PDA

View Full Version : مشكل در قسمت چت روم سورسي كه گذاشتم

parsiyan_mohsen
دوشنبه 23 آبان 1390, 17:23 عصر
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت تمامي دوستداران هميشگي اين انجمن بخصوص برنامه نويسان محترم زبان وِيژوال بيسيك.

دوستان من يه برنامه نوشتم كه نام كاربري و پاسوورد رو ميگيره بعد آي دي ياهو مسنجر رو لوگين ميكنه. يه قسمت ديگه داره كه داخل يك فرم ديگه هست واسه چت روم. من اون قسمتشو اصلاً نميدونم چجوري بايد درستش كنم. اينجا اگه بخواهم توضيح بدهم شايد درست منظورمو متوجه نشين. من سورسشو ميذارم، خواهشي كه از دوستان دارم اينه كه اين سورس رو نگاه بكنن و اون قسمتشو واسم درست كنن. خود سورس رو اگه ببينيد همه چيزو متوجه ميشين كه تقاضاي من چيه. خيلي جستجو كرده ام تو همين انجمن ولي متأسفانه به نتيجه نرسيدم. اينشاء الله خدا خيرتون بده.

يا علي/

_behnam_
دوشنبه 23 آبان 1390, 17:53 عصر
سلام !
اول شما باید بتونید وارد روم بشید یا به عبارت دیگه باید کپچارو بگیری
واسه گرفتن کپچا یاید 2 بار تقاضا بدی و پکت بفرستی

پکت اول :
Public Function LoginChat(YahooID As String) As String
Dim Packet As String
'
Packet = Header("1" & YahooID & "109" & YahooID & "6abcde98us13510.0.0. 525", String(4, 0), String(4, 0), 150)
LoginChat = Packet
End Function
خوب اول باید پکت اول رو ارسال کنیم
و بعد توی قسمت دیتاهای دریافتی منتظر بمونیم که یاهو قبول کنه
وقتی یه دیتا با شماره 150 دریافت کردید
پکت زیر رو میفرستید
Public Function RoomJoin(YahooID As String, Room As String) As String
Dim Packet As String
'
Packet = Header("1À€" & YahooID & "À€104À€" & Room & "À€129À€0À€", String(4, 0), String(4, 0), 152)
RoomJoin = Packet
End Function
خوب توی قسمت دیتاهای دریافتی شماره 152 لینک کپچا میاد
اونو ُSPlit() میکنید و بعدوارد کردن کپچا وارد روم میشید!
خوب دیگه پکت ارسال پی ام توی روم رو میفرستیم
Public Function SendChat(WhoFrom As String, Room As String, MSG As String) As String
SendChat = Header("1À€" & WhoFrom & "À€104À€" & Room & "À€117À€" & MSG & "À€124À€1À€0À€" & WhoFrom & "À€", String(4, 0), WhoFrom, 168)
End Function

موفق باشید/

parsiyan_mohsen
دوشنبه 23 آبان 1390, 19:31 عصر
درود بر شما دوست بزرگوار، دوست عزیز این چیزایی که شما گفتید من اصلاً سر در نمیارم، اصلاً تجربه ساختن اینجور برنامه ها رو نداشتم هیچ وقت. شما یه زحمتی واسه داداشه کوچکترت بکش این سورسی رو که گذاشتم برای کاملش کن. خدا خیرت بده من برات دعا میکنم. خیلی واسم مهمه داداش.

Snoopboy
دوشنبه 23 آبان 1390, 20:37 عصر
شما این پکت ها رو توی یک ماژول قرار بده
بعد توی وینسوکی که باهاش لوگین رو میگیری تویdata arrive و توی Case150 بنویس

winsock2.senddata RoomJoin(id,Esme Room)
بعد یک دکمه بزار روی فرم و توش بنویس

Winsock2.Senddata LoginChat(id)
اینطوری میتونی وصل بشی به روم. و کپچا رو با اسنایفر میتونی بگیری . می تونی از سورس هایی که هست استفاده کنی

parsiyan_mohsen
دوشنبه 23 آبان 1390, 20:54 عصر
من خودم هر کاری کردم نتونستم انجامش بدم. تو سایت هم سرچ کردم ولی به نتیجه نرسیدم. اطلاعات فنی در این مورد ندارم. تجربه هم ندارم. خواهش میکنم عزیزان شما که یه زحمتی میکشین جوابمو میدین. خوب یه لطفی بکنین این برنامه 4 کیلوبایتی هم بگیرین انجامش بدین تا هم من مشکلم حل بشه واستون دعا کنم هم کد ها رو عملی و حضوری توی کار ببینم بهتر متوجه میشم. لطفا این کارو واسم انجام بدین. واستون دعا میکنم. ماشأ الله همه استاد هستن پس یه لطفی در حق این بنده حقیر بکنین.

