PDA

View Full Version : سوال: طریقه دسترسی به تمامی اشیاء یک فرم از بیرون(فرمی دیگر)

حسین شهریاری
جمعه 13 آبان 1390, 21:12 عصر
سلام

چطور میشه به تمامی اشیاء یک فرم از طریق یک فرم دیگه دسترسی پیدا کرد؟
لطفا هر کدام از دوستان روشی بهتر داره ارائه کنه.

با تشکر
مثلا:

form2 f2=new form2();
f2.textbox1.clear();

ButterFly
جمعه 13 آبان 1390, 21:20 عصر
دوست عزیز روش معمول دسترسی ای که من استفاده میکنم، همین روشی هست که شما نوشتین.این کدها رو یا توی فرم مورد نظر مینویسم یا توی یک کلاس.
مگه این روش کارتونو راه نمیندازه؟ اگه این روش معایبی داره بگید تا منم بهرمند بشم :-)

یا علی

mohandes1381
جمعه 13 آبان 1390, 21:28 عصر
شما باید در فرم اصلی اشیائی را که می خواهید در فرم دیگری از آنها استفاده کنید به صورت public تعریف کنید. به صورت پیش فرض اشیا ساخته شده در فرم به صورت private هستند و فقط در همان فرم قابل استفاده می باشند.

wolf_majid
جمعه 13 آبان 1390, 21:35 عصر
پابلیک کردن کنترل ها طبق گفته دوستان کار درستی نیست
از روش زیر استفاده کنید
(Application.OpenForms["Form2"].Controls["Textbox1"] as TextBox).Clear();

ButterFly
جمعه 13 آبان 1390, 21:53 عصر
دوست عزیز
wolf_majid (http://barnamenevis.org/member.php?85916-wolf_majid)
روش شما جالب بود.ممنون. اما میشه بپرسم مزیت این روش نسبت به روش اول چیه؟

sobaisobai
جمعه 13 آبان 1390, 21:59 عصر
سلام
با تشکر از تمامی دوستان
شما میتونید تو Public partial Class فرم 1 کد زیر رو بنویسی ( آبجکت )
public static Form1 form;
بعد تو فرم لود همین فرم(فرم 1) کد زیر رو بنویسی
form = this;
بعد تو هر فرم دیگه میخوای به کنترل های فرم 1 دسترسی داشته باشی کافی به صورت زیر استفاده کنی.فقط به شرطی که public باشن
Form1.form.button1.Text = "OK";
موفق باشی

mmd2009
جمعه 13 آبان 1390, 22:43 عصر
از روش زیر استفاده کنید

این روش مناسب ترین روش هست.

روشی که شما (sobaisobai (http://barnamenevis.org/member.php?126323-sobaisobai)) گفتید برای زبانی مانند سی شارپ نیست. یعنی DNA این روش شما با DNA سی شارپ سازگار نیست

sobaisobai
جمعه 13 آبان 1390, 22:55 عصر
DNA چیه؟
میشه توضیح بدید
ممنون

mmd2009
شنبه 14 آبان 1390, 00:22 صبح
سی شارپ یک زبان کاملا شی گراست ولی روشی که شما گفتید خلاف این رو میگه. و خیلی ایراد دیگه که نزدیک به چند سالی که من اینجام همه ی ایراد های روش شما رو تو انجمن سی شارپ گفته شده. و بهترین روشها یکی روش دوستمون بود و دیگری روش استفاده از خصوصیت ها البته روش استفاده از رویداد ها هم خوبه..

موفق باشید

حسین شهریاری
شنبه 14 آبان 1390, 13:54 عصر
با سلام

با تشکر از همه عزیزان، من هم با روشی که دوستمان "wolf_majid" ارائه نمودند موافق هستم.چراکه زبان #C تمام اصول، قوانین و دیسیپلین های شیئ گرایی را رعایت میکند.
البته روشی که دوستمان "sobaisobai" ارائه نمودند نیز کار میکنه ولی عیبش اینه که سربار بسیار زیادی به سیستم تحمیل میکنه.

حسین شهریاری
شنبه 14 آبان 1390, 17:09 عصر
با سلام مجدد!

دوستان برای دسترسی به شیئی که کلاسشا خودمون نوشتیم، باید چیکار کنیم.
البته با Public نمودن شیئ مشتق شده، میشه بهش دسترسی داشت ولی متدهای آن هیچ کاری انجام نمیدهند.

