PDA

View Full Version : سوال: نوشتن دفترچه تلفن به صورت کلاس در C#

parisa.s
جمعه 20 آبان 1390, 14:47 عصر
سلام به همگی
خسته نباشید
بچه ها من می خوام یک دفترچه تلفن رو به صورت کلاس بنویسم.
تا جایی که من فهمیدم دفتر چه تلفنم میشه یک کلاس با خصوصیت های نام، فامیلی،شماره تلفن، موبایل، ایمیل، ادرس و...
متدها هم میشه درج،حذف، جستجو
سوال اول:
حتما باید خصوصیت هام داخل یک چیزی مثلا پایگاه داده ذخیره بشه؟
سوال دوم:
اگر بخوام این کار رو انجام بدم چه طوری با پایگاه داده ارتباط برقرار کنم و خصوصیت هامو داخل جدول بریزم؟
خیلی عجله دارم ممنون میشم کمکم کنین

mmd2009
جمعه 20 آبان 1390, 15:42 عصر
با سلام.

اصوالا این روشی که گفتید در معماری های برنامه نویسی خودشون رو نشون میدن که شما فرضا اگر معماری 3 لایه رو در نظر بگیرید در لایه تجاری شما خصوصیت ها رو دارید و در دلایه دستیابی شما وظیفه ها رو اجرا میکنید به طوری که خصوصیت های لایه تجاری رو به لایه دست یابی ارسال میکنید

پیشنهاد می کنم در مورد معماری فرضا 3 لایه جستجو بکنید

موفق باشید

parisa.s
جمعه 20 آبان 1390, 15:56 عصر
با سلام.

اصوالا این روشی که گفتید در معماری های برنامه نویسی خودشون رو نشون میدن که شما فرضا اگر معماری 3 لایه رو در نظر بگیرید در لایه تجاری شما خصوصیت ها رو دارید و در دلایه دستیابی شما وظیفه ها رو اجرا میکنید به طوری که خصوصیت های لایه تجاری رو به لایه دست یابی ارسال میکنید

پیشنهاد می کنم در مورد معماری فرضا 3 لایه جستجو بکنید

موفق باشید

ممنون که توجه کردین و جواب دادین
من خیلی مبتدی هستم
و فقط می خوام یه پروژه ساده بنویسم
اگر میتونین ساده تر راهنماییم کنین. ممنون

mmd2009
جمعه 20 آبان 1390, 16:06 عصر
الان که شما مبتدی هستی چطور میخوای در این باره بنویسی. فرضا الان شما نیاز دارید یک کلاس تعریف بکنید که 6 تا خصوصیت داشته باشه و 5 وظیفه ( متد ) الان شما با این تعریف ها مشکلی ندارید ؟ یعنی میتونید پیاده سازی کنید. اگر اینو نمیدونید که باید برید در موردش تحقیق بکنید چون اینا تعریف های پایه برنامه نویسی هستند

parisa.s
جمعه 20 آبان 1390, 16:42 عصر
الان که شما مبتدی هستی چطور میخوای در این باره بنویسی. فرضا الان شما نیاز دارید یک کلاس تعریف بکنید که 6 تا خصوصیت داشته باشه و 5 وظیفه ( متد ) الان شما با این تعریف ها مشکلی ندارید ؟ یعنی میتونید پیاده سازی کنید. اگر اینو نمیدونید که باید برید در موردش تحقیق بکنید چون اینا تعریف های پایه برنامه نویسی هستند

خصوصیت ومتد، تعریف اینها رو بلدم.
ولی اینکه شما گفتین معماری 3 لایه ( معماری ها رو ) بلد نیستم.
بیشتر مشکلم اینه که الان نمیتونم بین پایگاه داده و کلاسم ارتباط برقرار کنم. هر چقدر هم میگردم از تایپیکهایی که وجود داره چیزی نفهمیدم حتی کپی هم که کردم تکه کدها رو باز هم نتیجه داد.
اگر میشه نحوه ارتباط با sql رو برام بگین.
ممنون

uniqueboy_ara
جمعه 20 آبان 1390, 16:50 عصر
شما از اینجا استفاده کن، به راحتی میتونی با پایگاه داده ت ارتباط برقرار کنی

ارتباط سریع و آسان از #C به SQLserver (http://barnamenevis.org/showthread.php?312422-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%B9-%D9%88-%D8%A2%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B2-C-%D8%A8%D9%87-SQLserver)

parisa.s
جمعه 20 آبان 1390, 17:05 عصر
این لینکی که دادین فایلشو دانلود نکرد.اگر میشه کدی گذاشتم و رو نگاه کنین و مشکلشو بهم بگین
این کد رو که می نویسم هیچ خطایی نمیگیره ولی فکر می کنم اصلا کاری رو هم انجام نمیده. مثلا برای حذفش هر چقدر بخوام حذف کنم حذف میکنه در حالی که خودم می دونم همچین رکوردی وجود نداره و باید خطای منطقی بگیره.ولی نمیگیره
ممنون میشم نگاه کنین بهم بگین مشکلش چیه؟
این کدی هست که برای کلاسم نوشتم.
class phonebook
{
public string name;
public string family;
public string home;
public string mob;
public string email;
public string address;
public Boolean success = false;
public void insert()
{
string connectionstring = @"Integrated Security=SSPI;Persist Security Info=False;Initial Catalog=Terminal;Data Source=phonebook\SQLEXPRESS";
SqlConnection myconect = new SqlConnection(connectionstring);
string comandtext = "Insert into phonebook (contact,family,home,mob,email,address) values ('" + name + "','" + family + "','" + home + "','" + mob + "','" + email + "','" + address + "')";
SqlCommand mycommand = new SqlCommand(comandtext, myconect);
success = true;
}
public void delete()
{
string connectionstring = @"Integrated Security=SSPI;Persist Security Info=False;Initial Catalog=Terminal;Data Source=phonebook\SQLEXPRESS";
SqlConnection myconect = new SqlConnection(connectionstring);
string comandtext = "delete from phonebook" + "where cantact=name";
SqlCommand mycommand = new SqlCommand(comandtext, myconect);
success = true;

}
}

داخل فرم هم برای دکمه درج اینو نوشتم.daftar یک نمونه از کلاس بالاست
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
daftar.name = textBox1.Text;
daftar.family = textBox2.Text;
daftar.home = textBox3.Text;
daftar.mob = textBox4.Text;
daftar.email = textBox5.Text;
daftar.address = textBox6.Text;
daftar.insert();
if (daftar.success==true)
{
MessageBox.Show("contact saved success");
}
textBox1.Text = "";
textBox2.Text = "";
textBox3.Text = "";
textBox4.Text = "";
textBox5.Text = "";
textBox6.Text = "";
}

سوداگر
جمعه 20 آبان 1390, 17:05 عصر
این یه مثال از دفترچه تلفن با XML هستش که از کلاس، در اون استفاده شده ولی باید مباحث Serialize کردن و یه خورده XML بلد باشی.