PDA

View Full Version : سوال: نحوه عملكرد binding navigator

dab_hrd
یک شنبه 15 آبان 1390, 14:12 عصر
باسلام
من در برنامه ام مي خواهم در كنار ديتا گريد ويو از يك binding navigator استفاده كنم اما از نحوه عملكرد ان چيزي نمي دانم لطفا" مرا راهنمايي كنيد

Farshid007
یک شنبه 15 آبان 1390, 15:24 عصر
کنترل Binding Navigator یک رابط گرافیکی استاندارد را برای حرکت بین رکورد های موجود در یک بامک اطلاعاتی ایجاد می کند.
این کامپوننت نیز همانند کامپوننت Data Grid View می تواند به کنترل Binding Source متصل شده و از طریق ان به داده های موجود در برنامه دسترسی داشته باشد. به این ترتیب برای مثال هنگامی که روی دکمه next در این کامپوننت کلیک کردید تا به رکورد بعدی اطلاعات بروید،در خواست شما به وسیله ی Binding Navigator فرستاده شده و سپس از کامپوننت Binding Source به کامپوننت Data Set (و یا هر منبع اطلاعاتی دیگر که در برنامه از ان استفاده می کنید)اعلام می شود.

gwbasic
یک شنبه 15 آبان 1390, 16:59 عصر
به این روش عمل کنید.
1- هر DataSource رو که می خواهید به DataGridView بایند کنید (مثل DataSet یا List یا ...) از طریق یک BindingSource به DataGridView بایند کنید.
2- پراپرتی BindingSource مربوط به BindingNavigator رو روی BindingSource ی که بالا تعریف کردین ست کنین

dab_hrd
سه شنبه 17 آبان 1390, 09:27 صبح
ضمن تشكر از شما دوستان عزيز
خوب حالا من دارم اطلاعات يك فاكتور را دريافت و بعضي از ركوردها را حذف مي كنم چون به صورت ويزاردب دارم اين كار را مي كنم براي ذخيره اطلاعات در بانك چه بايد بكنم و در ضمن چگونه مي توان ديتا گريد را به صورت فقط خواندني باشد اما ركوردهاي آن را بشود حذف كرد

dab_hrd
سه شنبه 17 آبان 1390, 11:17 صبح
لطفا" كسي جواب بدهد