PDA

View Full Version : مشکل در کد insert

saeedhushmand
دوشنبه 16 آبان 1390, 16:50 عصر
کد پایین کد insert م که با ایجاد یه query در ست کردم وقتی ستون توی دیتابیسم nvarchar باشه کار می کنه اما
وقتی int ش می کنم ارور می ده در این کد اخرین insertم textbox11 ارور می ده چون ستونی که می خوام هر چی textbox11 توش وارد شد به اون ستون اضافه بشه int برای همین ارور می ده چه کار کنم تا ارور نده

اینم کد
sodor_faktorTableAdapter.InsertQuery1(textBox5.Tex t,snaTextBox2.Text,snaTextBox13.Text,comboBox1.Tex t,textBox1.Text,combo
Box2.Text,textBox3.Text,comboBox3.Text,textBox6.Te xt,textBox7.Text,textBox8.Text,textBox9.Text,textB ox10.Text,label1.Text,label6.Text,label2.Text,labe l22.Text,textBox11.Text);

msdsbi
دوشنبه 16 آبان 1390, 17:31 عصر
دوست عزيز اگر در اين ديتابيس نوع عددي را وارد كردي يعني Int بايد براي هم مقدار int در نظر بگيري و اگر مي خواي نوشته تكست باكس رو به int تبديل كني بايد كد زير رو براي تكست باكس مورد نظر استفاده كني
int.parse(textbox.text)
اين متد براي اينه كه نوشته داخل تكست باكس رو به عدد تبديل كني و توي پارامتر مورد نظرت بجاي textbox11.text بايد بدين صورت بنويسي
int.parse(textbox11.Text)

uniqueboy_ara
دوشنبه 16 آبان 1390, 17:32 عصر
خوب این که چیز عجیبی نیست، textBox.text از نوع String هستش و برای ذخیره شدن باید به int تبدیل بشه
int.parse(textbox11.text)

ولی توی ADO.net لازم به تبدیل نیست و اینجوری نوشته میشه:
insert into tbl_X (x1,X2) values ('"+TextBoxt1.text+"',"+TextBox2.text

x1 از نوع String
x2 از نوع int