یا علی/

parsiyan_mohsen
دوشنبه 23 آبان 1390, 21:41 عصر
هنوز کسی مشکلمو حل نکرده!! خواهش میکنم کمکم کنین، این سورسو واسم تموم کنین. بابا خودم هر کاری میکنم نمیشه. من همچنان منتظرم.

Snoopboy
سه شنبه 24 آبان 1390, 00:19 صبح
http://barnamenevis.org/showthread.php?301056-%D9%88%D8%B5%D9%84-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D9%87-%DB%8C%D8%A7%D9%87%D9%88-%D9%88-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%D9%88%D9%86%D9%86%D8%AA
اینجا یه سر بزن

parsiyan_mohsen
سه شنبه 24 آبان 1390, 12:13 عصر
دوست من مطالبی که لینکشو گذاشتی همگی خوبن. مشکل اینجاست که من سر در نمیارم. آقایون شما رو بخدا این سورسی که ضمیمه کردم رو بگیرین اون قسمتشو کامل کنین من اونجوری بیشتر متوجه میشم. دوستان همگی همینجا جواب میدن خوب یه زحمتی بکشین این فایل ضمیمه رو بگیرین کدهایی رو که اینجا تو انجمن مینویسین اونجا تو برنامه بنویسین تا من بهتر متوجه بشم. من سر در نیاوردم. ازتون خواهش میکنم این مشکل من رو حل کنین. ضمناً این عید فرخنده و بزرگ غدیر رو به همه تبریک میگم مخصوصاً برادرهای خوب و عزیز خودم که تو این انجمن فعالیت دارن.

یا علی/

_behnam_
سه شنبه 24 آبان 1390, 13:00 عصر
ببین دوست عزیز اینجوری نمیشه که کل برنامه رو بچه ها واست بنویسن خودتم باید یکم کار کنی

روی کار با وینسوک تحقیق کن
یه سر به تاپیک زیر بزن از ابتدا گفته شده واسه لاگین به یاهو
لاگین کردن آی دی با winsock (http://barnamenevis.org/showthread.php?277762-%D9%84%D8%A7%DA%AF%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A2%DB%8C-%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-winsock)

موفق باشید/

parsiyan_mohsen
سه شنبه 24 آبان 1390, 14:59 عصر
دوست عزیز من از کسی تقاضا نکردم که کل برنامه رو واسم بنویسه. شما میگی اینجور که نمیشه کل برنامه رو دوستان واست بنویسن. خودتم باید تلاش کنی. رفیق من خودم تلاش کردم و قسمت اول برنامه رو نوشتم . مشکل من قسمت دومشه که گویا ظاهرن به گفته شما با دو خط کد حله. خوب من تست کردم ولی نشد. دوست عزیز شما که اینقدر اطلاعات در این زمینه دارین خوب اون قسمت دومشو عملی رو فایل ضمیمه ای که گذاشتم درست کن تا منم کاملاً متوجه بشم. بخدا هر کاری کردم نتونستم. هرچی جستجو کردم تو انجمن مطالب زیادی دیدم. ولی نشد. نتونستم. در توانم نبود. علمشو نداشتم. شما یه بزرگواری کن واسم انجامش بده. برات دعا میکنم.

_behnam_
سه شنبه 24 آبان 1390, 16:39 عصر
برات دعا میکنم.
نیازی نیست دعا کنی همون دکمه تشکر کافیه

parsiyan_mohsen
سه شنبه 24 آبان 1390, 21:17 عصر
داداش شما چه بخوای چه نخوای من واست دعا کردم و خواهم کرد. مشکلمو حل کردی. یه سؤال دیگه هم دارم. اگه بخواهم PM هایی رو که به روم ارسال میکنم با فونت و رنگ و سایز مختلف وارد روم بشه چیکار باید انجام بدم؟
باید نوع فونت textbox رو عوض کنم ؟؟؟ میشه توضیح بدید؟

_behnam_
سه شنبه 24 آبان 1390, 22:49 عصر
باید از تگهای HTML استفاده کنی

mr-adler
چهارشنبه 25 آبان 1390, 01:31 صبح
باید از تگهای HTML استفاده کنی
ببخشید وسط بحث مزاحم شدم فقط یه سوال کوچیک داشتم . کدوم ((((نوع)))) از برنامه ها قابلیت تغییر با کدهای html رو دارند؟مسنجر؟ ماشین حساب ویندوز؟

