PDA

View Full Version : معرفی فریم ورک Artemis

Mr.Moghadam
شنبه 21 آبان 1390, 02:32 صبح
سلام خدمت دوستان
توی این پست میخوام فریم ورکی رو معرفی کنم که کار خودم هست.ساخت این فریم ورک حدود 2 ماه زمان برد تا به مرحله اجرایی برسه.با اینکه هنوز راه زیادی رو تا حرفه ای شدن در پیش داره اما خوشحالم که تونستم به مرحله اجرا برسونمش.
این فریم ورک بر اساس معماری MVC نوشته شده. در ساخت این فریم ورک سعی کردم از فریم ورکهای معروف مثل cakephp , codigniter , zend ایده بگیرم و تا جایی که تونستم ایده هام رو پیاده سازی کردم.

یکی از ویژگیهای فریم ورک آرتمیس (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A2%D8%B1%D8%AA%D9%85%DB%8C%D8%B3) که خیلی رو ش وقت گذاشتم قسمت کار با دیتابیس هست. که سعی کردم به ساده ترین راه ممکن این عمل انجام بشه.
برای این فریم ورک یک فایل آموزشی ابتدایی درست کردم که به طور خیلی ساده امکانات اولیه رو براتون توضیح دادم
برای دانلود به لینک زیر برید و فریم ورک آرتمیس رو دانلود کنید.

https://github.com/Mr-Moqadam/Artemis-Framework/downloads

فایل آموزشی رو هم ضمیمه کردم .
همچنین دوستانی که تمایل دارند در پروژه بنده رو همراهی کنند همینجا یا از طریق ایمیل یا از طریق کامنت در اینجا (http://phpro.ir/view/12/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C%20%D9%81%D8%B1%DB%8 C%D9%85%20%D9%88%D8%B1%DA%A9%20Artemis)اطلاع بدن.
منتظر نظرات خوب و مفید شما دوستان هستم

با تشکر

فریم ورک آرتمیس با آخرین تغیرات در فایل ضمیمه قرار گرفت
تاریخ 29/8/90

alismith
شنبه 21 آبان 1390, 02:47 صبح
سلام دوست عزیز

موفق باشید

حتما در اولین فرصت Artemis (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A2%D8%B1%D8%AA%D9%85%DB%8C%D8%B3) رو بررسی می کنم و نظرات و پیشنهاداتمو بهتون میگم

موفق باشید

Mr.Moghadam
یک شنبه 22 آبان 1390, 22:31 عصر
سلام

آموزش دیگه در زمینه کار با فریم ورک آرتمیس آماده کردم که میذارم برای دانلود.

توی این آموزش درج ، حذف و ویرایش اطلاعات رو از دیتابیس رو آموزش دادم.
همچنین اعتبار سنجی فرمها

میتونید از لینک زیر دانلود کنید. نظراتتون رو هم یا اینجا یا توی سایت خودم بگید.

آموزش به صورت PDF و فایلهای نمونه (http://phpro.ir/blog_artemis.zip)
650 kb
ممنون
موفق یاشید.

رضا قربانی
دوشنبه 23 آبان 1390, 00:49 صبح
یادمه آخرین باری که توی یاهو با هم صحبت کردیم گفته بودی دارم یه فریم ورک می نویسم . بالاخره رونماییش کردی .

تشکر از اینکه در اختیار دیگران گذاشتید و دیگران قدر این کارتون رو نمی دونن.

ممنون سعید جان :قلب:

irGeek
دوشنبه 23 آبان 1390, 01:40 صبح
دارم تستش می کنم.برام دعا کنید:قلب:

ravand
دوشنبه 23 آبان 1390, 11:15 صبح
خيلي ممنون داداش
من خيلي وقته در مورد اين فرم ورك ها شنيدم و دوست دارم بدونم اصلا اينا چي هستن و به چه دردي ميخورن؟ در واقع استفاده ي اينا چيه؟
متشكرم.

Mr.Moghadam
دوشنبه 23 آبان 1390, 11:41 صبح
یادمه آخرین باری که توی یاهو با هم صحبت کردیم گفته بودی دارم یه فریم ورک می نویسم . بالاخره رونماییش کردی .