با تشکر

wolf_majid
شنبه 14 آبان 1390, 17:54 عصر
با سلام مجدد!

دوستان برای دسترسی به شیئی که کلاسشا خودمون نوشتیم، باید چیکار کنیم.
البته با Public نمودن شیئ مشتق شده، میشه بهش دسترسی داشت ولی متدهای آن هیچ کاری انجام نمیدهند.

با تشکر
آهان , تازه منظورتون رو گرفتم
فرض کنید کلاس نمونه گرفته شده شما در فرم 1 و نام آن Class1 باشد و همچنین به صورت public باشد (می تونید اون رو private تعریف کنید و یک Property برای دسترسی به اون)

این در فرم 1 :
private Class1 myclass = new Class1();
public Class1 MyClass { get { return myclass; } }

و در فرم 2 :
Form1 frm = new Form1();
(frm.MyClass as Class1).test();

البته بهتر اینه که کلاس مورد نظر رو در فرم جدید نمونه گیری کنیم (با as می توانید به کامپایلر vs نوع شی را معرفی کنید)

حسین شهریاری
دوشنبه 16 آبان 1390, 13:45 عصر
با سلام!

بله با این روش میشه به متدها و خواص Public شده در کلاس مربوطه، دسترسی داشت ولی نمیدونم چرا اون متد(اگر از طریق یک فرم دیگه فراخوانی بشه) هیچ کاری نمیکنه.
یعنی فقط زمانی متدهاش کار میکنه که از طریق همون فرم( که شیئ توش مشتق شده) فراخوانی بشه.

اگه به جوابی رسیدید لطفا خبر بدید.

سوداگر
چهارشنبه 18 آبان 1390, 22:38 عصر
ایعنی DNA این روش شما با DNA سی شارپ سازگار نیست

نفهمیدیم DNA چیه؟؟؟؟

خوب آقای mmd2009 با پ.خ گفتند که رشته تجربی بودند و منظورشون کلاً ساختمان سی شارپ بوده :کف:

sobaisobai
یک شنبه 13 آذر 1390, 17:39 عصر
از روش زیر استفاده کنید
سلام
کدی که دادید کار نمیکنه ارور میده
Object reference not set to an instance of an object.
مشکل کجاست؟

wolf_majid
یک شنبه 13 آذر 1390, 19:07 عصر
یا اسم فرمتون Form2 نیست
یا اسم جعبه متنتون Textbox1 نیست
و یا اطصلا" فرم مورد نظر باز نیست

sobaisobai
یک شنبه 13 آذر 1390, 20:09 عصر
چرا هست
فقط IsMDIContainer فرم2 برابر true هستش.
مشکل از اینه؟

mmd2009
یک شنبه 13 آذر 1390, 20:29 عصر
با سلام

اگر اطلاعات رو از فرم یک میبری به فرم دو از کد زیر استفاده کن :

var frm2 = new Frm2();
frm2.Controls["Label1"].Text = textBox1.Text;
frm2.ShowDialog();

ببیند تا فرم باز نشده مقدار دهی نمیشه که شما بخوایید مقدار یک برچسب یا تکست رو تغییر بدید

موفق باشید

linux
یک شنبه 13 آذر 1390, 23:22 عصر
سلام

چطور میشه به تمامی اشیاء یک فرم از طریق یک فرم دیگه دسترسی پیدا کرد؟
لطفا هر کدام از دوستان روشی بهتر داره ارائه کنه.

با تشکر
مثلا:

form2 f2=new form2();
f2.textbox1.clear();

بهتر هست به جای این سوال اصل مساله را مطرح کنید، چه چیزی باعث شده تا شما احساس کنید که به همه اشیا داخل یک فرم احتیاج دارید؟

sobaisobai
دوشنبه 14 آذر 1390, 00:28 صبح
با سلام

اگر اطلاعات رو از فرم یک میبری به فرم دو از کد زیر استفاده کن :

var frm2 = new Frm2();
frm2.Controls["Label1"].Text = textBox1.Text;
frm2.ShowDialog();

ببیند تا فرم باز نشده مقدار دهی نمیشه که شما بخوایید مقدار یک برچسب یا تکست رو تغییر بدید

