PDA

View Full Version : بك آپ گيري از ديتا بيس اس كيو ال

emperor_vb6
یک شنبه 22 آبان 1390, 10:58 صبح
سلام دوستان.
من ميخوام وقتي كاربر كليد خروج از برنامه رو ميزنه يك كپي از اطلاعات (فايل mdf , ldf) در مسيري كه كاربر قبلا تعيين كرده ذخيره بشه .
در اس كيو ال امكاني بنام mirror كردن وجود داره يعني همزمان در دوجا اطلاعات نگهداري ميشه اگر بتونم از اين دستور هم استفاده كنم خيلي عاليه مثلا من بيام يه مسير واسه ميرور تهيه كنم و برنامه اينو توي اس كيو ال اعمال كنه.
هركدومو بگيد ممنون ميشم

rana-writes
دوشنبه 23 آبان 1390, 18:25 عصر
سلام

راستش اين سوال من هم هست،‌ فكر ميكنم يه كار معمولي بايد باشه
ممنون ميشم دوستان برنامه نويس كمك كنن

emperor_vb6
جمعه 27 آبان 1390, 01:36 صبح
آقاي mmd2009 ميدونم فاقد محتواست اما بخاطريكه تاپيكم بياد صفحه اول يا دوم مجبورم. وگرنه تاپيك من هم مثل خيلي از تاپيكهاي ديگه بي جواب مي مونه و هيچوقت به جواب نميرسه!!!
اگر تاپيك جديد هم درست كنم كه باز سوالم تكراريه! شما بفرماييد بنده چيكار كنم؟

mmd2009
جمعه 27 آبان 1390, 01:56 صبح
آقاي mmd2009 ميدونم فاقد محتواست اما بخاطريكه تاپيكم بياد صفحه اول يا دوم مجبورم. وگرنه تاپيك من هم مثل خيلي از تاپيكهاي ديگه بي جواب مي مونه و هيچوقت به جواب نميرسه!!!
اگر تاپيك جديد هم درست كنم كه باز سوالم تكراريه! شما بفرماييد بنده چيكار كنم؟

دوست عزیز وظیفه من اینه که قانون رو اجرا بکنم. حالا برای من فرقی نمیکنه این تاپیک 50 پاسخ داشته باشه یا 0 پاسخ. چرا نیمه پر لیوان رو نمیبیند و فقط به اون چند درصد خالی توجه می کنید ؟! این همه سوال پرسیده میشه و این همه هم جواب میدن دوستان به سوالات.
دلایل خیلی زیادی هست که به سوالات پاسخ داده نمیشه فرضا
1- سوال گنگ
2- سوالی که کاربر میکنه و فقط منتظر جواب توسط بقیه کاربراست و اصلا خودش تلاشی در این زمینه نمیکنه.
3- خیلی دشوار بودن
و ....

اینارو فقط واسه این گفتم که جوابی به سوال شما داده باشم پس لطفا ادامه ندید بحث رو.

===========================

خب سوال شما الان دقیقا چی هست ؟! ایا نیاز دارید به کدی که وقتی کاربر از برنامه خارج بشه یک SaveFileDialog براش باز بشه و هرجایی رو که انتخاب کرد برنامه یک Backup از بانک رو براش ارسال بکنه تو اون دایرکتوری ؟

موفق باشید

rana-writes
سه شنبه 01 آذر 1390, 22:38 عصر
خب سوال شما الان دقیقا چی هست ؟! ایا نیاز دارید به کدی که وقتی کاربر از برنامه خارج بشه یک SaveFileDialog براش باز بشه و هرجایی رو که انتخاب کرد برنامه یک Backup از بانک رو براش ارسال بکنه تو اون دایرکتوری ؟

موفق باشید

بله
من همچين سوالي دارم
اين مستلزم بسته شدن بانك و ذخيره اون توي مسير خاص نيست؟
دقيقا نميدونم بايد چطوري عمل كنم

مرتضی تقدمی
سه شنبه 01 آذر 1390, 23:17 عصر
سلام
کدهای بک آپ گیری و ریستور کردن توی این تالار و تالار وی بی نت به وفور یافت میشه. یه کوچیک سرج هم کنید.
موفق باشید

zarrinnegar
چهارشنبه 02 آذر 1390, 09:36 صبح
یه سری به این سایت بزن
البته اون مواردی رو که از ورودی میخوارد رو خودت از تو برنامه بهش بدی بقیش حله
http://midnightprogrammer.net/post/BackupRestore-SQL-database-using-C.aspx

ardeshir1365
چهارشنبه 02 آذر 1390, 11:03 صبح
سلام
این کد از سیستم backup میگیره

string strBack = "backupname.bak";
SqlCommand scom = new SqlCommand("BACKUP DATABASE [" + "olom_tahghighat" + "] TO DISK ='" + textAddress.Text + "\\" + strBack + "'", conn);
conn.Open();
scom.ExecuteNonQuery();
conn.Close();
MessageBox.Show("از بانک برنامه با موفقيت کپي پشتيبان گرفته شد", "backup", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information);