PDA

View Full Version : کمک برای طراحی پایگاه داده

alasht
سه شنبه 17 آبان 1390, 20:44 عصر
با سلام خدمت دوستان
من میخوام یه برنامه حسابداری با سی شارپ بنویسم
میخواستم ببینم چه تیبلها و فیلدهایی برای پایگاه داده نیازه ؟
امکاناتی که میخوام داشته باشه ایناست
1 . تعریف مدیر و کاربر عادی
2 . ساخت مشتری و صاحب حساب
3 . دادن وام و کسر شدن مبلغ وام از موجودی کل
4 . کل سرمایه موجود با طبلکاری ها و ...
5 . اضافه کردن پول به حساب
6 . و....

در واقع میخوام سیستمش مثل بانک باشه و هیچ خطایی نداشته باشه
این برنامه رو برای یه شرکت میخوام بنویسم که کوچکترین خطا باعث میشه حساب و کتاب شرکت بهم بخوره
ممنون میشم دوستان یک پایگاه داده پیشنهاد بدن که بعد از نوشتن برنامه نیازی به ویرایش جداول نباشه
اگر هم خواستم امکانات برنامه رو افزایش بدم با اضافه کردن جدول مشکلم حل بشه و نیازی به ویرایش جداول ساخته شده نباشه
منتظر راهنمایی شما دوستان هستم
با تشکر :قلب:

electro_esma
سه شنبه 17 آبان 1390, 21:07 عصر
دوست من

اگه سیستم عاملش مثل بانک باشه که کاربر عادی نباید بتونه دسترسی داشته باشه . یعنی شما یه نفر صندوق دار داری برای وارد کردن اطلاعات به صندوق .

همون نفر هم باید رمز داشته باشه.

شما می تونی در ابتدای برنامت یه رمز بذاری جهت ورود به صندوق و این رمز رو صندوق دار داشته باشه.

مشخصات صاحب حساب

اسم، فامیل ، شماره حساب، میزان موجودی، تاریخ افتتاح حساب، نام معرف، آدرس، شماره تلفن ( همراه و منزل یا اداره ) و شماره شناسنامه نام پدر و شماره ملی ، محل تولد،

البته این همه دقت به جهت این مسئله است که این کار یه مسئله مالی است.

جهت وام دادن هم

نام ضامن، نوع ضمانت ( چک یا سند یا ...) که چک بود یه فیلد هم جهت شماره چک می خوای و اگه نبود می تونی فیلد رو خالی بذاری. ، میزان وام ، میزان قسط، تاریخ پرداخت اقساط، شماره قسط ، باقی مانده،

البته توصیه بنده بنا به یه خورده تجربه ( البته یه خورده ) اینه که جدول مشخصاتت با جدول وام فرق کنه و هر بار رسید داده می شه جدول رسید هم فرق کنه .

این برای این مسئله است که اگه از شما ریز عملیات بانکی بخواد شما می تونی در جدول رسید سرچ کنی و کلیه پرداخت اقساط با تاریخ اقساط رو بهش بدی .

باز اگه چیزی به ذهنم رسید در اختیار شما قرار می دم . البته امیدوارم بدرد بخوره

اینم بگم من یه نرم افزار مالی و اعتباری نوشتم . البته برای یه صندوق توی ادارمون که اینقدر وام و بندو بساطش نیاز به ضامن و این حرف ها نداره ولی بسیار دقیقه.

در اخر هم برای رسید می تونی از کریستال ریپوت استفاده کنی

electro_esma
سه شنبه 17 آبان 1390, 21:12 عصر
دوست من اینم عکسش ولی شرمنده به دلیل های خیلی پچه گانه نمی تونم سرسش رو بذارم ولی هر راهنمایی که خواستید من در خدمتم
77603

alasht
سه شنبه 17 آبان 1390, 22:13 عصر
خیلی ممنون از پاسخ کاملتون
تو این سیستمی که من میخوام بنویسم نیازی به ضامن نیست و نیازی نیست زیاد پیچیدش کنم
فقط تنها چیزی که برام مهمه میخوام جداول طوری تفکیک شده باشه که موقع برنامه نویسی قاطی نکنم و اشتباهی پیش نیاد
چون این نرم افزار قراره تو شرکت استفاده بشه بنابراین نباید کوچکترین اشکالی توش باشه وگرنه ممکنه اشتباهات جبران ناپذیری اتفاق بیفته
میخواستم ببینم آیا امکانش هست فایل exe این نرم افزارتون رو ببینم که چه امکاناتی شما استفاده کردید
اگر هم امکان نداره اشکالی نداره
منتظر توضیحات بیشتر شما و دوستان هستم
با تشکر

electro_esma
چهارشنبه 18 آبان 1390, 00:24 صبح
به روی چشم دوست من . اگه تونستم یه ویرایش جزیی باید روش بدم . فقط ببخشید چون باگ توش زیاد داره . ولی در کل بد نیست .
به زودی می ذارم