موفق باشید
فرم1 من باز هستش که فرم پدر هم هست
فرم 2 من فرم فرزند هستش
حلا من میخوام از فرم فرزند textbox فرم پدر رو مقدار دهی کنم
showDialog نیاز نیست چون فرم پدر همیشه بازه

wolf_majid
دوشنبه 14 آذر 1390, 07:23 صبح
این رو ببینید

linux
دوشنبه 14 آذر 1390, 09:13 صبح
فرم 2 من فرم فرزند هستش

که چه بشود؟ وقتی فرم 2 باز هست و کار بر در حال کار با فرم 2 هست حال چه اهمیتی دارد که وقتی این فرم باز هست اطلاعات تکست باکس آن در فرم 1 هم نمایش داده شود؟ یا اگر قرار هست اطلاعات در فرم 1 ثبت شود چرا دیگر فرم 2 باز می شود؟ کلا طراحی UI شما مشکل دارد اکثرا بخاطر طراحی ها نادرست به روش های نادرست و عجیب و غریب در برنامه نویسی می رسیم!
اگر می خواهید بعد از اینکه اطلاعات در فرم 2 ثبت شد و بعد از بستن فرم 2 اطلاعات در فرم بازیابی و مورد استفاده قرار گیرد روش مناسب دیگری هست.

sobaisobai
دوشنبه 14 آذر 1390, 09:20 صبح
که چه بشود؟ وقتی فرم 2 باز هست و کار بر در حال کار با فرم 2 هست حال چه اهمیتی دارد که وقتی این فرم باز هست اطلاعات تکست باکس آن در فرم 1 هم نمایش داده شود؟ یا اگر قرار هست اطلاعات در فرم 1 ثبت شود چرا دیگر فرم 2 باز می شود؟ کلا طراحی UI شما مشکل دارد اکثرا بخاطر طراحی ها نادرست به روش های نادرست و عجیب و غریب در برنامه نویسی می رسیم!
اگر می خواهید بعد از اینکه اطلاعات در فرم 2 ثبت شد و بعد از بستن فرم 2 اطلاعات در فرم بازیابی و مورد استفاده قرار گیرد روش مناسب دیگری هست.
واسه اینکه پسر بشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خب نیازه که یه سری اطلاعات در حین اجرا برنامه از فرم2 به فرم یک انتقال داده بشه همین

linux
دوشنبه 14 آذر 1390, 09:58 صبح
فرم 2 من فرم فرزند هستش

واسه اینکه پسر بشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خب نیازه که یه سری اطلاعات در حین اجرا برنامه از فرم2 به فرم یک انتقال داده بشه همین
خوب از اول این را بگو، لقمه را دور سر مبارکت الکی نچرخان، بعد از بستن فرم 2 می خواهی اطلاعات منتقل بشود؟

sobaisobai
دوشنبه 14 آذر 1390, 10:02 صبح
نه دوست عزیز
هر دو فرم باز هستن و فرم2 هم بسته نمیشه
شما غیر از این راه دیگه ای مد نظرت هست؟

linux
دوشنبه 14 آذر 1390, 10:21 صبح
نه دوست عزیز
هر دو فرم باز هستن و فرم2 هم بسته نمیشه
شما غیر از این راه دیگه ای مد نظرت هست؟

به نظر من کلا روش طراحی UI شما اشتباه هست ، ولی در هر صورت یک الگویی به اسم الگوی observer داریم که مشکل شما را بر طرف می کند این الگو در event ها پیاده سازی شده می توانید از event ها هم استفاده کنید.

sobaisobai
دوشنبه 14 آذر 1390, 10:35 صبح
به نظر من کلا روش طراحی UI شما اشتباه هست ، ولی در هر صورت یک الگویی به اسم الگوی observer داریم که مشکل شما را بر طرف می کند این الگو در event ها پیاده سازی شده می توانید از event ها هم استفاده کنید.
ممنون
ولی به نظر من راه دیگه ای نیست
طراحی هم مشکل نداره

linux
دوشنبه 14 آذر 1390, 10:56 صبح
ممنون
ولی به نظر من راه دیگه ای نیست
طراحی هم مشکل نداره

طراحی UI اگر اشتباه نبود که به همچین جایی نمی رسیدی که!

