PDA

View Full Version : حرفه ای: وردپرس و جوملا در برابر فریم ورکها حرفی برای گفتن دارن؟

idocsidocs
سه شنبه 17 آبان 1390, 02:47 صبح
همونطور که می دونید جوملا و ورد پرس یه سری امکانات از پیش تعیین شده مثل : ارسال و ویرایش خبر، مقاله، وبلاگ و کلا مدیریت محتوا، در ج نظر توسط اعضا. آپلود سنتر و فروشگاه دارن. اگر سی ام اس خیلی بخواد امکانات بده، سیتم چت آنلاین هم ارائه می دن.

درسته که این موارد خوب هستن ولی یه برنامه نویس حرفه ای می تونه به کمک فریم ورکها همه امکانات یه سی ام اس رو توی 2-3 ماه بنویسه و تا آخر عمرش از این کدها استفاده کنه.

بغیر از نوشتن سی ام اس، توی خیلی از کارهای دیگه (مثل نوشتن یه ابزار خاص) می شه از فریم ورک استفاده کرد در صورتی که سی ام اس ها نمی تونن این کارها رو انجام بدن.

با توجه به این مطلب: وردپرس و جوملا در برابر فریم ورکها حرفی برای گفتن دارن؟

eshpilen
سه شنبه 17 آبان 1390, 09:20 صبح
درسته که این موارد خوب هستن ولی یه برنامه نویس حرفه ای می تونه به کمک فریم ورکها همه امکانات یه سی ام اس رو توی 2-3 ماه بنویسه و تا آخر عمرش از این کدها استفاده کنه. فکر نمیکنم اینقدرها هم ساده و کم حجم باشه ها.
ضمنا باید امنیت هم داشته باشه.
میشه یه چیزی رو ساخت که ظاهرا کار کنه، اما آیا واقعا درش امنیت کافی هم وجود داره؟
من یه سیستم ثبت نام و لاگین رو که قدیما نوشته بودم الان میخوام تجهیز و ضمنا دارای امنیت حرفه ای بکنم؛ تاحالا چنتا ضعف و باگ از توش درآوردم و چند وقته دارم تحقیق میکنم و به روشهای پیچیده ای رسیدم، و هر چند وقت فقط یه بخش کوچیک ازش رو وقت میکنم کد بزنم. یکی از بچه ها گفت با این وضعیت پروژت یک سال طول میکشه! البته فکر نمیکنم اونقدر بشه ولی خیلی نامحتمل هم نیست که خیلی بیشتر از انتظارم طول بکشه!!
میتونی فعالیتم و بحث ها و مطالب مرتبط رو در تالار امنیت iranphp.org ببینی.
البته طبیعتا یه سیستم ثبت نام و لاگین یک بخش کاملا امنیتی هست و میشه گفت یه بخش مرکزی از امنیت سیستمه.

شما کنترل پنل بعضی CMS ها رو دیدی اصلا؟ من مال مامبو رو دیدم. فکر نمیکنم یه فریمورک PHP چنان امکانات آماده ای رو براحتی در زمینهء UI هم در اختیار بذاره. حداقل باید از کتابخانه ها و فریمورک های دیگری هم استفاده کنی. و همهء اینا تا یاد بگیری و درست استفاده و با بقیهء بخشها ترکیب کنی کار کمی نمیبره بنظرم.

ضمنا طراحی دیتابیس چطور باشه. کش. بهینه سازی. و غیره.

همهء اینا اصول داره.

برنامه کلی باگ و خطا پیدا نکنه. و همه رو به شکل اصولی هندل کنه.
بدون جاوااسکریپت هم بشه عملیات پایه و ضروری رو درش انجام داد (منکه هرچی نرم افزار حرفه ای عمومی مثل همین ویبالتین دیدم همه اینطور بودن).

