PDA

View Full Version : سوال: توی چند در صد از کارهاتون، سیستم آمارگیری طراحی می کنید؟

idocsidocs
سه شنبه 24 آبان 1390, 00:06 صبح
توی چند در صد از کارهاتون، سیستم آمارگیری طراحی می کنید؟

از دیتابیس استفاده می کنید و همه اطلاعات رو ذخیره می کنید یا از سیستم فایل استفاده می کنید؟

آیا به مدیر سایت امکان حذف آمار قبلی را می دهید یا نه؟

peachcms
سه شنبه 24 آبان 1390, 00:49 صبح
سلام

بستگی به نوع آمار گیر و نیاز مدیر داره در کل من برای آمارگیر های ساده از فایل یا sqlite استفاده می کنم و برای کارهای بزرگ تر از mysql که برنامه هم قبلا نوشتم و برای پروژه های جدید استفاده میکنم با کمی تغییر نسبت به نیاز مدیر.

نه من به مدیر این امکان رو نمیدم و معتقدم همه چیز باید آرشیو بشه

idocsidocs
سه شنبه 24 آبان 1390, 00:54 صبح
نه من به مدیر این امکان رو نمیدم و معتقدم همه چیز باید آرشیو بشه اگه حجم دیتابیس زیاد شد چیکار می کنید؟

بستگی به نوع آمار گیر و نیاز مدیر داره در کل من برای آمارگیر های ساده از فایل یا sqlite استفاده می کنم و برای کارهای بزرگ تر از mysql که برنامه هم قبلا نوشتم و برای پروژه های جدید استفاده میکنم با کمی تغییر نسبت به نیاز مدیر.تا حالا شده که از آمارگیر توی سایتتون استفاده نکنید؟

peachcms
سه شنبه 24 آبان 1390, 01:06 صبح
اگه حجم دیتابیس زیاد شد چیکار می کنید؟
تا حالا شده که از آمارگیر توی سایتتون استفاده نکنید؟

اگه دیتابیس به درستی و منطقی طراحی بشه حجم دیتابیس بر اثر داده های آمارگیر سنگین نخواهد شد. البته بر مرور زمان سنگین میشه اما نه زیاد و غیر منطقی، که قابل انتقال و کار کردن روی داده ها با سرعت بالایی خواهید بود، در صورتی که دیتابیس درست طراحی بشه

بله در بعضی از کار هام اصلا آمار گیر استفاده نکردم

idocsidocs
سه شنبه 24 آبان 1390, 01:46 صبح
اگه دیتابیس به درستی و منطقی طراحی بشه حجم دیتابیس بر اثر داده های آمارگیر سنگین نخواهد شد. البته بر مرور زمان سنگین میشه اما نه زیاد و غیر منطقی، که قابل انتقال و کار کردن روی داده ها با سرعت بالایی خواهید بود، در صورتی که دیتابیس درست طراحی بشهاگه روزی 5 هزار نفر بیاد توی سایت و همه این آمار ذخیره بشن، بنظرتون بعد از یک سال دیتابیس زیادی پر نمی شه؟

peachcms
سه شنبه 24 آبان 1390, 10:42 صبح
نه اگه دیتابیس درست طراحی بشه این اعداد و ارقام که گفتید برای mysql در حد یک شوخی هست

idocsidocs
سه شنبه 24 آبان 1390, 10:55 صبح
نه اگه دیتابیس درست طراحی بشه این اعداد و ارقام که گفتید برای mysql در حد یک شوخی هست

من روی دیتابیس ایندکسینگ مناسب استفاده کردم ولی با یه میلیون رکورد سرعتش در حد 2 ثانیه می یومد پایین !

peachcms
سه شنبه 24 آبان 1390, 11:18 صبح
من روی دیتابیس ایندکسینگ مناسب استفاده کردم ولی با یه میلیون رکورد سرعتش در حد 2 ثانیه می یومد پایین !

بدون شک باز هم مشکلی در طراحی و در نوع و طول فیلد ها داشتید، در ضمن برای نگه داری اطلاعات بازدید روزانه سالی 365 تا رکورد نیازه که عدد خیلی خیلی ناچیزی هست واسه mysql

درضمن شاید کوئری رو بد نوشتید

idocsidocs
سه شنبه 24 آبان 1390, 12:24 عصر
بدون شک باز هم مشکلی در طراحی و در نوع و طول فیلد ها داشتید، در ضمن برای نگه داری اطلاعات بازدید روزانه سالی 365 تا رکورد نیازه که عدد خیلی خیلی ناچیزی هست واسه mysql

درضمن شاید کوئری رو بد نوشتید منکه همه اصول رو رعایت کردم. می شه یه نمونه کد ارائه بدید تا ببینم دیتابیس و کوئری ها رو چطور طراحی می کنید؟