sobaisobai
دوشنبه 14 آذر 1390, 10:59 صبح
طراحی UI اگر اشتباه نبود که به همچین جایی نمی رسیدی که!
من نمیدونم مشکل شما کجاست؟
شما اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?316689-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%B5-%D9%85%D9%82%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D8%A8%D9%88-%D9%81%D8%B1%D9%85-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D9%88) رو نگاه کنید
به نظر شما چرا میخواد این کار رو انجام بده؟
به قول شما طراحی UI مشکل داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟

linux
دوشنبه 14 آذر 1390, 11:25 صبح
من نمیدونم مشکل شما کجاست؟
شما اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?316689-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%B5-%D9%85%D9%82%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D8%A8%D9%88-%D9%81%D8%B1%D9%85-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D9%88) رو نگاه کنید
به نظر شما چرا میخواد این کار رو انجام بده؟
به قول شما طراحی UI مشکل داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟
عزیز دل من این بعد از انتخاب کردن از فرم 2 و زدن دکمه تایید باید فرم 2 بسته بشود و اطلاعات به فرم 1 ارسال شود. خوب این راه حل خیلی ساده ای دارد ولی شما فرمودید هر دو فرم باز هستند و نمی خواهید فرم 2 بسته شود. غیر از این هست؟خوب اگر هر دو فرم در طول اجرای برنامه همیشه باز هستند و اطلاعات در فرم 2 ثبت شده و همزمان باید به فرم 1 ارسال شود خوب قطعا طراحی ایراد دارد.
این مثال را با استفاده از الگو observer برای شما درست کردم. نگاه کنید.
اگر شما دقیقا چیزی مانند همین پستی که اینجا گذاشته اید می خواهید خیلی خیلی راه ساده ای دارد به شرط اینکه بعد از ورود اطلاعات بخواهد فرم 2 بسته شود.

sobaisobai
دوشنبه 14 آذر 1390, 11:32 صبح
اقا حرف شما متین
sample شما هم همون کار برنامه من رو میکنه
حلا مزیت این روش نسبت روش زیر چیه؟

linux
دوشنبه 14 آذر 1390, 12:19 عصر
اقا حرف شما متین
sample شما هم همون کار برنامه من رو میکنه
حلا مزیت این روش نسبت روش زیر چیه؟
الگو observer برای پیاده سازی ارسال پیام از شی به شی دیگر به کار می رود، در صورت تغییر در شی اصلی تمام اشیا مرتبط با این شی خبردار خواهند شد. این الگو کاربرد اصلیش در رخداد ها هست.
اگر طراحی را اصلاح کنی جوابت (http://barnamenevis.org/showthread.php?316689-اختصاص-مقادیر-کامبو-فرم-دیگر-به-گرید-ویو&p=1389444&viewfull=1#post1389444)را اینجا خواهی گرفت.

sobaisobai
دوشنبه 14 آذر 1390, 14:51 عصر
این رو ببینید
درست شد
ولی اگه باتن داخل panel یا GroupBox بود چی؟

sobaisobai
دوشنبه 14 آذر 1390, 14:56 عصر
مشکل حل شد
(Application.OpenForms["Students"].Controls["panel2"].Controls["btnRefresh"] as DevComponents.DotNetBar.ButtonX).PerformClick();

saeed_sho
پنج شنبه 17 آذر 1390, 10:08 صبح
سلام من کار با سی شارپ تازه شروع کردم ازتون مشورت میخوام لطفا راهنمایی کنید
دارم یه ریپورت بویلدر درست میکنم که حدودا پنج تا فرم داره و از هر فرم با زدن باتن بعدی فرم مخفی میشه و فرم بعدی شو میشه و اگه لازم شد کاربر باتن قبلی رو بزنه و برگرده به فرم قبلی و اطلاعات رو اصلاح کنه در حالی که اطلاعات قبلی که وارد کرده توی فرم قبلی باشن اما مشکلم اینجاست که اگه پنج تا فرم همزمان باز باشه به برنامه سربار اضافی وارد نمیشه؟ اگه اطلاعات هر فرم رو بریزم توی یه کلاس و فرم های قبلی رو ببندم چطوری میشه ؟ کار درستیه؟

saeed_sho
سه شنبه 22 آذر 1390, 11:53 صبح
سلام
من توی یکی از فرم هام یه لیست باکس دارم که توی یه فرم دیگه ایتم های لیست باکس رو میخوام در حالی که اون فرمی که لیست باکس داره بازه و مخفی شده میخوام توی یه فرم دیگه اطلاعاتشو بریزم تو ارایه اون روش های بالایی رو امتحان کردم جواب نمیده چکار کنم؟
var f=from u in (Application.OpenForms["ChooseFieldForm"].Controls["selectedListBox"]as ListBox).Items
Select u;