من فکر میکنم اون چیزی که توی فکر شما هست سمبل کاری زیاد داره. وگرنه ادعا نمیکردی که اینقدر ساده هست.
شاید اونطور برنامه سمبل کردن از نظر شما قابل قبول باشه، ولی از نظر بنده کار بیهوده ای هست.

مردم یه ایجکس ساده درست میکنن بیشترشون اصولی و بدون باگ نیست.

ضمنا به حجم کد و کاری که در این نرم افزارها دیده میشه هم توجه کن.
بنظرت درحدی هست که یه نفر بتونه در عرض 2-3 ماه بصورت بدون نقصی بنویسه؟
کپی از کتاب داستان یا انشاء که نیست! باید الگوریتم طراحی کنه، امنیت رو درنظر بگیره، تست کنه، باگ پیدا و رفع کنه، و خیلی مسائل جانبی دیگه. کدها طبق اصول مهندسی نرم افزار و ماجولار و گسترش پذیر و خوانا باشه و کامنت و هلپ کافی داشته باشه و بشه براحتی نگهداری کرد و تغییر داد و غیره.

idocsidocs
سه شنبه 17 آبان 1390, 11:31 صبح
میشه یه چیزی رو ساخت که ظاهرا کار کنه، اما آیا واقعا درش امنیت کافی هم وجود داره؟
فریم ورکها به اندازه کافی به بحث امنیت رسیدگی می کنن.

من یه سیستم ثبت نام و لاگین رو که قدیما نوشته بودم الان میخوام تجهیز و ضمنا دارای امنیت حرفه ای بکنم؛ تاحالا چنتا ضعف و باگ از توش درآوردمفریم ورک کیک یه بخش برای لاگین داره که تست شده هست و نیازی نیست خودتون کد بنویسد.

شما کنترل پنل بعضی CMS ها رو دیدی اصلا؟ من مال مامبو رو دیدم. فکر نمیکنم یه فریمورک PHP چنان امکانات آماده ای رو براحتی در زمینهء UI هم در اختیار بذارهکنترل پنل جوملا و وردپرس رو دیدم. فریم ورک کنترل آماده پنل نداره و باید خودتون کنترل پنل رو با امکانات فریم ورک بنویسید.

کپی از کتاب داستان یا انشاء که نیست! باید الگوریتم طراحی کنه، امنیت رو درنظر بگیره، تست کنه، باگ پیدا و رفع کنه، و خیلی مسائل جانبی دیگه. کدها طبق اصول مهندسی نرم افزار و ماجولار و گسترش پذیر و خوانا باشه و کامنت و هلپ کافی داشته باشه و بشه براحتی نگهداری کرد و تغییر داد و غیره. وقتی با فریم ورک کد می نویسی، هسته سایتتون کاملا تست شده و مهندسی هست و لازم نیست در مورد امنیت هسته نگران باشید.

eshpilen
سه شنبه 17 آبان 1390, 12:04 عصر
فریم ورکها به اندازه کافی به بحث امنیت رسیدگی می کنن.
اگر امنیت رو فقط در حد اجزای کد میدونی باید بگم اشتباه میکنی.

وقتی با فریم ورک کد می نویسی، هسته سایتتون کاملا تست شده و مهندسی هست و لازم نیست در مورد امنیت هسته نگران باشید.
هسته؟
چه هسته ای؟

idocsidocs
سه شنبه 17 آبان 1390, 13:11 عصر
اگر امنیت رو فقط در حد اجزای کد میدونی باید بگم اشتباه میکنی.فریم ورکها ابزار مناسب رو به برنامه نویس می دن. حالا این به برنامه نویس بستگی داره که این ابزار رو چطور بکار ببره. فریم ورک کیک یه سری تنظیمات برای امنیت داره که بنظرم کافی هستن.

در ثانی فکر سی ام اس ها هم دارای باگ هستن و نمی تونید بگید سی ام اس ها بدون باگ هستن.