تشکر از اینکه در اختیار دیگران گذاشتید و دیگران قدر این کارتون رو نمی دونن.

ممنون سعید جان :قلب:
ممنون رضا جان. آره همون رو که بهت گفته بودم رونمایی کردم. اما درسته زیاد استقبال نشد اما دوستانی بودن که به بنده لطف داشتن و در مورد فریم ورک آرتمیس توی سایتاشون توضیحاتی دادن. (http://1barnamenevis.ir/1390/08/artemis-framework-the-born-of-a-persian-framework/)

دارم تستش می کنم.برام دعا کنید:قلب:

موفق باشید

خيلي ممنون داداش
من خيلي وقته در مورد اين فرم ورك ها شنيدم و دوست دارم بدونم اصلا اينا چي هستن و به چه دردي ميخورن؟ در واقع استفاده ي اينا چيه؟
متشكرم.

فریم ورک در واقع یک سری کلاس ها و کتابخانه ها هستن که در کنار هم قرار میگیرن و به کاربرا اجازه میدن کارها رو سریع تر انجام بدن. در مورد فریم ورک آرتمیس هم این قضیه صادقه. شما با این فریم ورک به راحتی میتونید سایتاتون رو طراحی و برنامه نویسی کنید. آموزش بالا رو بخونید تا با روند کار آشنا بشید.

سوالی هم بود هم میتونید در اینجا هم در سایت خودم بپرسید.

موفق باشید

رضا قربانی
دوشنبه 23 آبان 1390, 14:10 عصر
ممنون رضا جان. آره همون رو که بهت گفته بودم رونمایی کردم. اما درسته زیاد استقبال نشد اما دوستانی بودن که به بنده لطف داشتن و در مورد فریم ورک آرتمیس توی سایتاشون توضیحاتی دادن. (http://1barnamenevis.ir/1390/08/artemis-framework-the-born-of-a-persian-framework/)
باید یه کم زمان ببره . یک دفعه ای که استقبال زیاد نمی شه .

بازم تشکر از آموزش هایی که در رابطه با این فریم ورک گذاشتید.

peachcms
دوشنبه 23 آبان 1390, 22:12 عصر
با سلام

با توجه و تجربه هایی که دارم لازم دونستم چند نکته رو عرض کنم

یک فریمورک زمانی می تونه موفق بشه که ->

0 - سایت سازنده
1 - پشتیبانی بسیار قوی داشته باشه از لحاظ باگ گیری و امکانات
2 - داکیومنت خوب و روانی و البته کاملی داشته باشه
3 - مثال ها و پروژه های انجام شده در سایت پشتیبانی قرار بگیره
4 - کتابخانه های ضروری و کامل و البته دقیق و سریع داشته باشه
5 - برای پیشرفت کارتون و مطرح شدن باید یک تیم باشید چون دانش یک تیم از یک نفر بیشتره مثال(یک فرد محقق برای شناخت نیاز کاربران و اینترنت،یک فرد تست کننده فریمورک برای کشف باگ توسط خودش و دریافت گزارش باگ ها از کاربران، چند نفر برنامه نویس)

که من این 6 مورد رو در کار شما نمیبینم مطمئن باشید اگه این 6 مورد رو رعایت کنین در آینده میتونین حرفی برای گفتن داشته باشید.

درضمن میتونین روی کمک من حساب کنین چون همیشه ایده هایی داشتم اما به خاطر مشکلاتی نتونستن عملی کنم

peachcms
دوشنبه 23 آبان 1390, 22:16 عصر
باید یه کم زمان ببره . یک دفعه ای که استقبال زیاد نمی شه .

بازم تشکر از آموزش هایی که در رابطه با این فریم ورک گذاشتید.