sobaisobai
سه شنبه 22 آذر 1390, 12:33 عصر
سلام
من توی یکی از فرم هام یه لیست باکس دارم که توی یه فرم دیگه ایتم های لیست باکس رو میخوام در حالی که اون فرمی که لیست باکس داره بازه و مخفی شده میخوام توی یه فرم دیگه اطلاعاتشو بریزم تو ارایه اون روش های بالایی رو امتحان کردم جواب نمیده چکار کنم؟
var f=from u in (Application.OpenForms["ChooseFieldForm"].Controls["selectedListBox"]as ListBox).Items
Select u;
سلام
اقا من که نفهمیدم چی گفتی!!!!!!
واضح تر بگو

saeed_sho
سه شنبه 22 آذر 1390, 14:01 عصر
من یه فرم دارم که توش یه لیست باکس هست دکمه next رو که میزنم مخفی میشه و یه فرم دیگه شو میشه و میخوام اطلاعات لست باکس در فرمی که hide شده رو توی اون فرمی که بعدا شو شده استفاده کنم با linq اما به اون قسمتی که لیست باکس رو از فرمی که بازه فرامیخونم ارور و میگه توی linq نمیتونم همچین چیزی استفاده کنم کدش بالا هست چکار کنم ایتم های لیست باکس رو چطوری بدست بیارم و استفاده کنم؟

az.heidarzadeh
سه شنبه 22 آذر 1390, 15:16 عصر
جهت اطلاع شما روشی که دوستمون خواستن پیاده کنن خیلی هم معموله و معمول ترین حالتش هم برنامه Notepade، پس به نظر شما Find-Replace تو Notepade چطوری کار میکنه؟...

b.i.r.i.y.a
دوشنبه 17 بهمن 1390, 03:27 صبح
دوستان قصه ی دسترسی به کنترل هارو گفتید. و خیلی هم ممنون. ولی درمورد بقیه ی اجزای یک فرم ، مثلا متغیرها ، چیزی نگفتید !
اگه میشه دسترسی به متغیرها ، فیلد ها و توابع تعریف شده در یک فرم، از درون فرمی دیگه رو هم توضیح بدید.
فرض کنید در فرم1 متغیری دارم به نام x و میخوام از دورن فرم2 بهش دسترسی داشته باشم.
سپاس.

شفیعی
دوشنبه 17 بهمن 1390, 07:39 صبح
سلام
من طبق مطالب بالا میخواستم اطلاعات یک dataGridView را که در یک فرم است در داخل یک crystalReportViewer که در فرم دیگر است نمایش بدهم دستورات زیر را مطابق مطالب بالا نوشتم ولی جواب نمیدهد برای حل مشکل باید چکار کرد
FR_shahrestan Freport = new FR_shahrestan();
Freport.MdiParent = this;
CrystalReport2 mycrystal = new CrystalReport2();
mycrystal.SetDataSource(DataTable1);
(Application.OpenForms["FR_shahrestan"].Controls["crystalReportViewer1"] as CrystalReport2).ReportSource = mycrystal;

zahra.md
یک شنبه 30 بهمن 1390, 10:42 صبح
من تازه برنامه نویسی رو شروع کردم

میخوام یه pictureBoxکه داخل فرم دوممه رو تو فرم اولیم استفاده کنم برا مثال میخوام با یه دکمه که تو فرم اولمه تغییر سایزش بدم

خواهشا کمک کنید نمیخوام از کلاس استفاده کنم

zahra.md
یک شنبه 30 بهمن 1390, 11:57 صبح
سلام
با تشکر از تمامی دوستان
شما میتونید تو Public partial Class فرم 1 کد زیر رو بنویسی ( آبجکت )
public static Form1 form;
بعد تو فرم لود همین فرم(فرم 1) کد زیر رو بنویسی
form = this;
بعد تو هر فرم دیگه میخوای به کنترل های فرم 1 دسترسی داشته باشی کافی به صورت زیر استفاده کنی.فقط به شرطی که public باشن
Form1.form.button1.Text = "OK";
موفق باشی

button1 که الآن داخل فرم اوله رو چطوری تو فرم اولم public اعلام کنم؟؟؟؟

m2_farzan
یک شنبه 30 بهمن 1390, 18:54 عصر

چرا؟؟؟ به نظرم هر دوتا راه یکیه و این به انتخاب شخصی خود آدم برمیگرده.

bahare2582
دوشنبه 01 اسفند 1390, 14:21 عصر
با سلام

دوستان عزیز,می خواستم textbox یک فرم رو در textbox فرم دیگه ای از طریق کلیک روی یک bottun ارسال کنم,با کد گفته شده شما چه جوری باید این کاررو انجام بدم,لطفا راهنمایی کنید

