PDA

View Full Version : گفتگو: راه حل Multi Threading امن در VB6 ???

butterfly8528
شنبه 14 آبان 1390, 18:57 عصر
سلام دوستان .
آیا راه حلی برای برنامه نویسی چند ریسمانی امن در VB6 وجود داره ؟
شدیدا نیاز به Multi Threading دارم اما از هر دری که وارد می شوم با Crash کردن برنامه مواجه می شوم :ناراحت:

vbhamed
یک شنبه 15 آبان 1390, 00:52 صبح
سلام

اگر برنامتون رو در محيط وي بي اجرا مي‌كنيد بايد حتما برنامه با دستور End بسته بشه يا ترد بسته بشه و اگر برنامه رو متوقف كنيد Crash مي‌كنه
اما يك راه هم استفاده از دو تا پروژه جداگانه هست كه با هم در ارتباط باشن و به همديگه دستور اجراي كاري رو بدن

butterfly8528
یک شنبه 15 آبان 1390, 02:03 صبح
سلام حامد جان .

اگر برنامتون رو در محيط وي بي اجرا مي‌كنيد بايد حتما برنامه با دستور End بسته بشه يا ترد بسته بشه و اگر برنامه رو متوقف كنيد Crash مي‌كنه
مشکل این نیست،متاسفانه VB6 به صورت ذاتی با Multi Thread مشکل داره :ناراحت: ، وگرنه قبل از بسته شدن برنامه ترد ایجاد شده رو می بندم ولی با این حال بازم برنامه Crash می کنه :افسرده:

اما يك راه هم استفاده از دو تا پروژه جداگانه هست كه با هم در ارتباط باشن و به همديگه دستور اجراي كاري رو بدن
فعلا که اجبارا همین کارو کردم اما با توجه به ماهیت پروژه جوابگو نیست .

محسن واژدی
یک شنبه 15 آبان 1390, 10:03 صبح
مشکل این نیست،متاسفانه VB6 به صورت ذاتی با Multi Thread مشکل داره :ناراحت: ، وگرنه قبل از بسته شدن برنامه ترد ایجاد شده رو می بندم ولی با این حال بازم برنامه Crash می کنه :افسرده:

سلام
مشکل وی بی با Multi-Threading کاملا" درست است (همانطور که فرمودین ذاتی است) چون چند نخی در وی بی6 کامل پشتیبانی نمیشود (به عبارت بهتر وی بی6 برای نوشتن یک برنامه چند نخی جوابگو نیست) و در حین استفاده میتواند موجب crash کردن برنامه بشه

موفق باشید

sajjad_india
یک شنبه 15 آبان 1390, 12:01 عصر
Multi Thread چيه ؟ !

محسن واژدی
یک شنبه 15 آبان 1390, 12:26 عصر
Multi Thread چيه ؟ !

سلام
مباحث زیر را بررسی کنید:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ck8bc5c6%28v=vs.80%29.aspx

Multi-Threading in VB5 and 6
http://www.freevbcode.com/ShowCode.asp?ID=1287

البته در انجمن هم مقاله ای در این موضوع توسط جناب محسن شامحمدی (با همین نام کاربری) نوشته شده است

موفق باشید

sajjad_india
یک شنبه 15 آبان 1390, 13:33 عصر
راهنماي كامل نميخواستم .
فقط تو يه سطر خط معرفي كنيد مختصر مفيد كه چيه ! همين

محسن واژدی
یک شنبه 15 آبان 1390, 13:51 عصر
راهنماي كامل نميخواستم .
فقط تو يه سطر خط معرفي كنيد مختصر مفيد كه چيه ! همين

سلام
با برنامه نویسی چندنخی میتوان برنامه ای نوشت که قادر است چندین عملیات را بصورت همزمان به انجام برساند بدون آنکه تداخلی بوجود بیاید، به عنوان مثال دو حلقه Do بطور همزمان در کنار هم اجرا میشود بدون آنکه یکی بر دیگری تاثیر داشته باشد، و ... .

فقط ببخشید دوسطر شد :)

موفق باشید

returnx
یک شنبه 15 آبان 1390, 21:49 عصر
باید بگم با اینکه کاملا با زبان های تحت دات نت مشکل دارم ، اما تو این زمینه باید اعتراف کنیم که واقعا قوی تر هستند ، با Vb.net خیلی راحت میشه Multi Thearding رو پیاده سازی کرد...
اگه براتون این امکان هست که برنامتون رو با Vb.net بنویسید ، بهتون پیشنهاد میکنم از Vb.net کمک بگیرید...