ما باید برای جذب کاربر قدرت سیستم و انعطاف پذیری هاشو با سیاست های روانشناسی به کاربر ارائه بدیم که این خود بسی دراز هست اگه بخام صحبت کنم باید چند صفحه بنویسم

idocsidocs
دوشنبه 23 آبان 1390, 23:45 عصر
م فریم ورک در واقع یک سری کلاس ها و کتابخانه ها هستن که در کنار هم قرار میگیرن و به کاربرا اجازه میدن کارها رو سریع تر انجام بدن. در مورد فریم ورک آرتمیس هم این قضیه صادقه. شما با این فریم ورک به راحتی میتونید سایتاتون رو طراحی و برنامه نویسی کنید. آموزش بالا رو بخونید تا با روند کار آشنا بشید. مرسی دوست عزیز.

من با نسخه ای که قبلا بهم دادی یکی دوتا سایت ساختم.

قبلا گفتی که فرم ورکی که بهم دادی کامل نیست و فریم ورک جدیدت هنوز آماده نشده، خلاصه بناچار رفتم سراغ کیک. یادگیری فریم ورک کیک هم کلی دردسر داره. متن انگلیسی رو بعضی جاها اصلا متوجه نمی شم! کلا الان نمی دونم کجای کیک رو یاد گرفتم و کجاش رو یاد نگرفتم !!!

اگر با این فریم ورک جدیدت سایت ساختم، لینکشون رو می دم تا نمونه کار داشته باشی.

کارت رو تازه شروع کردی و کم کم پیشرفت می کنی.

موفق باشی.

peachcms
سه شنبه 24 آبان 1390, 12:04 عصر
با سلام

0 - سایت سازنده
5 - برای پیشرفت کارتون و مطرح شدن باید یک تیم باشید چون دانش یک تیم از یک نفر بیشتره مثال(یک فرد محقق برای شناخت نیاز کاربران و اینترنت،یک فرد تست کننده فریمورک برای کشف باگ توسط خودش و دریافت گزارش باگ ها از کاربران، چند نفر برنامه نویس)

که من این 6 مورد رو در کار شما نمیبینم مطمئن باشید اگه این 6 مورد رو رعایت کنین در آینده میتونین حرفی برای گفتن داشته باشید.

درضمن میتونین روی کمک من حساب کنین چون همیشه ایده هایی داشتم اما به خاطر مشکلاتی نتونستن عملی کنم

البته این موارد مربوط به فاز دوم هست و فاز اول مربوط به خلاقیت و نوع طراحی در چارچوب فریمورک هست که در آینده میتونیم بیشتر باهم بحث کنیم در این مورد و فاز اول

خیلی دوست دارم در این زمینه بیشتر و حرفه ای تر با هم صحبت کنیم

Mr.Moghadam
سه شنبه 24 آبان 1390, 13:44 عصر
با سلام

0 - سایت سازنده

سلام
درسته حرفاتون رو قبول دارم اما چیزی که هست اینه که من این پروژه رو به تنهایی شروع کردم و اگر میخواستم به تنهایی ادامه بدمش هیچ وقت به کار به معرفی نمیکشید. برای این معرفیش کردم که بتونم از دوستانی که علاقه مند هستن به گسترش این پروژه کمک بگیرم.

خوشحال میشم بتونیم با هم همکاری کنیم.

مرسی دوست عزیز.

من با نسخه ای که قبلا بهم دادی یکی دوتا سایت ساختم.

قبلا گفتی که فرم ورکی که بهم دادی کامل نیست و فریم ورک جدیدت هنوز آماده نشده، خلاصه بناچار رفتم سراغ کیک. یادگیری فریم ورک کیک هم کلی دردسر داره. متن انگلیسی رو بعضی جاها اصلا متوجه نمی شم! کلا الان نمی دونم کجای کیک رو یاد گرفتم و کجاش رو یاد نگرفتم !!!

اگر با این فریم ورک جدیدت سایت ساختم، لینکشون رو می دم تا نمونه کار داشته باشی.

کارت رو تازه شروع کردی و کم کم پیشرفت می کنی.

موفق باشی.
خواهش میکنم
شما لطف دارید.
در واقع این فریم ورک هم اصلا کامل نیست و کتابخانه ضعیفی داره.در بحث امنیت هم باید بیشتر روش کار بشه.

ایشالا با کمک شما دوستان خوب بتونیم یک فریم ورک خوب ایرانی به جامعه متن باز ارائه بدیم.