اگر بخواید خیلی به بحث امنیت توجه کنید، باید به بحث امنیت سرور بپردازیم و طراح سایت در این زمینه دستش بسته هست و کار زیادی نمی تونه انجام بده.

در کل بحث ما روی این هست که آیا سی ام اس ها بغیر از اینکه باعث اجرای سریع تر کار می شن، کاربرد دیگه ای هم دارن یا نه؟
وقتی ما می تونیم با فریم ورک ها یه سایت قوی و اصولی بنویسیمو بعدا ازش استفاده کنیم، چه نیازی به سی ام اس هست؟

eshpilen
سه شنبه 17 آبان 1390, 14:25 عصر
فریم ورک کیک یه سری تنظیمات برای امنیت داره که بنظرم کافی هستن.
دقیقا چه تنظیماتی؟

در کل بحث ما روی این هست که آیا سی ام اس ها بغیر از اینکه باعث اجرای سریع تر کار می شن، کاربرد دیگه ای هم دارن یا نه؟
وقتی ما می تونیم با فریم ورک ها یه سایت قوی و اصولی بنویسیمو بعدا ازش استفاده کنیم، چه نیازی به سی ام اس هست؟
خب شما که میگی 2-3 ماه بیشتر نمیشه یدونه درست کن بعد مقایسه کن.
حداقلش یه شهرتی کسب میکنی با این کار.

idocsidocs
سه شنبه 17 آبان 1390, 15:35 عصر
دقیقا چه تنظیماتی؟من یه مدت هست که دارم کیک رو یاد می گیرم. تنظیمات فریم ورک کیک که زیاد هستن. مثلا تنظیم کنید که سسشن ها کجا ذخیره بشن، برای فرم ها گزینه های اعتبار سنجی از پیش تعیین شده داره، کامپوننت سکیوریتی داره، برای لاگین کامپوننت داره و .... orm داره که جلوی اینجکشن رومی گیره.

خب شما که میگی 2-3 ماه بیشتر نمیشه یدونه درست کن بعد مقایسه کن.
توی 2-3 ماه به راحتی می تونم یه سی ام اس با قابلیتهای زیر رو بنویسم:
ارسال و مدیریت مطالب، ایجاد گروه و زیرگروه برای مطالب، نظر دهی برای اعضا، آپلود سنتر، فروشگاه مجهز، ثبت نام اعضا. چت آنلاین هم خودم اضافه می کنم. اسلاید شو با افکتهای مختلف، تقویم، درباره ما و تماس با ما.
این امکانات رو به راحتی توی 2 ماه می نویسم.

آیا یه سی ام اس امکاناتش بیشتر از اینهاست؟

Sadbar7
سه شنبه 17 آبان 1390, 16:24 عصر
آقا چرا بحث الکی میکنین؟
اگه بحث فقط سر امنیت باشه مگه وبولتین باگ نداره؟! یا همین سی ام اس وردپرس؟ یا انجمن ساز مای بی بی؟ چرا واسه همه ی اینا میشه باگ پیدا کرد(دوستم از هر سه سیستمی که گفتم باگ پیدا کرده)
مهم اینه که اون ایده و طرحی که داریم رو با قدرت و اصولی با فریم ورکها طراحی کنیم (میشه طراحی کرد با امنیت عالی ) در واقع فریم ورکها یکسری ابزار و امکانت رو در اختیار ما قرار میدن تا اون چیزی که میخوام رو راحتتر و با محدوده ی وسیعی طراحی کنیم که خوانا باشن و هم قابل توسعه باشن.
ببخشید اگه دخالت کردم.

idocsidocs
سه شنبه 17 آبان 1390, 16:36 عصر
ببخشید اگه دخالت کردم. نه اتفاقا بحث خوبی مطرح کردید.