M.T.P
چهارشنبه 25 آبان 1390, 02:06 صبح
داداش شما چه بخوای چه نخوای من واست دعا کردم و خواهم کرد. مشکلمو حل کردی. یه سؤال دیگه هم دارم. اگه بخواهم PM هایی رو که به روم ارسال میکنم با فونت و رنگ و سایز مختلف وارد روم بشه چیکار باید انجام بدم؟
باید نوع فونت textbox رو عوض کنم ؟؟؟ میشه توضیح بدید؟

بله همینطور که دوست عزیز _Behnam_ اشاره کرند باید از تگ های html استفاده کنید.

Dim StrMessage As String
StrMessage = "Salam"
StrMessage = "<font face='verdana' size='10' color='green'>" & StrMessage & "</font>"

parsiyan_mohsen
چهارشنبه 25 آبان 1390, 09:08 صبح
ممنون از همه دوستان. خوب اين دستور هاي html و اين مثالي كه زديد رو كجاي اون دكمه Send تو سورس بايد وارد كنم كه اون متني رو كه ميخواهم با فونت و سايز و رنگ دلخواه من ارسال بشه؟ اصلاً طريقه پياده سازيش چجوريه تو سورس من؟

parsiyan_mohsen
چهارشنبه 25 آبان 1390, 11:00 صبح
كسي از دوستان نيست پاسخ من رو بده؟

_behnam_
چهارشنبه 25 آبان 1390, 11:32 صبح
توی دکمه Send
Private Sub Command2_Click()
Dim StrMessage As String
StrMessage = "Salam"
StrMessage = "<font face='verdana' size='10' color='green'>" & StrMessage & "</font>"
Form1.Winsock2.SendData SendChat(Form1.id.Text, Text3.Text, StrMessage)
End Sub

parsiyan_mohsen
چهارشنبه 25 آبان 1390, 13:05 عصر
تازه متوجه يه مشكل شدم تو اين برنامه. آي دي هميشه بدون مشكل وارد روم ميشه ولي همين الان تست كردم ديدم PM نميفرسته. در صورتي كه قبلاً ميفرستاد ولي الان نميفرسته. چيكار بايد كرد؟ مشكل از كجاست؟؟؟؟!!!!!!!!! خيلي عجيبه...، كمك كنين لطفاً. نتونستم سر در بيارم كه چه كاري بايد انجام بدم.

دوباره چك كردم ديدم الان دوباره PM ميفرسته. چجوريه؟؟ بعضي وقت ها PM ميفرسته بعضي وقت ها نمي فرسته؟؟؟ دليلش چيه؟؟؟

parsiyan_mohsen
چهارشنبه 25 آبان 1390, 17:01 عصر
توی دکمه Send1
2
3
4
5
6 Private Sub Command2_Click()
Dim StrMessage As String
StrMessage = "Salam"
Form1.Winsock2.SendData SendChat(Form1.id.Text, Text3.Text, StrMessage)
End Sub

آقا نشد، عملي نيست. فونت تغيير نكرد بلكه اصلاً‌ با اضافه كردن اين كد PM هم ارسال نميشه. شما خودتون ميتونين تست كنين. راه حل چيه؟!

mr-adler
چهارشنبه 25 آبان 1390, 17:14 عصر
آقا نشد، عملي نيست. فونت تغيير نكرد بلكه اصلاً‌ با اضافه كردن اين كد PM هم ارسال نميشه. شما خودتون ميتونين تست كنين. راه حل چيه؟!
با html اشنایی دارید؟ یه اشنایی مختصر خیلی میتونه براتون راهگشا باشه . در مورد عوض کردن فونت و رنگ در کد های html سرچ کنید بهتر متوجه میشید....

parsiyan_mohsen
چهارشنبه 25 آبان 1390, 18:01 عصر
آقا شما فكر كنم اصلاً هيچ كدوم از اين بحث هاي تاپيك رو نخوندين همين جوري اومدين يه پست دادينو رفتين نه؟!! عزيزه من كدشو دوست خوب عزيزمون گذاشتن من وارد كردم يه مشكل ديگه پيش مياد. PMارسال نميشه. شما عزيز يه باره ديگه بشين كل تاپيك رو از اول بخون. فايل هاي ضميمه هم دانلود بكن . عمقي تفكر كن بعد اينجا پست بده. ممنون.