البته این موارد مربوط به فاز دوم هست و فاز اول مربوط به خلاقیت و نوع طراحی در چارچوب فریمورک هست که در آینده میتونیم بیشتر باهم بحث کنیم در این مورد و فاز اول

خیلی دوست دارم در این زمینه بیشتر و حرفه ای تر با هم صحبت کنیم

نمیدونم شما سورس رو دیدی یا نه .دوست دارم نظرت رو درباره سورس و هسته این فریم ورک بدونم.

در مورد نحوه طراحی این فریم ورک هم قبلا عرض کرده بودم که از 3 تا فریم ورک ZF, Cakephp , CodeIgniter سعی کردم ایده بگیرم.
بحث رو هم همینجا میتونیم ادامه بدیم.

موفق باشید

peachcms
سه شنبه 24 آبان 1390, 13:56 عصر
نمیدونم شما سورس رو دیدی یا نه .دوست دارم نظرت رو درباره سورس و هسته این فریم ورک بدونم.

در مورد نحوه طراحی این فریم ورک هم قبلا عرض کرده بودم که از 3 تا فریم ورک ZF, Cakephp , CodeIgniter سعی کردم ایده بگیرم.
بحث رو هم همینجا میتونیم ادامه بدیم.
بله سورس رو دیم اما نظر من بیشتر به سمت خلاقیت هست تا تلفیق کردن.

1 - برای ایجاد یک فریمورک اول باید هدف مشخص بشه هدف شما چیه؟

2 - برای چه سطحی از کاربران قراره طراحی بشه؟!

3 - glue stack باشه یا full stack؟

در مورد سورس هم به نظر من هسته زیاد پویا و انعطاف پذیر نیست و با کتابخانه db که گذاشتید زیاد موافق نیستم. برای کار با دیتابیس به نظر من علاوه بر درایور هایی که خود تیم می نویسن شامل یک پروژه مستقل مثل doctrine یا ... داشته باشه که بیس کارمون باشه. چون این کار میتونه باعث رشد کار ما باشه چون به طور مثال خود doctrine پشتیبانی داره و چند مدت یک بار آپدیت میشه

رضا قربانی
سه شنبه 24 آبان 1390, 14:13 عصر
برای چه سطحی از کاربران قراره طراحی بشه ؟

برای full stack :لبخند:

ما باید برای جذب کاربر قدرت سیستم و انعطاف پذیری هاشو با سیاست های روانشناسی به کاربر ارائه بدیم که این خود بسی دراز هست اگه بخام صحبت کنم باید چند صفحه بنویسم این هنوز کامل نیست . و آزمایشی زده و گذاشته اینجا تا بچه ها نظراشون رو بگن !! پس نیاز به قدرت سیستم و انعطاف پذیری هاشو با سیاست های روانشناسی نیست . اونم به موقع اش.

ان شالله هم که کامل و آماده و قدرتمند می شه و منم هر کاری برای ثبت رسوندنش خواهم کرد.

موفق باشید

peachcms
سه شنبه 24 آبان 1390, 14:19 عصر
برای full stack :لبخند:

این هنوز کامل نیست . و آزمایشی زده و گذاشته اینجا تا بچه ها نظراشون رو بگن !! پس نیاز به قدرت سیستم و انعطاف پذیری هاشو با سیاست های روانشناسی نیست . اونم به موقع اش.

ان شالله هم که کامل و آماده و قدرتمند می شه و منم هر کاری برای ثبت رسوندنش خواهم کرد.

