PDA

View Full Version : Attach کردن DataBase

teymoorei
یک شنبه 22 آبان 1390, 01:35 صبح
سلام دوستان
من یه تاپیک زدم برای کار باشبکه ، که البته دوستان زیاد توجه نکردن و بعد از کلی جست و جو متوجه شدم که باید برای کار با شبکه DataBase رو Attach کنم .
از حق نگذریم خداییش تاپیک های زیادی بود واسه این کار اما من هرچی خوندم چیزی متوجه نشدم .
اگه ممکنه دوستان به من یاد بدن که برای Attach کردن باید چیکار کنم .

morteza@z
دوشنبه 23 آبان 1390, 19:10 عصر
سلام اگد از sql2000 کار می کنی باید بگم نرم افزار را اجرا کن و زیر مجموعهخ ها را باز کن باید شکل آخر که دو تا زی مجموه رو باز کردی شکل اون علامت play باشد وقتی که بود روی گزینه data base راست کلیک کن و گزینه ی all task رو بزن و قتی که زدی گزینه سوم یا چهارم نوشته attach دکمه رو میزنی صفحه ای باز می شود با لای صفحه یک دکمه است که سه تا نقطه دارد ... به این شکل اونو بزن و آدرس data base رو. بده و یادت باشه که دو تا گزینه داره گزینه ای که پسوند ش mdf باشد لون رو انتخاب کن و برای detach کردنش وقتی که گزینه data base رو که انتخاب کرده بودبی باز کن و اسم data base اونجاست و رو ی database راست کلیک کن و گزینه detach رئ بزن امیدوارم کمکت کرده باشم.

teymoorei
دوشنبه 23 آبان 1390, 22:52 عصر
ممنونم دوست عزیز از توجه تون اما من از 2005 به بعد کار می کنم ، اگه ممکنه اونها رو برام توضیج بدید .
باتشکر

shabgard2oo9
سه شنبه 24 آبان 1390, 01:49 صبح
اگه منظورت attach کردن فایل توبانکه روی databaseدرپنجره object explorerراست کلیک کن گزینه attachروانتخاب کن بعددرقسمتdata base to attachروی addکلیک کن وفایل باپسوندmdf روانتخاب کن.

teymoorei
سه شنبه 24 آبان 1390, 18:08 عصر
اما بعد از تحقیقاتی که کردم متوجه شدم که باید در sql server پایگاه داده رو درست کنم و بعد با یه کانکشن که آدرس ip کامپیوتر سرور هست به اون کانکت شم ، اما برنامه اجرا میشه اما چیزی نشون نمیده .
لطفا عکس زیر رو ببینید :
77889

teymoorei
چهارشنبه 25 آبان 1390, 20:50 عصر
کسی نیست جواب بده ؟

salam333
چهارشنبه 25 آبان 1390, 23:10 عصر
کسی نیست جواب بده ؟
اتچ ربطي به ايپي ندارد ودر طول شبكه است يعني ممكنه شما ديتا بيس رو روي يه كلاينت نصب كنيد ولي با اتچ تمام شبكه اون ديتا بيس بشناسد اما ايپي ودر حقيقت ايپي وليد يعني استفاده از اون ديتا بيس در نت هست (بااستفاده از پورتي كه داره)پس دليل عدم دسترسي شما بدليل عدم اتچ هست يا اينكه عبارت اتصال صحيح نباشه!!:متفکر:

shahab2025
یک شنبه 29 آبان 1390, 08:39 صبح
سلام
به نظر من بهترین کار استفاده از فایل udl است که کار را راحت میکنه

teymoorei
یک شنبه 29 آبان 1390, 10:40 صبح
دوست گلم udl چی هست ؟
مییشه توضیح بدید ؟

shahab2025
دوشنبه 30 آبان 1390, 10:23 صبح
دوست گلم udl چی هست ؟
مییشه توضیح بدید ؟

یه فایل txt درست کن . سپس پسوندش را به udl تغییر بده . و اجراش کن
از tab اول sql را انتخاب کن و از tab دوم نام سرور و نحوه ارتباط و نام بانک اطلاعاتی .....

سپس ذخیره کن و خارج شو . بر روی همان فایل کلیک راست کن و فایل را با notepad باز کن
در خط آخر فایل مسیر ارتباط با بانک وجود دارد که میتونی عیناً توی برنامه ات کپی کنی
موفق باشی