PDA

View Full Version : سوال: اضافه كردن سطر جمع در پايين ديتا گريد ويو

dab_hrd
یک شنبه 15 آبان 1390, 13:27 عصر
با سلام
من يك جدول دارم و اطلاعات آن را در يك ديتا گريد ويو نمايش مي دهم و مي خواهم يك سطري در آخر آن باشد و جمع بعضي از ستونها را در آن نمايش دهم اما نمي دانم چگونه مي شود يك سطر را هميشه در پايين جدول باشد كه جمع مقادير من را نمايش دهد (مثل دفتر حساب معين) لطفا" مرا راهنمايي كنيد .

faravaghi
یک شنبه 15 آبان 1390, 13:43 عصر
سلام،
شما یا باید دستی خودت جمع اون سطر هایی رو که می خوای دستی بهش اضافه کنی یا در پایین DataGridView یک TextBox اضافه کنی و به صورت دستی جمع همون ها رو در اون قرار بدی.
راه حل دوم بهتره به این دلیل که وقتی تعداد سطر های DataGridView زیاد باشه کاربر برای دیدن جمع باید Scroll کنه به پایین ولی این جوری همیشه جلوی چشمشه.

dab_hrd
یک شنبه 15 آبان 1390, 13:56 عصر
ضمن تشكر از شما دوست عزيز
اما در يك نرم افزار ديدم كه يك سطر به صورت پيش فرض در پايين ديتا گريد ويو اضافه شده و جمع ستونها را در آن نمايش مي دهد و ارتباطي با تعداد ركورد ندارد بلكه در قسمت پايين آن به صورت ثابت نمليش داده مي شود لطفا" مرا راهنمايي كنيد

solaleh
یک شنبه 15 آبان 1390, 14:08 عصر
این گرید احتمالا با یک query پر میشه.میتونی به این query یه UNION اضافه کنی.این طوری یه سطر خالی داری:
Select name,family from tstudent UNION Select '' as name,'' as family

dab_hrd
یک شنبه 15 آبان 1390, 14:14 عصر
مي شود كمي واضح تر بگوييد با تشكر

solaleh
یک شنبه 15 آبان 1390, 14:35 عصر
شما احتمالا میخواین در انتهای گرید یک سطر باشه که وقتی ستونهای مربوطه پر میشه،در نهایت جمع نهایی در سطر آخر نمایش داده بشه.این گرید هم با یک query پر میشه احتمالا...فقط کافیه به query تون یک UNION اضافه کنین که یک سطر خالی ایجاد کنه.اگر من روش کارتون به این صورت نیست یا بد توضیح دادم بگین تا کاملش کنیم.

Mahmoud Zaad
یک شنبه 15 آبان 1390, 15:28 عصر
سلام
این کد جمع کل رو در آخرین سطر نمایش می ده ببین کارت راه می افته
double s = 0;
for (int i = 0; i <= dataGridViewX1.Rows.Count - 2; i++)
{
s += Convert.ToDouble(dataGridViewX1.Rows[i].Cells["kol"].Value.ToString());
}
//نوشتن عبارت جمع کل در ستون یک
dataGridViewX1.Rows[dataGridViewX1.Rows.Count - 1].Cells["col1"].Value = " ";
//نوشتن جمع کل در ستون kol
dataGridViewX1.Rows[dataGridViewX1.Rows.Count - 1].Cells["kol"].Value = s.ToString();

mansooreh-t
شنبه 15 تیر 1392, 14:23 عصر
ممنون از همه