موفق باشید

دوست عزیز صحبت های منم بر زمان حال دلالت نمیکرد

منظورم از سطح برای کابران تازه وارد نیمه حرفه ای و حرفه ای بود چون full stack سطح نیست نوع و مدل هست

Mr.Moghadam
سه شنبه 24 آبان 1390, 14:26 عصر
برای ایجاد یک فریمورک اول باید هدف مشخص بشهو هدف شما چیه؟
چون با چندتا از فریم ورکها کار کردم به مشکلاتی برخوردم و دیدم که خیلی ها این مشکلات رو دارن.
اول زبان انگلیسی : متاسفانه خیلی از کاربران ایرانی تسلط کافی به این زبان ندارن و برای همین در خوندن آموزشها دچار مشکل میشن و خیلی زود از یادگیری خسته میشن و دست میکشنن.
دوم پیچیدگی : فریم ورک زند یک فریم ورک خیلی خوبه اما متاسفانه به نظر من پیچیدگی بالایی داره. که این باعث میشه کاربرای متوسط به پایین سمت این فریم ورک نرن.
سوم داکیومنت خوب : همینطور که شما اشاره کردین داشتن داکیومنت خوب خیلی موثره در گسترش یک برنامه.متاسفانه فریم ورک زند و کیک به نظر من داکیومنت های خوبی ندارن و خیلی گیج کننده است.اما فریم ورک codeigniter داکیومنت خوبی داره که اونم زبان انگلیسی هست و برای کاربرای ایرانی مشکل.
چهارم پشتیبانی : اگر یک کاربری که زبا انگلیسی نمیدونه به سوالی براش پیش بیاد یا یک باگ رو بخواد گزارش کنه به مشکل برمیخوره.

خب وقتی این چیزا رو دیدم و اینکه بازهم متاسفانه آموزشهای خوب در زمینه پی اچ پی به زبان فارسی کمه تصمیم گرفتم یک فریم ورک بسازم که در آینده مرجعی باشه برای کاربرای فارسی زبان که بتونن حتی خودشون فریم ورک رو گسترش بدن.
وقتی یک کاربر ایرانی بدونه از فریم ورکی که داره استفاده میکنه پشتیبانی خوبی داره و به راحتی میتونه اشکلالاتش رو رقع کنه خیلی به سمت فریم ورکهای خارجی کششی پیدا نمیکنه.اگرچه هنوز این فریم ورک قادر به رقابت نیست امابا کمک دوستان تا چند سال آینده به نظرم حرفی برای گفتن خواهد داشت. و اینکه به نظرم باعث بالا بردن سطح دانش پی اچ پی و برنامه نویسی کشورمون میشه این کار.

موفق باشید

Mr.Moghadam
سه شنبه 24 آبان 1390, 14:35 عصر
با کتابخانه db که گذاشتید زیاد موافق نیستم. برای کار با دیتابیس به نظر من علاوه بر درایور هایی که خود تیم می نویسن شامل یک پروژه مستقل مثل doctrine یا ... داشته باشه که بیس کارمون باشه. چون این کار میتونه باعث رشد کار ما باشه چون به طور مثال خود doctrine پشتیبانی داره و چند مدت یک بار آپدیت میشه

به نظر من استفاده از کتابخانه های بزرگ مثل doctrineدرسته میتونه خیلی مفید باشه اما فقط حجم و پیچیدگی کار میبره بالا.
اما میشه در کنار هسته اصلی دیتابیس امکان استفاده از PHP ActiveRecord , propal , adodb , doctrine رو برای اربرایی که مایل به استفاده هستن بذاریم.

peachcms
سه شنبه 24 آبان 1390, 16:22 عصر
به نظر من استفاده از کتابخانه های بزرگ مثل doctrineدرسته میتونه خیلی مفید باشه اما فقط حجم و پیچیدگی کار میبره بالا.
اما میشه در کنار هسته اصلی دیتابیس امکان استفاده از PHP ActiveRecord , propal , adodb , doctrine رو برای اربرایی که مایل به استفاده هستن بذاریم.

با سلام

درسته که حجم فایل سنگین میشه اما از لحاظ یادگیری با داکیومنت خوب میشه کار رو راحت کرد، اما خود سیستم باید درایور های دیگه هم داشته باشه مسلما که کاربر های سطح پایین بتونن استفاده کنند، اقای مقدم نفرمودین می خواین full stack کار کنین یا glue stack؟

Mr.Moghadam
سه شنبه 24 آبان 1390, 17:53 عصر
خود سیستم باید درایور های دیگه هم داشته باشه مسلما که کاربر های سطح پایین بتونن استفاده کنند
موافقم.

