PDA

View Full Version : سوال: ارسال اطلاعات به صورت در لحظه

saber187518
شنبه 21 آبان 1390, 23:29 عصر
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
من میخوام یه پروژه بنویسم که صدا رو با کیفیت بالا از یه کشور دیگه به یه کیور دیگه ارسال و دریافت کنم اونم به صورت real time و در لحظه.
که حداکثر صدا در یک رفت و برگشت یک ثانیه تاخیر داشته باشه در واقع خط مرگ پروژه 1 ثانیه هست که نیم ثانیه در ارسال و نیم ثانیه در دریافت صدا هست.
چکار کنم کسی اطلاعاتی داره؟
ممنون میشم کمکم کنید.

oossaa
شنبه 21 آبان 1390, 23:37 عصر
دوست عزیز این کارا سطح بالایی از پروژه ها هستن! که تجربه ی من میگه این کارا با socket programming انجام میشه پس تو این تالار چیزه به درد بخوری گیرت نمیاد!
فکر کنم احتیاج به تحقیق داره تا ایجاد پست!

saber187518
دوشنبه 23 آبان 1390, 17:41 عصر
راستش من زیاد تحقیق کردم و به روش های زیادی رسیدم ، اما هنوز به ایده رسمی برای پیاده سازی نرسیدم .
آخه این یه پروژه هست که از یک شرکت به من پیشنهاد شده و باید زودتر به اونا مدت زمان مورد نیاز برای پروژه و قیمت رو بدم تا شروع به کار کنم.
تاپیک ایجاد شده برای جمع کردن راهنمایی بود.
باز هم ممنون از پاسخی که دادی.

aminghaderi
چهارشنبه 02 آذر 1390, 05:17 صبح
راستش من زیاد تحقیق کردم و به روش های زیادی رسیدم ، اما هنوز به ایده رسمی برای پیاده سازی نرسیدم .
آخه این یه پروژه هست که از یک شرکت به من پیشنهاد شده و باید زودتر به اونا مدت زمان مورد نیاز برای پروژه و قیمت رو بدم تا شروع به کار کنم.
تاپیک ایجاد شده برای جمع کردن راهنمایی بود.
باز هم ممنون از پاسخی که دادی.
صدا چیزی جز یه فایل باینری که بیشتر نیست.
بنابراین به نظر من میشه با متد POST این کار رو کرد ، و از تکنولوژی اجکس ، یا تکنولوژِی فلش استفاده کرد.
منتهای مراتب پردازش داده ها در دو طرف کمی سنگین به نظر می یاد ، حد اقل برای من که به این صورت است ، در این روش می بایست قطعه ای طراحی کرد چندین بیت را در هر نیم ثانیه بسته بندی و به سرور ارسال کند و بعد سرور مجدد این بسته کد را به کلاینت مقابل (کلاینت دیگری از سرور ) ارسال کند و ان کلاینت این بسته رمز شده را بگیرد ، رمزگشایی کند و شکل فایل را از هدر فایل تشخیص و تشکیل دهد سپس پردازش کند تا در نهایت بشود صدای "سلام" را شنید ....
توجه به این مورد هم داشته باشید که سرعت اینترنت در ایران خیلی کم هست و همین مقدار هم که هست نوسان دارد .
به نظر پروژه خیلی خوبی هست و امیدوارم همیشه از این پروژها ما ایرانی ها انجام بدیم .