PDA

View Full Version : حرفه ای: اصول نوشتن یک برنامه بصورت حرفه ای

pedramfj
جمعه 20 آبان 1390, 09:20 صبح
سلام
یک سالی هست که برنامه نویسی انجام می دهم.و یک برنامه نسبتا بزرگ هم برای شرکتی نوشته ام...
برنامه ام را به یک شرکت برنامه نویسی نشان دادم.(برای فروش بصورت شرکتی...).
مهندس شرکت با دیدن برنامه گفت که امکان فروش بصورت شرکتی وجود نداره چون اصول رعایت نشده...
بطور مثال : یکی از فرم ها را بر روی فرم اصلی drag کرد(پرش های ریزی ایجاد شد)...
(در کد نویسی در تمام برنامه از کلاس ها و تابع نویسی استفاده کردم).
اصول برنامه نویسی:متفکر:
از دوستانی که اطلاعات مفیدی در این زمینه دارند خواهش می کنم ...
تشکر...

jeson_park
جمعه 20 آبان 1390, 09:23 صبح
در یک کلام باید مهندسی نرم افزار بخونید

pedramfj
جمعه 20 آبان 1390, 09:44 صبح
ممنونم از توجه ای که کردید.
من این پست را ایجاد کردم تا از تجربه شما دوستان استفاده کنم...
اگر امکانش هست راهنمایی کنید.

jeson_park
جمعه 20 آبان 1390, 10:17 صبح
ببینید دوست عزیز
این چیزی که شما می خواید و بنده گفتم چیزی نیست که در 1-2 خط توضیح داده بشه
شما این (http://www.aghazeh.com/software-engineer-/838-narmafzar-2-ebook-ppt.html) کتاب 180 صفحه ای رو دانلود و مطالعه کنید
سوالی داشتید مطرح بفرمایید

AliRezaPro
جمعه 20 آبان 1390, 10:21 صبح
بطور مثال : یکی از فرم ها را بر روی فرم اصلی drag کرد(پرش های ریزی ایجاد شد)...چرا همچین کاری کردند ؟

در یک کلام باید مهندسی نرم افزار بخونید برای برنامه های زیر حداقل 10-20 هزار خط مهندس کردن کار ضروری نیست (نقل و قول از جناب دکتر موتمنی)

چند مطلبی که وجودداره تو این زمینه همون انتخاب بک الگوریتم خوب برای برنامه هست .برای برنامه های بزرگ اگر از این اصل استفاده نشود پروژه بسیار کند خواهد شد.کامپوننت بیس کردن برنامه. و همینطور اشیائی که در طول برنامه ایجاد میکنید در زمان مناسبی اونارو از بین ببرید .
نگاه کنید :

http://barnamenevis.org/showthread.php?78288-%D8%A7%D8%B5%D9%88%D9%84-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-Embedded

البته گفتن اصول برنامه نویسی در جند خط و توضیح اون چیز خیلی درستی نیست اما کتاب هایی تو این زمینه وجود داره که من بهتون پیشنهاد میکنم ازشون استفاده کنید. CoderBetter یا Foundation of Programming یا .....

خوش باشید

jeson_park
جمعه 20 آبان 1390, 10:26 صبح
چرا همچین کاری کردند ؟
برای برنامه های زیر حداقل 10-20 هزار خط مهندس کردن کار ضروری نیست (نقل و قول از جناب دکتر موتمنی)

زیر 20 هزار خط؟؟
میشه یه مثلا برای زیر 20 هزار خط بگید که بدون اصول مهندسی نرم افزار خوب نوشته شده؟؟