اقای مقدم نفرمودین می خواین full stack کار کنین یا glue stack؟

درمورد این دوتا اطلاعاتی ندارم.ممنون میشم توضی بدین.

peachcms
سه شنبه 24 آبان 1390, 18:14 عصر
موافقم.

درمورد این دوتا اطلاعاتی ندارم.ممنون میشم توضی بدین.

.Glue FrameWork : در این نوع از فریم ورک ها که بیشتر معروف به کتابخانه هستند ( library ) تا فریم ورک، الگو فقط در مورد API ها اجرا شده است. برنامه نویسی همچنان در بخش بزرگی از توسعه آزادی عمل دارد. مثه : PEAR و Zend و ...

2.Full Stack FrameWork : این نوع از فریم ورک ها علاوه برداشتن کتابخانه برای توسعه نرم افزار هم الگو دارد و برنامه نویسی باید طبق الکوهای فریم ورک نرم افزار خود را توسعه دهد. مثه : CackPHP و Zend و ...

که glue stack ها از نظر من بهتر هستند و به درد کاربران حرفه ای و نیمه حرفه ای می خوره

Mr.Moghadam
سه شنبه 24 آبان 1390, 18:27 عصر
.Glue FrameWork : در این نوع از فریم ورک ها که بیشتر معروف به کتابخانه هستند ( library ) تا فریم ورک، الگو فقط در مورد API ها اجرا شده است. برنامه نویسی همچنان در بخش بزرگی از توسعه آزادی عمل دارد. مثه : PEAR و Zend و ...

2.Full Stack FrameWork : این نوع از فریم ورک ها علاوه برداشتن کتابخانه برای توسعه نرم افزار هم الگو دارد و برنامه نویسی باید طبق الکوهای فریم ورک نرم افزار خود را توسعه دهد. مثه : CackPHP و Zend و ...

که glue stack ها از نظر من بهتر هستند و به درد کاربران حرفه ای و نیمه حرفه ای می خوره

فکر میکنم همین الانشم همین دو سه تا کتابخانه ای که داره به صورت glue stack هستش.
چه مزایایی داره Glue FrameWork نبست به Full Stack FrameWork؟ وقتی یک فریم ورک گسترش پیدا میکنه بهتر نیست از کتابخانه های نوشته شده فقط داخل خود فریم ورک استفاده بشه؟ اینجوری دیگه نمیشه بهش گفت فریم ورک.و به قول خودتون بهش میگن کتابخانه.

نحوه پیاده سازی این دوتا چطوریه؟

peachcms
سه شنبه 24 آبان 1390, 18:32 عصر
فکر میکنم همین الانشم همین دو سه تا کتابخانه ای که داره به صورت glue stack هستش.
چه مزایایی داره Glue FrameWork نبست به Full Stack FrameWork؟ وقتی یک فریم ورک گسترش پیدا میکنه بهتر نیست از کتابخانه های نوشته شده فقط داخل خود فریم ورک استفاده بشه؟ اینجوری دیگه نمیشه بهش گفت فریم ورک.و به قول خودتون بهش میگن کتابخانه.

نحوه پیاده سازی این دوتا چطوریه؟

با سلام

در glue stack اصل برنامه نویسی در چارچوب php با خود برنامه نویس هست و برای توسعه نرمافزار از قوانین خاصی نباید پیروی کنیم اما در full stack ما باید در چارچوب خود فریمورک پیش بریم ازمزایای glue stack مهمترینش اینه که برنامه نویس تنبل نمیشه و هیچگاه ساختار اصلی زبان php رو فراموش نمیکنه

اگر با cakephp کار کرده باشید منظور من و full stack رو کامل متوجه میشید

Mr.Moghadam
سه شنبه 24 آبان 1390, 18:57 عصر
خب حالا شما اگر بخواید این فریم ورک رو گسترش بدید اول چکاری انجام میدید؟

فکر میکنم اول باید مهمترین قسمتهایی که باید اماده بشه رو لیست کنیم و خودمون یا دوستانی که مایل هستن کمک کنن بدیم انجام بدن.مثل هسته اصلی فریم ورک ، امنیت ، دیتابیس یا افزودن کتابخانه های مختلف.