در واقع فریم ورکها یکسری ابزار و امکانت رو در اختیار ما قرار میدن تا اون چیزی که میخوام رو راحتتر و با محدوده ی وسیعی طراحی کنیم که خوانا باشن و هم قابل توسعه باشن.به نظر من هم گفته شما درسته، چون سی ام اس ها یه محدوده کاری مشخص دارن و اگر بخوایم ابزار بیشتری توی سایت قرار بدیم محدود می شیم.

اما با فریم ورک می شه هرنوع ابزرای رو ساخت و استفاده کرد.

در کل سی ام اس ها آنقدر هم امکانات گسترده ای ندارن که نتونیم اونها رو بسازیم. بنظرم نوشتن یه سی ام اس حتی با امکانات کمتر از ورد پرس، در آینده بسیار مفید تر خواهد بود. چون می شه امکانات جدیدی که درآینده می نویسیم رو به سی ام اس خودمون اضافه کنیم اما نمی تونیم این کار رو با ورد پرس انجام بدیم.

Unique
چهارشنبه 18 آبان 1390, 00:02 صبح
یه صبح تا شب چقدر پست زدین !
من فقط یک موضوع را میخوام اشاره کنم و اون اینه که دلیل اختلاف نظر شما توی یک فرق اساسی هستش ، کلا دوستان برنامه نویس از نظر من دو قشر هستند ، یکی اونهایی که به یک Perfect غیر قابل دسترس فکر میکنند و خودشون را میان با یک تیم 10 ، 15 نفره که صبح تا شب دارن کد میزنن و حالا Framework یا CMS تولید میکنن مقایسه میکنند یا اینکه تا یاد گرفتن یک Loop توی یه نتیجه query بزنن و رکورد ها را چاپ کنند دیگه خدا را بنده نیستن ! دلیلش هم از فرهنگ فکری نقش گرفته در اذهان نسل 30 سال گذشته هستش ! (من دوستانی که توی این تاپیک پست دادند را نشونه نرفتم و کلی صحبت کردم ، کسی به خودش نگیره)

هیچکدام از این شرکت هایی که CMS و Framework تولید میکنند کامل نیستند و توی برنامه هاشون Bug زیاده ، کلا شما الان اگه یک کدی بنویسی و دو ماه دیگه بشینی پاش خودت کلی Bug میگیری مهم توسعه و بهینه سازی اون کد هست و اصلا مهم نیست که Bug داره ! من خودم به شخصه حاضر نیستم نه از framework استفاده کنم و نه از CMS ! دستم را میبنده و هر چی بخوام با استفاده از تجربیاتم مینویسم و به قول idocsidocs انقدر تا حالا نمونه کدهای آماده دارم که کار های بزرگ تیکه تیکه و کوچیک میشوند !

وردپرس و جوملا در برابر فریم ورکها حرفی برای گفتن دارن؟
میتونی یک مقایسه ساده بکنی از کدوم الان بیشتر داره استفاده میشه ! قابلیت را ول کن مهم اینه کی داره بیشتر جواب میده ! Wordpress و Joomla را یک برنامه نویس عادی هم میتونه راه اندازی کنه اما کی گفته یک برنامه نویس عادی میتونه با CakePhp و CodeIgniter کار کنه ؟ شما دو تا چیز مختلف را دارین مقایسه میکنین و از ریشه غلطه !

idocsidocs
چهارشنبه 18 آبان 1390, 00:22 صبح
یکی اونهایی که به یک Perfect غیر قابل دسترس فکر میکنند و خودشون را میان با یک تیم 10 ، 15 نفره که صبح تا شب دارن کد میزنن و حالا Framework یا CMS تولید میکنن مقایسه میکنند یا اینکه تا یاد گرفتن یک Loop توی یه نتیجه query بزنن و رکورد ها را چاپ کنند دیگه خدا را بنده نیستن ! دلیلش هم از فرهنگ فکری نقش گرفته در اذهان نسل 30 سال گذشته هستش !
راستش به کدهای خودم اعتماد نمی کنم چون تازه کارم و باید از یه ساختار تست شده استفاده کنم.

