریم و در اون Sub Main مقدار ConnectionString رو ست میکنیم. بعد در تمام برنامه از اون Connection استفاده میکنند.)بیشتر توضیح بدین
در ضمن این Sub Main رو من داخل برنامه های Console دیدم ولی در Windows Application نتونستم پیداش کنم.

Hamedm
شنبه 07 آبان 1384, 10:40 صبح
ممنون از راهنمائیتون من در ست کردن Connection ,مشکلی ندارم فقط اگه میشه در مورد ( پروژه رو با Sub Main بالا میاریم و در اون Sub Main مقدار ConnectionString رو ست میکنیم. بعد در تمام برنامه از اون Connection استفاده میکنند.)بیشتر توضیح بدین
در ضمن این Sub Main رو من داخل برنامه های Console دیدم ولی در Windows Application نتونستم پیداش کنم.

سلام

ببین برای اینکه پروژه با Sub Main بالا بیاد، احتیاج به یک Module داری، یک Moduleبه پروژه ات اضافه کن. بعد کد زیر رو در اون مینویسیم:

Public Sub Main()

End Sub

بعد در Project properties میگیم که پروژه با SubMain بالا بیاد.

حالا اگه پروژه رو اجرا کنی، کدهایی که در SubMain (کد بالا) نوشتی اجرا میشه.
در Module شما یک Connection بصورت Public تعریف کنید، بعد در SubMain مقدار ConnectionString اونو ست نمائید. مثلا:

ConnectionName.ConnectionString = "Data Source=" & ServerName & "; User ID = sa;" & _
"Password = " & Password & "; Initial Catalog = " & DataBaseName
بعد باید اولین فرم پروژه ات رو Load کنی:

Application.Run(frmMain)
به همین راحتی...

mehrdotnet
شنبه 07 آبان 1384, 17:08 عصر
روش جالبیه
ممنون استفاده کردیم. تاحالا اینجوری به کار نبرده بودم.

reham
دوشنبه 09 آبان 1384, 11:53 صبح
یه سوال استفاده از UDL برای کانکشن روش خوبی هست؟

habedijoo
دوشنبه 16 آبان 1384, 12:03 عصر
سلام
آره خوبه . من که از این روش استفاده می کنم . ولی یه سری اطلاعات اضافه میده که با برنامه نویسی اونا رو بر میدارم .

mehrdotnet
دوشنبه 16 آبان 1384, 12:50 عصر
میشه یه راهنمایی بفرمایین که اصلاً این UDL چیه؟ البته با عرض شرمندگی!