PDA

View Full Version : کمک درمورد انتخاب زبان برنامه نویسی

mobtadi.b
شنبه 14 آبان 1390, 18:30 عصر
با سلام
من دانش اموز رشته علوم انسانی هستم وهوش ریاضیم همه کمه ولی علاقه شدیدی به برنامه نویسی دارم ومیخوام یه زبان برنامه نویسی را اتخاب ویادبگیرم ایا بااین هوش انسانی وکم بهتره برای اینکاروقت صرف کنم یانه /
اگه جواب مثبته
دوسوال داشتم برای برنامه نویسی نرم افزار ازکدوم زبان استفاده کنم یا پیشنهاد میدید
وهمچنین برای برنامه نویسی تحت وب همین برنامه ای که باهاش سایتهاراطراحی میکنن برنامه نویسان اکثرازکدوم زبان استفاده میکنند

ali mohamadi
یک شنبه 13 آذر 1390, 22:48 عصر
سلام دوست عزیز شما که رشتت انسانیه چرا میخوای برنامه نویسی یاد بگیری؟
بهتره که از visual basic.net یا سی شارپ شروع کنی چون هم آسونن هم اینکه محیط جالبی دارن.

ho3ein.3ven
یک شنبه 30 بهمن 1390, 20:44 عصر
با سلام
برای شروع واسه طراحی نرم افزار تحت ویندوز بهتره از visual basic 6 استفاده کنی و برای برنامه نویسی وب از asp یا php استفاده کنی . البته برنامه نویسی تحت وب یه کم مشکل می تونی از زبان نشانه گذاری ابرمتن یا همون html استفاده کنی.
موفق باشی

mansour01
شنبه 05 فروردین 1391, 19:30 عصر
با سلام
من دانش اموز رشته علوم انسانی هستم وهوش ریاضیم همه کمه ولی علاقه شدیدی به برنامه نویسی دارم ومیخوام یه زبان برنامه نویسی را اتخاب ویادبگیرم ایا بااین هوش انسانی وکم بهتره برای اینکاروقت صرف کنم یانه /
اگه جواب مثبته
دوسوال داشتم برای برنامه نویسی نرم افزار ازکدوم زبان استفاده کنم یا پیشنهاد میدید
وهمچنین برای برنامه نویسی تحت وب همین برنامه ای که باهاش سایتهاراطراحی میکنن برنامه نویسان اکثرازکدوم زبان استفاده میکنند
برای شروع برنامه نویسی به هوش ریاضی آنچنانی نیاز نیست ، اگر شما بلد نیستید دلیل بر کم هوش بودن شما نیست ، دلیل بر عدم علاقه مغز شما به استفاده از ریاضی و در نتیجه عدم دنبال کردن موضوع بوده ، به راحتی می تونید اینها رو بدون هیچ کلاس و دانشگاهی یاد بگیرید .
برای شروع برنامه نویسی : Vb6 پیشنهاد میشه ، ترس شمارو از برنامه نویسی میریزونه و البته خلاقیت رو در شما رشد میده .
بعد از اون انتخاب های زیادی دارید ، از C# تا جاوا و C++ و ...
کافیه بعد از اون مدت سر و کله زدنم با وی بی یکی از اینهارو. یاد بگیرید ، بعد از مدتی شبفت کردن به هر کدوم از زبان ها راحت هست .
===
برای تحت وب :
1. دات نت
2. php
جفتشون در ادامه مطالب بالا قابل یادگیری هستند . دقیقا مثل اینه که شما زبان ایرانی رو یاد بگیرید و بخواید لهجه های مختلف رو هم بعدش یاد بگیرید ، کار سختی نیست .
===
دیگران از چه زبانی استفاده می کنند برای طراحی وب :
خیلی راحت ، 90 درصد از برنامه های تحت وب استفاده می کنند که مثل برنامه های تحت ویندوز قابل نصب هستند و بعد با کمی دانش css و php صفحات ایجاد شده خودشون رو دلخواه زیبا می کنند .
به این نوع برنامه ها CMS میگن یا "سیستم مدیریت محتوا" . مثل : وردپرس ، دروپال ، نیوک ، جوملا و ...
مطمئن باشید این طراحان وب که قیمت های فضایی می گیرند کار آنچنان سختی نمی کنند . همه آنچه گفته شد رو شما با کتاب و یا نرم افزارهخای آموزشی و پرس و جو در همین فروم ها براحتی در سطح حرفه ای میتونید یاد بگیرید .
موفق باشید

