PDA

View Full Version : سوال: به نظر شما تصمیم بنده برای تغییر زمینه کاری از برنامه نویسی به گرافیک کار درستیه ؟

Programmer 1
جمعه 13 آبان 1390, 01:47 صبح
شاید جای این سوال اینجا نباشه ولی به نظر من چون اکثر کاربرای این سایت طبیعتا در شاخه برنامه نویسی فعالیت میکنند به نظرم به جاست که این سوال رو مطح کنم :

با تمام علاقه ای که به برنامه نویسی دارم ، قصد دارم رهاش کنم و به سمت گرافیک برم : مباحثی مثل طراحی قالب سایت ، تبدیل قالب به کد ، طراحی بنر ، لوگو ، کارت ویزیت و ... ، البته به گرافیک هم علاقه دارم ولی نه در حد برنامه نویسی و طوری نیست که ازش لذت نبرم

جدا از استثناها ، در حالت کلی برای برنامه نویسی حال چه تحت وب ، چه دسکتاپ و ... زمان بیشتری برای یادگیری نیاز هستش ، تجربه بیشتری میخواد و قبول کنیم که برای اینکه یک برنامه نویسی موفق باشیم و بتونیم تو بازار کار وارد بشیم باید از سن کم این کار رو شروع کرد ، نگاه کنید اکثر بزرگان این صنعت که به جایی رسیدن از سن کم شروع کردن ، و کلا مباحثی مثل برنامه نویسی حجم مطالعاتی بیشتری داره : مثلا متودولوژی های مختلف ، بحث مدیریت پروژه و اصول کد نویسی و استاندارد های خاص و ... که هر یک شاید دنیایی برای خودش باشه ، و نمیشه گفت که بی خیال برخی از این موارد بشیم ، مثلا کد نویسی بدون اصول مهندسی ره به جایی نخواهد برد ، کیفیت زیر سوال میره ، مدیر پروژه ای که برنامه نویسی موفقی نبوده معمولا مدیر پروژه خوبی هم نخواهد بود ، این مباحث انچنان به هم پیچیده شده که خودش یک معذلیه برای تصمیم گیری ، ولی مبحث گرافیک به نظرم این طور نیست درسته ساده هم نیست ولی به هیچ عنوان فکر نکنم درگیر چنین موضوعاتی بشیم که برای هر کدومش شاید هزاران هزار کتاب نوشته شده باشه و بحثهای مختلف و ... ، این شد که با خودم فکر کردم من که 25 سال سن دارم و تازه شروع به برنامه نویسی حرفه ای کردم زمان زیادی برای یادگیری و تطابق با خیلی چیزها لازمه که قبلا به دلیل کم اطلاعی و عدم راهنمایی درست دنبال این چیزها نبودم والان عقب افتادم و الان به نظرم دیر شده برای این کار زیرا هدفم فقط برنامه نویسی نیست و قصد دارم هر چه سریعتر وارد بازار کار بشم ، احساس میکنم مبحث گرافیک مثلا طراحی قالب درگیری های کمتری داره ،

به نظر شما یادگیری گرافیک زود بازده تره؟ و البته بازار کاری خوبی داره؟ رقابت در بازار کارش چه طوری هست؟ آینده ای داره یا نه ؟

با تشکر/.

ehp_kz6597
جمعه 13 آبان 1390, 07:50 صبح
سلام
ببین دوست من بزار یه سری موارد رو روشن کنم

نکات کنکوری !:
1- هیچ کاری نیست که بدون تلاش نتیجه دلخواه رو بده
2- همیشه انجام کار مورد علاقه و دلخواه و رسیدن به نتیجه مساوی کسب درآمد خوب نیست
3- همیشه اینطوره که انسان برای هرچیزی تلاش کنه حتما بهش میرسه
4- همیشه مرغ همسایه غازه
5- مهم نیست که چه کاری انجام میدی ، مهم اینه که سعی کنی توش بهترین باشی >> این هم مساوی با تلاش ، تلاش ، تلاش
6- بقیه نکته ها رو در بسته های آموزشی ما خواهید خواند :لبخند:
...
و اما :

مدیر پروژه ای که برنامه نویسی موفقی نبوده معمولا مدیر پروژه خوبی هم نخواهد بود ،این رو قبول ندارم . مدیریت یه چیزه ، برنامه نویسی یه چیز دیگه . البته دید برنامه نویسی در نحوه مدیریت یه پروژه میتونه موثر بشه ولی با این صراحت نمیشه جمله بالا رو بکار برد

به هیچ عنوان فکر نکنم درگیر چنین موضوعاتی بشیم که برای هر کدومش شاید هزاران هزار کتاب نوشته شده باشه و بحثهای مختلفاینجا هم اوضاع همونجوره . فقط اونجا دم به ساعت کتاب و مقاله میاد بیرون و اینجا فیلم آموزشی . وقتی از بیرون نگاه میکنی چیزی نیست ولی وقتی وارد میشی :
با فتوشاپ شروع به کار میکنی . آگهی های استخدام رو میبینی که همه کرل میخوان (برنامه رو باید عوض کرد ؟!) . نیاز به تصویر سازی داری . ایلاستریتور باید یاد بگیری و اصول طراحی . کم کم میبینی که اگه بشه چندتا کلیپ کوتاه گرافیکی هم کار کنم بد نیستا :متفکر: میری سراغ افتر افکت . بعد میبینی گرافیکم بد نیست ، کار با افتر هم که بلدم اگه میشد سه بعدی هم یاد میگرفتم بد نبود و این دریا انتها ندارد ...

25 سال سن دارمهمچین دیر هم نیست . شما رو یکی دو مبحث تمرکز کن و شروع به کار کن (همونطور که نفس میکشی و غذا میخوری - یعنی باهاش زندگی کن ) (البته چیزی باشه که بیارزه) بعد از چند ماه حتما (انشاء الله) نتیجش رو میبینی

قصد دارم هر چه سریعتر وارد بازار کار بشمفکر نکن که گرافیک زود بازدهه و یا درآمد خیلی بالایی داری . نمیدونم چقدر تو زمینه گرافیک کار کردی ولی مثل کوچه خیابون های شهرمون پر بالا و پایینهای اعصاب خورد کنه

البته بازار کاری خوبی داره؟ رقابت در بازار کارش چه طوری هست؟ آینده ای داره یا نه ؟آره پول پارو میکنن چه جور :لبخند:
این خبرا هم نیست . البته چرا هست ولی مستلزم چند ویژگیه : 1- تجربه کافی ( هرچه بیشتر ، زمان صرف شده کمتر ، سود کلی بیشتر و ...) 2- شهرت و سرشناسی ( هرچه بیشتر ، مبلغ دریافتی بیشتر) و ...
رقابت افتضاحه اونی که خیلی حرفه ایه که کارشو داره ، پولشو میگیره و دیگر هیچ / اونی که هیچی نمیدونه کار دیگران رو با قیمت خیلی پایین میگیره و گند میزنه تو کار و تحویل میده ، تازه طرف خیلی خوشش میاد / این وسط اونایی که اوضاعشون اینوجوریه " <> " حال و روز خوشی ندارن

ااااااه . اینهمه حرف زدم ؟!!!
خلاصه اینا رو گفتم تا بدونی که اول باید یه برداشت و تجزیه - تحلیل درست از موقعیت خودت ، کارت ، هدفت داشته باشی بعد اقدام کنی
به نظرم بهتره تو دور و بر خودت ، تو هر دو زمینه کاری ، چندتا متخصص پیدا کنی و ازشون مشورت بخای

شاد و موفق باشی