PDA

View Full Version : آموزش: اصول طراحی نرم افزار

Masoomeh.H
شنبه 14 آبان 1390, 15:22 عصر
دوستان اگه می شه یکی از اساتید شروع به آموزش اصول طراحی نرم افزار بکنند تا ما هم از تجربیاتشون استفاده کنیم.

masoud_z_65
شنبه 14 آبان 1390, 16:41 عصر
واقعا خیلی خوب میشه اگه یه تاپیک مفید و جامع در اینمورد باشه

و اساتید ضمن نوشتن اصول از تجربیاتشون در این زمینه هم بنویسن

Pouyan2010
شنبه 14 آبان 1390, 21:15 عصر
سلام به همه دوستان
من زمان زیادی نیست که عضو این سایت شدم. قبلا سوالاتم رو از فروم های خارجی گیر می اوردم. که کمی برام سخت بود. و الان واقعا از این سایت راضی هستم.
برای طراحی یک نرم افزار هر کسی ممکنه ایده های خاص خودش رو داشته باشه اما من قبلا برای یک شرکت برنامه نویسی توی اصفهان کار می کردم که خیلی کارشون جالب بود.
نمی خوام نظرم رو تحمیل کنم برای همین هر کسی مایله که در مورد روند کار بحثی کنه من عضو سایتی هستم که تازه راه افتاده اونجا میتونم جواب بدم.
البته اگه جنبه ی تبلیغاتی نداشته باشه آدرس سایته اینه:
www.Csaj.ir

Masoomeh.H
یک شنبه 15 آبان 1390, 11:21 صبح
از مدیران محترم می خوام که اگه می شه این تاپیک رو به بخش آموزش منتقل کنند تا تاپیک فعالیت خودشو بیشتر کنه و یه کمکی هم به من بشه.
از اساتید محترم هم می خوام که تجربیات و دانششونو در اختیارم بذارن.
از همه متشکرم

smm2006sh
یک شنبه 15 آبان 1390, 12:07 عصر
با سلام خدمت شما
به نظر من نوشتن نرم افزار اصولی مستلزم یه شروع قاعده مند و اصولی هست . اما شروع اصولی چیه ؟؟ ببنید شما تا الان ساختن یه خانه را از نزدیک دیدید؟ برای ساخت اون خونه از دیوار های اون شروع نمیکنند ، ابتدا گود برداری و . . . (بحث ما خونه ساختن نیست:قهقهه:) و مرحله به مرحله پیش میره تا به مثلا یه ساختمان چندین طبقه برسه . بحث نرم افزار هم به همین شکله اگه ما بخوایم برای شروع ساخت یه نرم افزار ، از ابتدا درست پیش نریم ممکنه چندی نگذره که باعث از بین رفتن اون بشه(دیواری که از ابتدا کج بره ، تا ثریا هم که بره کجه و ممکنه بریزه) البته نکاتی که برای شروع باید در نظر بگیریم بسیارند و بستگی به تیم و گروهی که کار میکنند هم داره . من چند تا از اونا را نام میبرم ! افراد تاثیر گذار - منابع مالی - زمان شروع - بازه زمانی - مدیران و . . . هسنتد که یک نرم افزار را تحت تاثیر قرار میدهند . البته همیشه یه سری از افراد پیدا میشند که راه های اصولی را پیش میگیرند و به نتیجه میرسونند ، ما هم میتونیم برای شروع از روشها و قواعدی که موجب موفقیت اونا شده استفاده کنیم به عنوان نمونه مباحثی که در بحث RUP روی اونا بحث شده و راه کارایی که اونا پیشنهاد میکنند بسیار عالیه و من که خودم استفاده کردم و به دوستان پیشنهاد میکنم از اون استفاده کنند .
در این کتاب روش های اصولی تولید نرم افزار را شرح داده و منبع خوبی برای کسایی هست که میخواند پروژه های تیمی را شروع کنند .

موفق باشید
یا علی