حالا بین ورد پرس و کیک من کیک رو انتخاب کردم.

میتونی یک مقایسه ساده بکنی از کدوم الان بیشتر داره استفاده میشه ! قابلیت را ول کن مهم اینه کی داره بیشتر جواب میده ! Wordpress و Joomla را یک برنامه نویس عادی هم میتونه راه اندازی کنه اما کی گفته یک برنامه نویس عادی میتونه با CakePhp و CodeIgniter کار کنه ؟ شما دو تا چیز مختلف را دارین مقایسه میکنین و از ریشه غلطه !

توی کارهای عادی درست می گید، ورد پرس قویتر و محبوب تره. البته همونطور که گفتید ورد پرس محبوبیتش رو از افرادی که برنامه نویس نیستن بدست آورده ولی فریم ورکها محبوبیتشون رو از افراد خبره و با تجربه بدست آورده.

eshpilen
چهارشنبه 18 آبان 1390, 09:12 صبح
در ثانی فکر سی ام اس ها هم دارای باگ هستن و نمی تونید بگید سی ام اس ها بدون باگ هستن.

درسته نرم افزارهای معروف باگ دارن، اما وقتی یه چنین نرم افزار کم و بیش حرفه ای و با تیم و سالها تجربه و بررسی و رفع باگ و زیردست مردم بودن اینقدر باگ داشته، مسلم بدون شما یه نفری بخوای یه چیزی در اون حد درست کنی ده ها برابر باگ خواهد داشت.
باگهای اونا حداقل دیگه بیشترشون خطاهای انسانی محض هست، نه ناشی از کمبود دانش و مهارت لازم یا تنبلی.

اگر بخواید خیلی به بحث امنیت توجه کنید، باید به بحث امنیت سرور بپردازیم و طراح سایت در این زمینه دستش بسته هست و کار زیادی نمی تونه انجام بده.اینکه بهانه نمیشه برنامه نویس تنبلی کنه. همین حرف شما از همین اول کار یجور در رفتن از زیر مسئولیت و انجام کار اصولی هست.
شما باید برنامه رو درحدی که دست برنامه نویس هست امن کنی.
ضمنا بهرحال سرور با امنیت بالا هم کم پیدا نمیشه.
اگر هرکس بخواد تقصیر رو گردن یکی دیگه بندازه و کار خودش رو درست انجام نده، هیچ چیزی درست از آب درنمیاد. هرجا هر ضعف و حفره ای باشه همش میتونه باهم جمع بشه و امنیت درکل خیلی پایین بیاد.

خوبه ادمین سرور هم بگه برنامه هایی که روی هاست ما میذارن خودشون اصولی نیستن و کلی باگ و حفره دارن پس دیگه من چرا خودم رو زحمت بدم؟!

وقتی ما می تونیم با فریم ورک ها یه سایت قوی و اصولی بنویسیمو بعدا ازش استفاده کنیم، چه نیازی به سی ام اس هست؟ بقول کاربر Unique، این دوتا دقیقا از یک جنس نیستن.
CMS یه چیزی سطح بالاتر و راحتتره.
البته شما هم میتونی با فریمورک های برنامه نویسی، CMS درست کنی، و بنده فکر کردم منظورت همینه. اما ظاهرا نمیخوای همچین کاری بکنی!؟

idocsidocs
چهارشنبه 18 آبان 1390, 10:45 صبح
البته شما هم میتونی با فریمورک های برنامه نویسی، CMS درست کنی، و بنده فکر کردم منظورت همینه. اما ظاهرا نمیخوای همچین کاری بکنی!؟ وقتی به یه سی ام اس نیاز داشته باشی، بهترین گزینه استفاده از ورد پرس یا جوملا هست. ولی وقتی یه کار خاص داشته باشی و تو اون کا باید سی ام اس هم داشته باشی، دیگه ورد پرس و جوملا کارایی خودشون رو از دست می دن.

