PDA

View Full Version : مشکل با طراحی crossBrowser

alibabaei2
پنج شنبه 19 آبان 1390, 19:56 عصر
با سلام
در طراحی برای اینکه سایت با تمامی مرورگر ها به صورت یکسان نمایش داده شود چه کاری باید انجام داد؟
فایل reset.css رو در سایت می گذارم اما بعضی از کدهای css رو مرورگر های قدیمی تر نمی شناسند.
راهی هست که این مشکل بر طرف بشه

Saber Mogaddas
پنج شنبه 19 آبان 1390, 21:34 عصر
سلام
آره هست..
می تونی برای مرورگرهای مثلا iE فایل css جدا داشته باشه یعنی اینکه وقتی با IE باز میکنی فایل css که برای IE تعیین کردیم اولویت داره..

<!--[if IE]> <link href="/App_Themes/Orginal/CrossBrowser.css" rel="stylesheet" type="text/css" /> <![endif]-->

این فایل css کد من اسمش crossbrowser هست مثلا کدهای css یه باکس که درfirefox یه طور دیگست و ie یه جور دیگه نمایش میده..css اون باکس رو تو فایل طوری تنظیم کردم که در ie نیز شبیه باکسی باشه در firefox نمایش میده..
در ضمن این کد هم تو head جای میگیره..
موفق باشی..

alibabaei2
جمعه 20 آبان 1390, 00:45 صبح
خوب ممنون می شم اگه همچین فایل CSS دارید در اختیار من هم بذارید

alibabaei2
جمعه 20 آبان 1390, 00:50 صبح
مشکل دیگه هم اینجاست که من تو کامپیوترم فقط نسخه آخر همه مرورگر ها رو دارم و مشکل اینجاست که نمیدونم تو نسخه های پیشین مرورگر ها سایت به چه شکل نمایش داده میشه

بهزاد علی محمدزاده
جمعه 20 آبان 1390, 14:02 عصر
مشکل آخرت اینجوری حل میشه که روی مرورگر های دیگه هم امتحان کنی .

من این مشکل رو برای پروِِژه ام داشتم . که تصمیم گرفتم از یه css framework استفاده کنم . و از blueprint استفاده کردم . یه روز براش وقت گذاشتم تا کار باهاش و یادگرفتم . و بعضی جاها رو هم نمی دونم دارم جستجو می کنم.

با فریم ورک کار کنی . فکر کنم مشکلت حل بشه . ولی در مورد آموزشش چیزی ندارم که بهت بدم . باید جستجو کنی .

بهزاد علی محمدزاده
جمعه 20 آبان 1390, 14:14 عصر
یه ذره سر نخ بهت بدم :

این فریم ورک اومده صفحه رو تقسیم بندی کرده به 24 بخش . که در واقع عرضش میشه 950px . شما وقتی این رو دانلود کردی . فقط پوشه blueprint رو استفاده کن و سه فایل .

screen و print و ie رو لینک کن به برنامه ات .

بعد یه div container بساز .. جلوی همون container showgrid رو بنویس دقیقا به همینصورت .

یه گرید برات فعال میشه . ( از یه عکس براش استفاده کرده ) . بعد با span-24 بالاترین سایز و بهش بده که 950 تا . داخل اون دیگه هر چی می خوای تعریف کن . header footer و ...

می تونی به همون کلاس دیگه و یا id اضافه کنی تا تغییرات دلخواه خودت رو بهش اعمال کنی .

این لینک (http://speckyboy.com/2009/10/26/the-blueprint-css-framework-tutorials-how-to-guides-and-tools/)و نگاه کنی منظور از گرید رو متوجه میشی :

یا نمونه فرم (http://blueprintcss.org/tests/parts/forms.html)ها رو ببین .

Saber Mogaddas
شنبه 21 آبان 1390, 18:20 عصر
عزیز اون css رو خودت ایجاد میکنی..و کدهایی که توش مینویسی رو فقط در ie اجرا می کنه..کلا متوجه نشدید قضیه رو در مورد if IE جستوجو کنید..مشکلتون حل میشه..