نظرتون چیه؟

peachcms
سه شنبه 24 آبان 1390, 20:15 عصر
خب حالا شما اگر بخواید این فریم ورک رو گسترش بدید اول چکاری انجام میدید؟

فکر میکنم اول باید مهمترین قسمتهایی که باید اماده بشه رو لیست کنیم و خودمون یا دوستانی که مایل هستن کمک کنن بدیم انجام بدن.مثل هسته اصلی فریم ورک ، امنیت ، دیتابیس یا افزودن کتابخانه های مختلف.

نظرتون چیه؟

0(مقدم بر تمامی مراحل) - تعیین هدف از ارائه فریمورک و برنامه ریزی مراحل بعدی بر این اساس

در وحله اول باید روی هسته و ساختار و چارچوبش کار بشه تا ی چیزه خلاق و جدید و انعطاف پذیری باشه
دوم باید ساختار پروژه معلوم بشه(پوشه بندی) این مرحله باید به بهتری روش انجام شود.
سوم- ساختار برنامه نویسی منظم و یک دست
چهارم - اتخاب نام های مناسب برای متغیر ها

این مراحل که انجام شد بعد باید نیاز های فریمورک رو نوشت و روش بحث کرد

مرحله بعد پیاده سازی و مرحله بعد تست برنامه

که باز هم این مراحل خود جای بحث و گفتگو داره

Mr.Moghadam
پنج شنبه 26 آبان 1390, 10:08 صبح
یه سوال

به نظر شما بهتره از ADODB استفاده بشه یا doctrine ؟

peachcms
پنج شنبه 26 آبان 1390, 11:19 صبح
یه سوال

به نظر شما بهتره از ADODB استفاده بشه یا doctrine ؟

بدون شک doctrine

چون واقعا قدرت خاصی داره و تیم پشتیبانی اینو ثابت کرده

peachcms
پنج شنبه 26 آبان 1390, 11:43 صبح
من همیشه معتقدم هسته فریمورک باید کاملا انعطاف پذیر باشه که کاربر اینو حس کنه و دست برنامه نویس رو کاملا باز بذاره

peachcms
جمعه 27 آبان 1390, 12:39 عصر
در چه حالی آقای مقدم؟ کار رو به کجا رسوندی؟

aghasoroush
جمعه 27 آبان 1390, 13:08 عصر
با سلام خدمت شما دوست خوبم
بخدا خیلی خوشحالم که دارم میبینم ی ایرانی بار دیگه فریم ورک نوشته
من همه جوره در خدمتم دوست من

Mr.Moghadam
شنبه 28 آبان 1390, 04:28 صبح
سلام خدمت دوستان

چند وقت سرم شلوغه نتونستم کار زیادی انجام بدم.

اما کارایی که انجام دادم : یه مقدار پوشه بندی ها رو مرتب کردم.و یه مقدار هم لایه مدل رو دستکاری کردم.

اول در نظر داشتم از ORM های موجود استفاده کنم.بعد دیدم حجم این orm ها از حجم فریم ورک بیشتر میشه.تصمیم گرفتم لایه مدل رو انعطاف پذیر تر کنم.با استفاده از pdo ارتباط با دیتابیس رو درست کردم اما دارم روی این کار میکنم که بشه در آینده از orm ها استفاده کرد.peachcms (http://barnamenevis.org/member.php?167058-peachcms) در ضمینه orm ها یه ایمیل بزن کارت دارم.ممنون

توی استفاده از pdo یه سوالی برام پیش اومد.کلاسی که نوشتم کارای مختلف رو انجام میده با استفاده از pdo. همینطور که میدونید pdo از دیتابیسهای دیگه هم پشتیبانی میکنه که این هم باید به فریم ورک اضافه بشه.اما نمیدونم برای هر دیتابیس کدهاش رو باید عوض کنم یا فقط نحوه کانکشن رو عوض کنم درست میشه؟

ایشالا چند روز دیگه کامل شد میذارم نظراتتون رو بگید.

دوستانی هم که مایل به همکاری هستن ایمیل بزنن بهتره چون زیاد سر نمیزنم اینجا.