Unique
پنج شنبه 19 آبان 1390, 22:12 عصر
راستش به کدهای خودم اعتماد نمی کنم چون تازه کارم و باید از یه ساختار تست شده استفاده کنم
یه نصیحت دوستانه میکنم و اونم اینه که به کد های خودتون اعتماد کنین حتی اگه خیلی تازه کار هستین (که بعید میدونم) ، از ساختار های تست شده یاد بگیرین ولی لازم نیست مستقیما و کور کورانه استفاده کنین !

idocsidocs
جمعه 20 آبان 1390, 13:09 عصر
یه نصیحت دوستانه میکنم و اونم اینه که به کد های خودتون اعتماد کنین حتی اگه خیلی تازه کار هستین (که بعید میدونم) ، از ساختار های تست شده یاد بگیرین ولی لازم نیست مستقیما و کور کورانه استفاده کنین ! شما انگار نظر خوبی روی فریم ورکها ندارید.

می شه دلیل این موضوع رو توضیح بدید؟

به هر حال هرچقدر هم که قوی باشید، سایتتون به اندازه یه فریم ورک تست شده از آب در نمی یاد.

Unique
جمعه 20 آبان 1390, 21:55 عصر
من خیلی سال با net framework. کار کردم اول راه php هم کمی با CodeIgniter کار کردم ، جایی نگفتم framework ها بد هستند یا خوب نیستند چون تا حالا خیلی سایت با framework ها نوشتم هیچوقت هم نگفتم خیلی خوب هستند چون جاهایی حتی با framework ها هم مجبور میشید خودتون یه تغیراتی توی ساختار بدین ، حالا اگه به کار خودمون نتونیم اعتماد کنیم که همش به مشکل بر میخوریم !

من در مورد framework های php زیاد نظر نمیدم چون با ساختار MVC به کل مشکل دارم و یه جاهایی نتونسته جواب کاری که من میخوام را بده البته شاید مشکل از من باشه که خیلی ساله به صورت Event Driven کار میکنم و MVC برام نا فرمه البته با Prado هم خیلی لذت بردم چون کمی از مفاهیم Delphi VCL استفاده کرده بود و خلاقانه بودش ! همین Vbulletin که مدیران محترم سایت دارن ازش استفاده میکنند خیلی برای کار خودشون بهینه شده و خام نیست ! من نمیگم با framework ها کار نکنین اما اگه از یک Helper استفاده میکنید ، کور کورانه استفاده نکنین یه نگاه به کدش بندازین !

idocsidocs
جمعه 20 آبان 1390, 22:53 عصر
من خیلی سال با net framework. کار کردم اول راه php هم کمی با CodeIgniter کار کردم ، جایی نگفتم framework ها بد هستند یا خوب نیستند چون تا حالا خیلی سایت با framework ها نوشتم هیچوقت هم نگفتم خیلی خوب هستند چون جاهایی حتی با framework ها هم مجبور میشید خودتون یه تغیراتی توی ساختار بدین ، حالا اگه به کار خودمون نتونیم اعتماد کنیم که همش به مشکل بر میخوریم !حالا حالا ها جا دارم که به مثل شما با تجربه بشم.

من در مورد framework های php زیاد نظر نمیدم چون با ساختار MVC به کل مشکل دارم و یه جاهایی نتونسته جواب کاری که من میخوام را بده البته شاید مشکل از من باشه که خیلی ساله به صورت Event Driven کار میکنم و MVC برام نا فرمه البته با Prado هم خیلی لذت بردم چون کمی از مفاهیم Delphi VCL استفاده کرده بود و خلاقانه بودش ! همین Vbulletin که مدیران محترم سایت دارن ازش استفاده میکنند خیلی برای کار خودشون بهینه شده و خام نیست ! من نمیگم با framework ها کار نکنین اما اگه از یک Helper استفاده میکنید ، کور کورانه استفاده نکنین یه نگاه به کدش بندازین ! این چیزایی که در بالا بهش اشاره کردید رو اصلا متوجه نشدم !:چشمک: خیلی حرفه ای بحث کردید.