با تشکر

b.i.r.i.y.a
پنج شنبه 04 اسفند 1390, 17:16 عصر
با سلام
دوستان عزیز,می خواستم textbox یک فرم رو در textbox فرم دیگه ای از طریق کلیک روی یک bottun ارسال کنم,با کد گفته شده شما چه جوری باید این کاررو انجام بدم,لطفا راهنمایی کنید

با تشکر

درود ،
من بر اساس برداشت خودم از پرسش شما این راهو پیشنهاد میکنم.
برداشت من :
ما دو فرم داریم : form1,form2
در فرم1 یک جعبه متن به نام textbox1 داریم و در فرم2 یک button و یک جعبه متن به نام textbox2 داریم. با فشردن دکمه ی درون فرم2 باید متن درون textbox فرم1 در textbox فرم2 کپی بشه.
پس با فرض اینکه هر دو فرم باز هستند ، این کد رو به رخداد کلیک دکمه ی فرم2 اضاف کن :
Textbox2.text = (application.openforms["form1"].controls["textbox1"] as textbox).text;

موفق باشی.
یا حق

mohandesamir
چهارشنبه 27 شهریور 1392, 03:09 صبح
سلام به دوستان عزیز
یه مشکل داشتم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
یه فرم اصلی دارم که داخلش گریدویو هست.بالاش یه دکمه واسه اضافه کردن اطلاعات هست.اون رو که بزنیم یه صفحه میاد که میتونیم اطلاعات جدید رو اضافه کنیم ولی وقتی میبندمش و به فرم اصلی برمیگردم اطلاعات جدید رو که اضافه کردم نشون نمیده و باید یه بار برنامه رو ببندم دوباره باز کنم تا نشون بده.
ممنون میشم کمک کنید

aliagamon
چهارشنبه 27 شهریور 1392, 09:47 صبح
سلام به دوستان عزیز
یه مشکل داشتم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
یه فرم اصلی دارم که داخلش گریدویو هست.بالاش یه دکمه واسه اضافه کردن اطلاعات هست.اون رو که بزنیم یه صفحه میاد که میتونیم اطلاعات جدید رو اضافه کنیم ولی وقتی میبندمش و به فرم اصلی برمیگردم اطلاعات جدید رو که اضافه کردم نشون نمیده و باید یه بار برنامه رو ببندم دوباره باز کنم تا نشون بده.
ممنون میشم کمک کنید
تو رویداد formclosiing اطلاعات رو ذخیره کنید ... اگر هم ذخیره میکنید هم باید یه بار رفرش کنید ...

parseh21
جمعه 29 فروردین 1393, 00:48 صبح
با درود

اگر در Form1 سه textbox برای ورود نام کاربری, رمز ورود و شماره پیامک باشد, در Form2 برای ارسال پیامک, برنامه نیاز به اطلاعات این textbox ها دارد, می خواهم بدون نمایش این اطلاعات در فرم دوم ارسال پیامک صورت گیرد. در واقع اطلاعات فرم دو, از فرم یک گرفته شود اما نمایش داده نشود, خواهش دارم مرا راهنمایی فرمایید.

ROSTAM2
جمعه 29 فروردین 1393, 06:26 صبح
از متغیر عمومی استفاده کنید

parseh21
جمعه 29 فروردین 1393, 13:42 عصر
ببینید من می توانم مقدارهایی که در Textbox های فرم یک وارد می شود به Textbox های فرم دوم انتقال بدهم. اما مشکل اینجاست که برنامه برای ارسال پیامک نیاز به نام کاربری, رمز عبور و شماره پیامک دارد, اما این مقدارها را نمی تواند از فرم یک بخواند.
من نیاز دارم که کاربر در صفحه نخست اطلاعات را وارد کند و دیگر نیازی نباشد مجدد در فرم دوم وارد نماید و بتواند پیامک ارسال کند.

930000
یک شنبه 01 بهمن 1396, 15:11 عصر
قربان دستت
کلی فروم گشتم دنبال این کد
هر چی میگشتم کدهای بدرد نخور بود که به درد کارم نمیخورد

ROSTAM2
پنج شنبه 05 بهمن 1396, 07:12 صبح
يه راه ديگ اينه ك از ي فايل برا ذخيره و خواندن اطلاعات كمك بگيري و يا از رجيستري بهر حال ك بايد اطلاعات براي تاريخچه ذخيره بشن يا ن؟