موفق باشید

peachcms
شنبه 28 آبان 1390, 13:07 عصر
با سلام

مسلما باید کلاس عوض بشه چون Mysql, Sqlite, mssql از لحاظ دستوری با هم فرق دارن البته باز هم به خلاقیت و نحوه استفاده خودت داره

Mr.Moghadam
یک شنبه 29 آبان 1390, 23:02 عصر
با سلام

ممنون از راهنماییاتون.

یه سری تغییرات دادم

پوشه بندی هارو مرتب کردم
یک کلاس Abstract برای لایه مدل درست کردم.
امکان استفاده از دیتابیسهای دیگه هم وجود داره.که البته باید کلاسهاشون نوشته بشه.
تعیین کنترلر پیش فرض در config
تعیین قالب پیش فرض در config
تغییرات در لایه کنترلر :
تغییر لود کردن مدل ها
تغییر نام components به plugin :
انتقال پوشه plugin به Artemis/Controller
انتقال پوشه Helper به Artemis/Helper

و چندتا تغییر دیگه.

برای دانلود میذارمش دوستان ببینید و نظرتون رو بگید.

هنوز هم از دوستان برای همکاری با آغوش باز پذیرایی میکنم.:خجالت:

موفق باشید

ravand
دوشنبه 30 آبان 1390, 07:42 صبح
راستش رو بخوايد من آخرش نفهميدم اين فرم ورك چيكار ميكنه! :لبخند:
الان كه اين فايل زيپ رو از حالت فشرده خارج كردم آنتي ويروس شيد اخطار داد و يه چيزي پاك كرد.

peachcms
دوشنبه 30 آبان 1390, 09:38 صبح
با سلام

ممنون از راهنماییاتون.

یه سری تغییرات دادم

پوشه بندی هارو مرتب کردم
امکان استفاده از دیتابیسهای دیگه هم وجود داره.که البته باید کلاسهاشون نوشته بشه.
تغییرات در لایه کنترلر :
تغییر لود کردن مدل ها

و چندتا تغییر دیگه.

موفق باشید

با سلام

آقای مقدم ایمیل زدم جواب ندادید

farhad.peb@gmail.com

Mr.Moghadam
دوشنبه 30 آبان 1390, 10:11 صبح
با سلام

آقای مقدم ایمیل زدم جواب ندادید

farhad.peb@gmail.com

برای من ایمیلی نیومده.
phpro.ir@gmail.com

peachcms
دوشنبه 30 آبان 1390, 10:33 صبح
برای من ایمیلی نیومده.
phpro.ir@gmail.com

به ایمیل یاهو زدم :دی

راستی فایلت حاوی تروجان هست پاک سازی بکن

peachcms
دوشنبه 30 آبان 1390, 10:44 صبح
با سلام

ممنون از راهنماییاتون.

یه سری تغییرات دادم

پوشه بندی هارو مرتب کردم
تغییرات در لایه کنترلر :
تغییر لود کردن مدل ها

و چندتا تغییر دیگه.

موفق باشید

راستی بهتر بود که برای درایور ها یک interface عمومی درست میکردی و توابع مشترک رو abstract میکردی.

emad.mrz
پنج شنبه 10 مهر 1393, 08:03 صبح
سلام دوستان
من وقتی کد insert توی این فریم ورک اجرا میکنم داخل mysql سه تا رکورد مشابه ایجاد میکنه !

hasty0087
سه شنبه 29 مهر 1393, 14:49 عصر
با سلام.
من می خوام در ASP.net، با استفاده از زبان سی شارپ یه فریم ورک واسه خودم طراحی کنم.میشه راهنماییم کنید از کجا باید شروع کنم و کلا پروسش چجوریه؟؟؟

رضا قربانی
سه شنبه 29 مهر 1393, 23:17 عصر
تاپیک سه سال پیشو آوردید بالا . فریم ورکش فکر کنم پودر شده

rezaonline.net
چهارشنبه 30 مهر 1393, 00:26 صبح
نه خیر آقای قربانی
نسخه جدیدش اومده از کلاسهای زند هم استفاده کرده :لبخند: