PDA

View Full Version : سوال: خارج شدن کامل از بانک اکسس

mohammadriano
پنج شنبه 19 آبان 1390, 22:01 عصر
با سلام یک مشکل برای من پیش اومده و اون اینکه :
بانک اکسس که در برنامه به کار بردم در یک فرم کاربر با کلیک روی کامند می تونه پاک کنه اما نکته:
بانک رو نمیشه پاک کرد چون بانک فعال هست و به طور کامل خارج نشده
77711
حالا مشکل رو با چه طور برطرف کنم

mgh64120
پنج شنبه 19 آبان 1390, 23:25 عصر
سلام عزيزم
ميشه واضح تر توضيح بدي!
اگه ممكنه قسمتهايي از كد برنامه ات روكه به فايل اكسس وصل شدي و ازش استفاده كردي بزار.
موفق باشي!

mohammadriano
جمعه 20 آبان 1390, 00:22 صبح
سلام مجدد
فقط می خواهم که بانک اکسس خودم رو با نام bank.mdb رو از روی هارد سیستم پاک کنم
اما همان طور که در عکس نمایان هست مشکل این نکته هست که bank فعال هست(bank.ldb) چون سیستم از بانک داره استفاده می کنه نمیشه پاکش کرد ساده تر می گم:
شما زمانی که یک فایل exe تون باز هست که نمی تونین اون رو delete کنید
حالا با این تفاسیر می خوام از bank خارج شم
dataname.refresh افاقه نکرد
حتما برای خارج شدن کامل یک دستوری باید باشه!

M.T.P
جمعه 20 آبان 1390, 00:31 صبح
خب Connection رو Close کنید. بعد بانک رو حذف کنید.

mohammadriano
جمعه 20 آبان 1390, 00:52 صبح
Data.Recordset.Connection.Close
error
Data.Recordset.Close
error

mgh64120
جمعه 20 آبان 1390, 01:40 صبح
سلام
اول اون فايل رو كه عكس قفل داره پاك كن بعد فايل اصلي رو.
فكر كنم كه جواب بده.

mohammadriano
جمعه 20 آبان 1390, 02:03 صبح
bank.ldb رو اصلا نمیشه پاک کرد
سلام
اول اون فايل رو كه عكس قفل داره پاك كن بعد فايل اصلي رو.
فكر كنم كه جواب بده.

M.KH-SH
جمعه 20 آبان 1390, 10:18 صبح
دوسته عزیز زمانی که شما بانک اکسس رو از طریق برنامه باز میکنی اون فایل به طور خودکار ساخته میشه در سیستم هایی که مجموعه office دارن اگر دقت کرده باشی در هنگام کار کردن با word هم این اتفاق می افته
در نتیجه چیز خطرناکی نیست
حالا اگه برنامه ویژوال استدیو بالا هست و بانک رو تو اون داری نگاه میکنی و یا ادیت ایتم می کنی بانک اکسسی که از اون طریق باز هست رو میتونی ببندی که این باز برطرف میشه

حالا اگه بخوای به طور کلی به هیچ عنوان اون فایل دوم نیاد باید پسوند رو به dll یا lnk تغییر بدی و بانک رو بعد از اون طریق فراخوانی کنی
در فراخوانی هیچ تغییری روخ نمیده تنها پسوند فایل رو تغییر بدین همین

حالا برای پاک کردن در برنامه میتونی تمامی کانکشن ها رو ببندی به ترتیب و یک نرم افزار جانبی بسازی که کاربر به صورت خودکار وارد اون بشه و نرم افزار اصلی بسته بشه و بعد از پاک کردن دوباره وارد نرم افزار اصلی بشه و نرم افزار جانبی بسته بشه

شما زمانی که یک فایل روی سیستم در حال اجرا هست رو نمیتونی به هیچ عنوان پاک کنی چون ویندوز به اون دسترسی داره پس باید دسترسی ویندوز رو از بین ببری و بعد اقدام به پاک کردن اون بکنی

انشاالله مفید بوده باشه

mohammadriano
جمعه 20 آبان 1390, 18:30 عصر
با تشکر از شما مشکل در یک فرم بک آپ من هست زمانی که بارگذاری بک آپ انجام می شود اول باید بانک قبلی پاک شود تا بانک بعدی جایگذین شود اما چون بانک فعال هست امکان پذیر نیست
دوسته عزیز زمانی که شما بانک اکسس رو از طریق برنامه باز میکنی اون فایل به طور خودکار ساخته میشه در سیستم هایی که مجموعه office دارن اگر دقت کرده باشی در هنگام کار کردن با word هم این اتفاق می افته
در نتیجه چیز خطرناکی نیست
حالا اگه برنامه ویژوال استدیو بالا هست و بانک رو تو اون داری نگاه میکنی و یا ادیت ایتم می کنی بانک اکسسی که از اون طریق باز هست رو میتونی ببندی که این باز برطرف میشه

حالا اگه بخوای به طور کلی به هیچ عنوان اون فایل دوم نیاد باید پسوند رو به dll یا lnk تغییر بدی و بانک رو بعد از اون طریق فراخوانی کنی
در فراخوانی هیچ تغییری روخ نمیده تنها پسوند فایل رو تغییر بدین همین

حالا برای پاک کردن در برنامه میتونی تمامی کانکشن ها رو ببندی به ترتیب و یک نرم افزار جانبی بسازی که کاربر به صورت خودکار وارد اون بشه و نرم افزار اصلی بسته بشه و بعد از پاک کردن دوباره وارد نرم افزار اصلی بشه و نرم افزار جانبی بسته بشه

شما زمانی که یک فایل روی سیستم در حال اجرا هست رو نمیتونی به هیچ عنوان پاک کنی چون ویندوز به اون دسترسی داره پس باید دسترسی ویندوز رو از بین ببری و بعد اقدام به پاک کردن اون بکنی

انشاالله مفید بوده باشه

M.KH-SH
جمعه 20 آبان 1390, 22:49 عصر

دوست من این بخشی رو که گفتم با دقت بیشتر بخون جواب سوالت رو دادم

mohammadriano
جمعه 20 آبان 1390, 23:01 عصر
دوست من این بخشی رو که گفتم با دقت بیشتر بخون جواب سوالت رو دادم

با تشکر از شما اصلا مشکل من اینجاست که برنامه وقتی خارج می شه باز هنوز هستش.
فرم معلوم نیست ولی تو task manager هستش
77744

mgh64120
جمعه 20 آبان 1390, 23:20 عصر
سلام
شما برنامه تون رو چطوري مي بنديد؟(با چه كدي از برنامه خارج ميشويد؟)
با دستور End يا Application.Exit از برنامه خارج شويد تا برنامه تمام منابعي(مثل فايل اكسس) رو كه ازشون استفاده ميكنه، آزاد كنه.
فكر كنم كه برنامه هم از ليست Taskmanager پاك شود.
موفق باشي.

mohammadriano
جمعه 20 آبان 1390, 23:33 عصر
مرسی
این طوری خارج می شم
77754

mgh64120
جمعه 20 آبان 1390, 23:40 عصر
دوست عزيز
از برنامه با دستور زير خارج شويد و نتيجه رو اعلام كنيد.

Private Sub Form1_FormClosing(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.FormClosingEventArgs) Handles Me.FormClosing
Application.Exit()
End Sub

اين رويداد زماني رخ ميده كه فرم مورد نظر درحال بسته شدن باشه.
لطفا نتيجه رو اعلام كنيد.
موفق باشيد.