PDA

View Full Version : سوال: مشکل اسکرول افقی grid view در صفحه rtl

EhsanAvr
یک شنبه 15 آبان 1390, 23:52 عصر
سلام دوستان من دیتا گریدی دارم که اسکرول بار افقی نیاز داره چون تعداد فیلدها خیلی بیشتر از عرض ضفحه است.
من از چندین کامپوننت مختلف استفاده کردم ولی وقتی که صفحه رو rtl میکنم اسکرول ناپدید میشه!
اگه میشه دوستانی که در این زمینه کار کردند راهنمایی کنن

EhsanAvr
پنج شنبه 19 آبان 1390, 16:03 عصر
چندین روزه که سوال رو مطرح کردم ولی کسی جواب نداده هنوز.دوستانی که کار کردن لطفا راهنمایی کنن

mohsen.nsb44
پنج شنبه 19 آبان 1390, 17:03 عصر
چندین روزه که سوال رو مطرح کردم ولی کسی جواب نداده هنوز.دوستانی که کار کردن لطفا راهنمایی کنن
دوست عزیز شما میتونی گریدویو خود رو تو یه div بزاری بعد سورس اون رو به صورت زیر تغییر بدی

<div style="overflow:auto;">
<div>
با این کار اگه اندازه گرید ویو شما از اندازه div بیشتر بشه اسکرول میخوره.

EhsanAvr
پنج شنبه 19 آبان 1390, 19:44 عصر
این کار رو قبلا انجام دادم اسکرولبار دیده میشه ولی نمیشه اسکرول کرد! یعنی مثل اینه که طول گرید به اندازه خود صفحه است و اسکرولبار دیده میشه ولی نمیشه اسکرول کرد!

mohsen.nsb44
پنج شنبه 19 آبان 1390, 20:13 عصر
این کار رو قبلا انجام دادم اسکرولبار دیده میشه ولی نمیشه اسکرول کرد! یعنی مثل اینه که طول گرید به اندازه خود صفحه است و اسکرولبار دیده میشه ولی نمیشه اسکرول کرد!
خب جواب رو خودتون دادید حتما سایزش اندازه div هستش
یک تستی انجام بدین
گرید ویو خود رو داخل یک div کوچیک بزارین و این دفعه ببینین باز اسکرول رو میشه تغییر داد یا خیر.
موفق باشین.

iman_ad
پنج شنبه 19 آبان 1390, 20:57 عصر
از کنترل telerik استفاده کن rtl خوب ساپورت می کنه، اگه می تونی نمونه کدتو بزار من نگاه کنم

EhsanAvr
دوشنبه 23 آبان 1390, 03:56 صبح
از کنترل telerik استفاده کن rtl خوب ساپورت می کنه، اگه می تونی نمونه کدتو بزار من نگاه کنم
من از کنترل telerik هم استفاده کردم از چندتا کامپوننت دیگه هم استفاده کردم ولی همشون موقع rtl کردن اسکرولشون مخفی میشه.

خب جواب رو خودتون دادید حتما سایزش اندازه div هستش
یک تستی انجام بدین
گرید ویو خود رو داخل یک div کوچیک بزارین و این دفعه ببینین باز اسکرول رو میشه تغییر داد یا خیر.
موفق باشین.

گرید ویو من نزدیک 20 تا ستون داره و محاله سایزش اندازه div باشه اگه میشه یه نمونه کد بزارین

wantonboy13
دوشنبه 23 آبان 1390, 06:58 صبح
آقا من یه مشکلی در مورد اسکرول پیدا کردم ولی گفتم چون شبیهه دیگه تاپیک اضافی نزنم...
من قالب اصلی صفحه ام رو یه Table میپوشونه و هر خونش یه سری عکس و ... داره
وفتی صفحه رو باز می کنی رو حالت maximize همه چی درسته ، ولی وفتی minimize می کنی یا با موس به صورت افقی صفحه رو کوچیک می کنی کل table میریزه به هم و خونه های جدول میرن تو هم دیگه !! قاعدتا" اینجوریه که باید اسکرول افقی بخوره ولی...
به هر خاصیتی هم overflow auto میدم جواب نمیده ، چیکار باید کنم ؟

wantonboy13
دوشنبه 23 آبان 1390, 07:07 صبح
آقا من یه مشکلی در مورد اسکرول پیدا کردم ولی گفتم چون شبیهه دیگه تاپیک اضافی نزنم...
من قالب اصلی صفحه ام رو یه Table میپوشونه و هر خونش یه سری عکس و ... داره
وفتی صفحه رو باز می کنی رو حالت maximize همه چی درسته ، ولی وفتی minimize می کنی یا با موس به صورت افقی صفحه رو کوچیک می کنی کل table میریزه به هم و خونه های جدول میرن تو هم دیگه !! قاعدتا" اینجوریه که باید اسکرول افقی بخوره ولی...
به هر خاصیتی هم overflow auto میدم جواب نمیده ، چیکار باید کنم ؟

خوب برا اینکه عرض table ام رو به درصد دادم و وقتی صفحه کوچیک میشه اونم باهاش کوچیک میشه !!
برا اینکه هم از درصد استفاده شه هم خیلی کوچیکی نشه باید min-width بدم !
خودم از خودم تشکر می کنم !