PDA

View Full Version : menu bar

hector2000
پنج شنبه 19 آبان 1390, 00:06 صبح
با سلام
دوستان تصوير زير در اصل پنجره ماي كامپيوتر ويندوز ايكس پي است كه من مي خواهم برنامه اي درست كنم كه menu bar ان(سمت چپ) دقيقا شبيه تصوير زير باشد. و همچنين منوي ان.
از كامپونت tms استفاده كردم ولي نشد.ايا كامپونت ديگري ميشناسند؟
ممنونم
77672

BORHAN TEC
پنج شنبه 19 آبان 1390, 00:24 صبح
در پنجره MyComputer منوی مربوطه بر روی CoolBar قرار دارد. بنابرین شما هم باید منوی خود را بر روی یک کنترل از نوع TCoolBar قرار دهید و از آنجایی که کامپوننت TMainMenu را نمی توان بر روی TCoolBar قرار داد باید از یک نوع منوی دیگر استفاده کنید به عنوان مثال TActionMainMenuBar و خاصیت ParentBackground آن را نیز True کنید.

سعید صابری
پنج شنبه 19 آبان 1390, 00:31 صبح
البته با tms هم یک همچنین چیزیو میشه ساخت

hector2000
پنج شنبه 19 آبان 1390, 11:43 صبح
البته با tms هم یک همچنین چیزیو میشه ساخت
با تشكر
من هر چي سعي كردم نشد
لطفا راهنمايي كنيد كه چگونه اين كار را بكنم
ممنونم

سعید صابری
پنج شنبه 19 آبان 1390, 12:10 عصر
یکی AdvSmoothExpanderPanel هست که تقریبا همچین شکلی هست و بصورت ساده .
البته اون پانل زیری هم AdvSmoothExpanderPanelgroup هست

اما اگه بخوای زیباتر بسازی باید با AdvPolyMenu کار کنی گزینه های جالبی داره و میشه خیلی زیباتر از xp ساخت.

hector2000
پنج شنبه 19 آبان 1390, 19:24 عصر
یکی AdvSmoothExpanderPanel هست که تقریبا همچین شکلی هست و بصورت ساده .
البته اون پانل زیری هم AdvSmoothExpanderPanelgroup هست
اما اگه بخوای زیباتر بسازی باید با AdvPolyMenu کار کنی گزینه های جالبی داره و میشه خیلی زیباتر از xp ساخت.
با سلام و تشكر
من نمونه كارهاي كامپونت AdvSmoothExpanderPanel را ديدم و كلي هم سرچ كردم ولي متاسفانه هيچ كدامش نمي تونه اوني كه تو تصوير مي بينيد را بسازه.(ايا تنظيم خاصي داره؟)
برنامه دومتون را هم هرچي سرچ كردم پيدا نكردم.منظورم AdvPolyMenu است
من نميدونم چرا كامپونت tms 6.0 را روي دلفي 7 مي ريزم ، دلفي قاطي مي كنه و ليست كامپونتهاش غيب ميشه.ايا دوستان هم اين مشكل را دارند؟

mojiparadox
سه شنبه 18 بهمن 1390, 03:22 صبح
دوستان تصوير زير در اصل پنجره ماي كامپيوتر ويندوز ايكس پي است كه من مي خواهم برنامه اي درست كنم كه menu bar ان(سمت چپ) دقيقا شبيه تصوير زير باشد. و همچنين منوي ان.
از كامپونت tms استفاده كردم ولي نشد.ايا كامپونت ديگري ميشناسند؟
دقیقاً این پنجره رو می‌تونید با کامپوننت‌های Raze بسازید. ترجیحا از نسخه 5 به بالا استفاده کنید.

BORHAN TEC
سه شنبه 18 بهمن 1390, 17:08 عصر
دقیقاً این پنجره رو می‌تونید با کامپوننت‌های Raze بسازید. ترجیحا از نسخه 5 به بالا استفاده کنید. دوست عزیز پست قبل از شما مربوط به سه ماه قبل است. لطفاً به این موارد بیشتر دقت کنید!

mojiparadox
یک شنبه 23 بهمن 1390, 10:01 صبح
دوست عزیز پست قبل از شما مربوط به سه ماه قبل است. لطفاً به این موارد بیشتر دقت کنید!

خیلی عذر میخوام، ولی بعضی از سوالای من یا بعضی از دوستام بعد از 2سال هنوز جواب داده نشدن، دقیقاً به دلیل این شکل طرز تفکر شما...

hector2000
یک شنبه 23 بهمن 1390, 12:41 عصر
از تمام دوستان ممنونم