يا علي/

_behnam_
چهارشنبه 25 آبان 1390, 18:08 عصر
اینجوری میشه
قبل پیامی که میخوای بفرستی اینو بزار

"<""font face=""Tahoma"" size=""12"">"
مثلا
"<""font face=""Tahoma"" size=""12"">Salam"

parsiyan_mohsen
چهارشنبه 25 آبان 1390, 20:19 عصر
دوست عزيز جناب آقاي بهنام. وقعاً از زحماتتون سپاس گذارم. آقا بهنام ما قرار هست اون نوشته هايي رو كه كاربر تو test2 مينويسه send بشه به چت روم، با كليك روي دكمه send. الان اين كد را كجا وارد كنم. الان تو دكمه send اين كد واسه ارسال PM به چت روم نوشته شده :
Form1.Winsock2.SendData SendChat(Form1.id.Text, Text3.Text, Text2.Text)
حالا اين دستور رو چجوري جا بدم تو دكمه ي send.؟؟
نوشته هاي درون text2 قراره ارسال بشه به روم.
اونجا شما نوشتيد سلام. ما ميخواهيم هر چيزي كه كاربر توي test2 نوشت رو تغيير فونت و اندازه و رنگ بديم.
اين بنده حقير رو به بزرگي خودتون ببخشيد.

_behnam_
چهارشنبه 25 آبان 1390, 22:10 عصر
Form1.Winsock2.SendData SendChat(Form1.id.Text, Text3.Text, "<""font face=""Tahoma"" size=""12"">" & Text2.Text)

parsiyan_mohsen
پنج شنبه 26 آبان 1390, 11:09 صبح
آقا یه مشکل!!!!!! برنامه تو ویندوز 7 آی دی رو لوگین نمیکنه!!!!!!!!! مشکل از کجاست؟؟!!!!!!!!!!!!!!!

parsiyan_mohsen
پنج شنبه 26 آبان 1390, 12:25 عصر
آقا بهنام شما رو بخدا کمک کنید. وقتی تو ویندوز 7 یوزر و پاسوورد رو وارد میکنم بعد رو دکمه connect کلیک میکنم آی دی تو قسمت Get Cookies میمونه و دیگه لوگین نمیشه ولی تو ویندوز XP به راحتی لوگین میشه. مشکل از کجاست. چیکار باید کرد؟؟؟

parsiyan_mohsen
پنج شنبه 26 آبان 1390, 13:27 عصر
آقا مشکل حل شد، یه باره دیگه سورس رو تو ویندوز 7 Make کردم کار کرد. ولی نمیدونم چرا. و مشکل چی بود!!
در هر حال از همه تشکر میکنم.

parsiyan_mohsen
پنج شنبه 26 آبان 1390, 22:16 عصر
دوستان من دوباره به مشكل برخوردم. برنامه بعد از اين كه مثلاً حدوده 30 تا PM ميفرسته به چت روم ديگه از كار ميافته و ديگه PM نميفرسته در صورتي كه آي دي هنوز داخل روم هستش. مشكل از چيه؟؟؟!! نكنه ياهو اين آي دي رو به عنوان بوت يا روبات يا چه ميدونم از اين حرفا ميشناسه و ديگه اجازه ارسال PMرو نميده؟ خواهش ميكنم كمك كنين.

MJ2012
پنج شنبه 26 آبان 1390, 22:36 عصر
آقا محسن درست میگن. منم تست کردم همین مشکل وجود داره. چرا؟!!!! شاید باید از socks استفاده کرد؟!!!!
کسی میدونه مشکل چیه؟

parsiyan_mohsen
پنج شنبه 26 آبان 1390, 22:38 عصر
کسی نیست کمک کنه؟ خواهش میکنم اگه میدونین مشکل چیه بگید.

parsiyan_mohsen
پنج شنبه 26 آبان 1390, 23:04 عصر
آقایون خواهش میکنم کمک کنین

_behnam_
پنج شنبه 26 آبان 1390, 23:33 عصر
دوستان من دوباره به مشكل برخوردم. برنامه بعد از اين كه مثلاً حدوده 30 تا PM ميفرسته به چت روم ديگه از كار ميافته و ديگه PM نميفرسته در صورتي كه آي دي هنوز داخل روم هستش. مشكل از چيه؟؟؟!! نكنه ياهو اين آي دي رو به عنوان بوت يا روبات يا چه ميدونم از اين حرفا ميشناسه و ديگه اجازه ارسال PMرو نميده؟ خواهش ميكنم كمك كنين.
یاهو آیدی شمارو اسپمر شناسایی میکنه و شمارو بَن میکنه که نتونید اسپم کنید!

از پاسخگویی به راه حل معذورم (دلیل : خلاف قوانین سایت)