E_Zabihi
یک شنبه 28 خرداد 1391, 11:27 صبح
به نظر من بهتره وقتتون رو صرف کارهایی کنید که بهش علاقه دارید و مستعد اون کار هم هستید.
و کارهای دیگر رو به اهلش واگذار کنید
همیشه فکر میکنم که بهتره آدم توی یه کار کاملاً حرفه‌ای باشه تا اینکه همه کاری رو یه کم بلد باشد.

imanx7
یک شنبه 28 خرداد 1391, 15:27 عصر
اگه میخوای یه برنامه نویس خوب بشب به نظر من اول از زبون Visual Basic شروع کن ! چون علاوه بر آموزشی بودنش ! به زبون انسان نزدیک تره ..........بعد از حتما به سراغ زبون های C برو

zeinab-es'haghi
دوشنبه 16 مرداد 1391, 16:03 عصر
دیگران از چه زبانی استفاده می کنند برای طراحی وب :
خیلی راحت ، 90 درصد از برنامه های تحت وب استفاده می کنند که مثل برنامه های تحت ویندوز قابل نصب هستند و بعد با کمی دانش css و php صفحات ایجاد شده خودشون رو دلخواه زیبا می کنند .
به این نوع برنامه ها CMS میگن یا "سیستم مدیریت محتوا" . مثل : وردپرس ، دروپال ، نیوک ، جوملا و ...
مطمئن باشید این طراحان وب که قیمت های فضایی می گیرند کار آنچنان سختی نمی کنند . همه آنچه گفته شد رو شما با کتاب و یا نرم افزارهای آموزشی و پرس و جو در همین فروم ها براحتی در سطح حرفه ای میتونید یاد بگیرید .
موفق باشید

همون طور که این دوستمون گفتند ،شما حتی با داشتم اطلاعات کمی از برنامه نویسی می تونی طراحی وب سایت ها رو یاد بگیری ،فقط تلاش و تمرین می خواد.

armagram
شنبه 28 مرداد 1391, 02:47 صبح
سلام
من رشتم کامپیوتر.ترم 6 هستم.
میخوام یه زبان برنامه نویسی یاد بگیرم و تو اون حرفه ایی شم.از هر کس که پرسیدم یه چیزی جواب داد.الانم موندم چکار کنم. راهنمایی لازمم :) یه پایگاه داده خوبم معرفی کنید تا کناره زبان یاد بگیرم.

++Hichkas
شنبه 11 شهریور 1391, 00:08 صبح
بسم رب المهدی(عج)
سلام
دوست عزیز اول اول ببین بیشتر به چه زمینه ای تو برنامه نویسی علاقه داری برنامه نویسی برای موبایل ، تحت وب ، ویندوز ، پردازش تصویر و یا ... بعدش بگرد و بهترین زبان رو براش پیدا کن و روش حسابی کار بشین و فقط کد بزن از ساده ترین تمرین ها شروع کن و مرحله به مرحله تمرینهات سخت کن تا پیش رفت کنی
اگر تحت وب خواستی یاد بگیری از ASP یا PHP استفاده کن اگر ASP رو انتخاب کردی بهترین پایگاه داده براش Sql Server و اگر PHP رو انتخاب کردی My Sql البته زبان های دیگه و پایگاه داده های دیگه ایم هست
انتخاب با شماست
یا حق

l4dl4d
سه شنبه 21 شهریور 1391, 11:59 صبح
از vb6 یا c# شروع کن که سی شارپ اگه بتونی یاد بگیری واقعا عالی میشه
در ضمن تحت وب هم html یا php رو یاد بگیر
فتوشاپ هم برنامه نویسی نیست ولی همه جا لازمه مثلا طراحی محیط گرافیکی نرم افزارت!

تشکر فراموش نشود