PDA

View Full Version : آدرس دهی به یک فایل Local

mhd33pol
شنبه 21 آبان 1390, 19:19 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز. بنده در فولدر Resources به صورت دستی و با اکسپلورر ویندوز یک فولدر درست کردم و داخل اون یک سری عکس قرار دادم و میخوام در طی برنامه یکی یکی اونها رو فراخوانی کنم. بهترین روش آدرس دهی برای این فایلهایی که توی فولدر Resources هستند چیه؟ به طوریکه آدرس دهی نسبی باشه تا در هر کامپیوتری عکسها درست فراخوانی بشن؟

AliRezaPro
شنبه 21 آبان 1390, 19:27 عصر
شما تا جای ممکن آدرس رو از فضای Environment و SpecialFolder بدست بیارید . این کلاس و تابع ادرس ها رو بصورت دینامیک به دست میاورند.

mhd33pol
شنبه 21 آبان 1390, 19:41 عصر
شما تا جای ممکن آدرس رو از فضای Environment و SpecialFolder بدست بیارید . این کلاس و تابع ادرس ها رو بصورت دینامیک به دست میاورند.

از جوابتون ممنونم. ولی اگه اشتباه نکنم با این فضا اون چیزی که من میخوام قابل دسترس نیست. منظور من این بود که من فولدر هایی دارم کنار فایل اجرایی برنامه ی خودم که میخوام فایل هارو از اون ها بخونم. اما این فضا گویا فقط فولدرهای معروف ویندوز مثل LocalApplicationDat و MyMusic و امثال اینها رو به ما میده!؟
فکر میکنم باید یه راه ساده ای وجود داشته باشه بشه فایل های فولدر resource که خودمون دستی اضافه کردیم رو فراخونی کرد.

zarrinnegar
شنبه 21 آبان 1390, 19:46 عصر
شما یک فولدر داخل debug برنامه درست کن عکس ها رو توش کپی کن از توی برنامه آدرس بده
"myfolder\\test1.jpg"

و الی آخر
هر جا هم خواستی برنامه رو کپی کن و اجرا کن
البته محتویات فولدر debug رو

mhd33pol
یک شنبه 22 آبان 1390, 09:11 صبح
شما یک فولدر داخل debug برنامه درست کن عکس ها رو توش کپی کن از توی برنامه آدرس بده
"myfolder\\test1.jpg"

و الی آخر
هر جا هم خواستی برنامه رو کپی کن و اجرا کن
البته محتویات فولدر debug رو

خیلی ممنونم ازتون. ولی آیا این کار برای ساختن ستاپ هم پیشنهاد خوبیه؟ یعنی اگه بخوام بعدا ً ستاپ بسازم چی میشه؟ آیا همین آدرس دهی جواب میده؟

mhd33pol
دوشنبه 23 آبان 1390, 15:44 عصر
از دوستان عزیز کسی راه حلّ بهتر و کامل تری نداره؟ لطفا ً راهنمایی کنید؟