چند در صد ازکارهاتون رو با سی ام اس انجام می دید؟

Unique
یک شنبه 22 آبان 1390, 01:28 صبح
MVC و Event Driven از Pattern های مطرح هستند ! (چیز خاصی نیست کافیه یه google بکنید)
Prado هم که یک php framework با استفاده از Event Driven Pattern هستش و نویسنده از مفاهیم vcl توی delphi استفاده کرده البته شندیم اخبرا داره از MVC هم بهره میبره ! بعید نیست چون خود .net framework که کلا Event Driven هست امکاناتی برای MVC را هم فراهم کرده!
چیز تازه ای نگفتما ;)

idocsidocs
دوشنبه 23 آبان 1390, 11:08 صبح
چیز تازه ای نگفتما ;) نگفتم اینا تازه هستن. منم اسم همشون رو شنیدم ولی باهاشون کار نکردم و اصل آشنا بودن با کدنویسی هست.

.net framework که کلا Event Driven هست امکاناتی برای MVC را هم فراهم کرده!
با توجه به تجربه ای که دارید، بنظرتون دات نت بهتره یا پی اچ پی؟

من شنیدم که دات نت خیلی از چیزها رو آماده داره و کد نویسی باهاش خیلی ساده هست.

Unique
دوشنبه 23 آبان 1390, 12:08 عصر
راستش مقایسه framework ها اونم توی دو تا زبان کاملا متفاوت سخته ! برتری یکی به اون یکی را هم اصلا قبول ندارم، اما یک توصیه دارم php چیزی از .net کم نداره بلکه در جاهایی خیلی هم کار باهاش راحت تره (نمیگم بهتره ، راحت تره) .net فقط برای web نیست و مفاهیمش گسترده تر از framework های php و خود php هستش ! تنها تفاوت محسوس اینه که .net یک CLR داره که Managed Code را میگیره و Machine Code میکنه و سرعتش از تفسیر اسکریپت های php واقعا بهتره ! البته این زمانی احساس میشه که شما به این سرعت نیاز داشته باشین ، برای php هم یک سری ساختار این چنینی هست که ماله شرکت zend هستش.
اما این همه موضوع نیست ، من کلا Apache و mySQL را به IIS و MSSQL ترجیح میدم نمیخوام وارد بحث های فنی بشم همینکه ارزونتره و License نمیخواد و از نظر Security و Multi Threading و ... کاملا رقابت میکنه با IIS و MSSQL دلیل قانع کننده ای براش هست ! یه مزبت فوق العاده برای Apache و Php اینه که شما میتونید برای کارهای خودتون واسش Extension بنویسید و کار هایی که میخواهین با سرعت بیشتر انجام بشه را اینطوری انجام بدین.

fatima-66
یک شنبه 29 آبان 1390, 16:27 عصر
سلام من یه برنامه نوشتم به زبان php که یک عدد رو میگیره به حروف تبدیل میکنه ولی برای عدد های صد هزار و صد میلیون و دویست هزار و دویست میلیون و ... مشکل داره . این خطی که قرمز کردم مشکل داره ممنون میشم کمک کنین:لبخندساده:

<?php
$num=100000;
$arr=array();
$arr2=array();
$ones=array('zero','one','two','three','four','fiv e','six','seven','eight','nine');
$tens=array('','','twenty','thirty','forty','fifty ','sixty','seventy','eighty','ninty');
$_10to19=array(10=>'ten',11=>'eleven',12=>'twelve',13=>'thirteen',14=>'fourteen',15=>'fifteen',16=>'sixteen',17=>'seventeen',18=>'eightten',19=>'nineteen');
$sadgan=array('','onehundred','twohundred','threeh undred','fourhundred','fivehundred','sixhundred',' sevenhundred','eighthundred','ninehundred');
$base=array('','Thousand','Million','Millyard');
settype($num,'string');
while(strlen($num)>0)
{
$arr[]=substr($num,-3);
$num=substr($num, 0, -3);

}
$C=count($arr)-1;

for($i=0;$i<=$C;$i++)
{

$str="";

$d12=$arr[$i]%100;
$d3=floor($arr[$i]/100);
if($d3<>0)
$str=$sadgan[$d3];

if($d12>=10 && $d12<=19)
{
$str=$str.' '.$_10to19[$d12].' '.$base[$i];
}
else
{
$d2=floor($d12/10);
if($d2<>0)
$str=$str.' '.$tens[$d2];
$d1=$d12%10;
if($d1<>0)
$str=$str.' '.$ones[$d1].' '.$base[$i];

}

$arr2[$i]=$str;

}
$arr2=array_reverse($arr2);
echo $str=implode('-',$arr2);

?>

idocsidocs
یک شنبه 29 آبان 1390, 16:37 عصر
اما این همه موضوع نیست ، من کلا Apache و mySQL را به IIS و MSSQL ترجیح میدم نمیخوام وارد بحث های فنی بشم همینکه ارزونتره و License نمیخواد و از نظر Security و Multi Threading و ... کاملا رقابت میکنه با IIS و MSSQL دلیل قانع کننده ای براش هست ! یه مزبت فوق العاده برای Apache و Php اینه که شما میتونید برای کارهای خودتون واسش Extension بنویسید و کار هایی که میخواهین با سرعت بیشتر انجام بشه را اینطوری انجام بدین.
توی ایران همه چیز رایگانه، منم تجربه ای از بازار کار توی خارج ندارم، شما از محبوبیت پی اچ پی و دات نت توی خارج از کشور اطلاع ندارید؟

سلام من یه برنامه نوشتم به زبان php که یک عدد رو میگیره به حروف تبدیل میکنه ولی برای عدد های صد هزار و صد میلیون و دویست هزار و دویست میلیون و ... مشکل داره . این خطی که قرمز کردم مشکل داره ممنون میشم کمک کنین:لبخندساده:
لطفا یه تاپک جدید ایجاد کنید.

fatima-66
یک شنبه 29 آبان 1390, 16:51 عصر
نه
یعنی سوالامو توی تاپیک خودم بنویسم؟

idocsidocs
یک شنبه 29 آبان 1390, 17:28 عصر
یعنی سوالامو توی تاپیک خودم بنویسم؟
طبق قوانین انجمن، برای مسائل تازه باید تاپک جدید ایجاد کرد وگرنه یا تاپک فعلی حذف می شه یا به شما اخطار می دن.

Unique
سه شنبه 01 آذر 1390, 23:23 عصر
توی ایران همه چیز رایگانه، منم تجربه ای از بازار کار توی خارج ندارم،

شاید توی ایران همه چیز رایگان باشه اما وقتی میخواهین یک سایت را راه اندازی کنین باید (یعنی بهتره) از سرویس دهنده های خارجی استفاده کنین که اون موقع تفاوت قیمتها خیلی به چشم میان !

شما از محبوبیت پی اچ پی و دات نت توی خارج از کشور اطلاع ندارید؟[
من خودم خارج از ایران نبودم اما مطمئنا php بسیار بسیار محبوب تر هستش و نیازی به شک کردن نداره !

idocsidocs
چهارشنبه 02 آذر 1390, 11:36 صبح
شاید توی ایران همه چیز رایگان باشه اما وقتی میخواهین یک سایت را راه اندازی کنین باید (یعنی بهتره) از سرویس دهنده های خارجی استفاده کنین که اون موقع تفاوت قیمتها خیلی به چشم میان !
در بالاترین حالت تفاوت قیمت، این قیمتها چقدر با هم تفاوت دارن؟