PDA

View Full Version : my problem

iceboy
پنج شنبه 05 آبان 1384, 14:13 عصر
با سلام
من به این مسئله واقفم که این محل برای مسائل برنامه نویسی است اما میدونم که این مشکل من تنها به دست شما حل میشود.و خواهمشمندم که این مشکل من را که حدود 1سال است مرا سر درگم کرده حل نمایید.
گروهی از استادان و دوستان من به من پیشنهاد میکنند که من چون هیچ زبان برنامه نویسی نمیدانم باید از ابتدا الگوریتم و فلوچارت بخوانم و بعد زبان بیسیک بخوانم تا ذهنیت برنامه نویسی من ایجاد شده و بعد به
++c بپردازم.
اما برادران دیتل در کتاب خود میگویند :" انسانهایی که هیچ تجربه ای در برنامه نویسی ندارند میتوانند از کتابش استفاده کنند". و ++C را یاد بگیرند.و کتابهای الکترونیکی هم این را میگویند
اما من از آینده میترسم که من چون هیچ زمینه ای در برنامه نویسی ندارم نتوانم هر چه میخواهم برنامه بنویسم و در حد کتاب محدود شوم.حال من چه باید بکنم؟

sinpin
پنج شنبه 05 آبان 1384, 14:56 عصر
با سلام
من به این مسئله واقفم که این محل برای مسائل برنامه نویسی است اما میدونم که این مشکل من تنها به دست شما حل میشود.و خواهمشمندم که این مشکل من را که حدود 1سال است مرا سر درگم کرده حل نمایید.
گروهی از استادان و دوستان من به من پیشنهاد میکنند که من چون هیچ زبان برنامه نویسی نمیدانم باید از ابتدا الگوریتم و فلوچارت بخوانم و بعد زبان بیسیک بخوانم تا ذهنیت برنامه نویسی من ایجاد شده و بعد به
++c بپردازم.
اما برادران دیتل در کتاب خود میگویند :" انسانهایی که هیچ تجربه ای در برنامه نویسی ندارند میتوانند از کتابش استفاده کنند". و ++C را یاد بگیرند.و کتابهای الکترونیکی هم این را میگویند
اما من از آینده میترسم که من چون هیچ زمینه ای در برنامه نویسی ندارم نتوانم هر چه میخواهم برنامه بنویسم و در حد کتاب محدود شوم.حال من چه باید بکنم؟

به نظر من وقت رو از دست ندید و با VS2005 شروع کنید...

sinpin
پنج شنبه 05 آبان 1384, 15:08 عصر
عاملی که میتواند انگیزه برنامه نویسی را در افرادی که برنامه نویسی نمیدانند تقویت کند : "نوشتن" برنامه با کامپایلرهای قدیمی نیست بلکه :‌ "طراحی و ساخت" برنامه بوسیله ابزارهای قدرتمند امروزی است.

M.kavyani
جمعه 06 آبان 1384, 05:08 صبح
با سلام خدمت دوست جدید
شما گفتین که یکسال است که سر در گم هستین !!؟؟؟ :متعجب: شما تو این مدت می توانستید چندین زبان برنامه نویسی یاد بگیرید. الان عموما" برنامه هایی که نوشته میشوند دو دسته هستند. دسته اول به منظور استفاده عمومی ایجاد میشه مثل MS Word و photoShop و دسته دوم برنامه هایی هستند که برای منظور خاصی نوشته میشوند مثل ثبت نام دانشجوی یک دانشگاه و... شما هم میتوانید بر حسب علایق و استعداد هاتون به یکی از این دو بپیوندید البته این دو خیلی از هم بیگانه نیستند و لی پیشنهاد نمیشود که بیایید شروع کنید به یاد گرفتن الگوریتم و فلو چارت و... یا به عبارتی چیزهایی یاد بگیری که در اینده بدردت نمی خورد. سعی کن چیزی رو که نیاز داری یاد بگیری و همون رو خوب مسلط باشی تا بتونی خوب ازش استفاده کنی. من دیگه نمی تونم چیزی بگم چون دوستان ما خیای خوب راهنمایی کردنند مخصوصا" پیشنهادشون در مورد VS2005 خیلی به جا و زیبا بود :تشویق:
در پناه حق موفق باشید

rosenth
شنبه 07 آبان 1384, 11:40 صبح
پیشنهاد استادان و دوستان بهتر از همه است.

Blaster
شنبه 07 آبان 1384, 13:00 عصر
فقط شروع کن!

sinpin
شنبه 07 آبان 1384, 20:22 عصر
در هر حال اگه میخواین C++ کار کنید. من این کتاب رو پیشنهاد میکنم :
Thinking in c++
از :
bruce eckel
کتاب خوبیه. مفاهیم اولیه کلاس و شی گرایی بخوبی همراه با مدلسازی uml تشریح شده اند