PDA

View Full Version : دوتا سئوال vb.net

hmm
شنبه 10 آبان 1382, 08:34 صبح
با سلام
اولین سئوال من اینه که:
چگونه میشه datasource یک datagride رو به یک recordset که با ado باز شده داد
منظورم با کدنویسیه و نه با اشیاء dataadapter
و دومین سئوالم اینه که:
چگونه میتوان مقدار یک فیلد در crystal report رو دستی هنگام اجرا تغییر داد
مثلا فیلد تاریخ شمسی

sh
شنبه 10 آبان 1382, 16:07 عصر
سئوال اولت خیلی آسونه یعنی کاری نداره :lol:
و اما سئوال دوم

توی کریستال رپورت یه مجموعه Parameterfeild هست که یکی رو روی قسمت طراحی گزارش میگذاری بعد در کد برنامه قبل از خط نمایش مقدار اون رو مشخص میکنی که میتونه هر چیزی باشه

با تشکر
شهریار

hmm
یک شنبه 11 آبان 1382, 06:53 صبح
باز هم دمت گرم که یه چیزی پروندی :evil: :evil:
در مورد سئوال اولم توی vb خیلی راحته ولی توی vb.net نمیشه حداقل که من نمیدونم اگه میدونی(مردی) کدش رو بنویس
در مورد سئوال دوم بگم پارامتر فیلد فقط یک مقدار میگیره و توی detail نمیتونه باشه
اگه راه دیگه ای داری یا اگه میشه اینم کدش رو بنویس

hmm
یک شنبه 11 آبان 1382, 06:54 صبح
باز هم دمت گرم که یه چیزی پروندی :evil: :evil:
در مورد سئوال اولم توی vb خیلی راحته ولی توی vb.net نمیشه حداقل که من نمیدونم اگه میدونی(مردی) کدش رو بنویس
در مورد سئوال دوم بگم پارامتر فیلد فقط یک مقدار میگیره و توی detail نمیتونه باشه
اگه راه دیگه ای داری یا اگه میشه اینم کدش رو بنویس

S.Azish
یک شنبه 11 آبان 1382, 14:54 عصر
در مورد سوال اولتون, آیا منظورتون استفاده از ADO در Net. هست یا استفاده از ADO.Net. اگر میخواهید از ADO.Net استفاده کنید به این روش عمل کنید

Dim cn As New OleDbConnection("your connection string")
Dim da As New OleDbDataAdapter("Select * From Test;", cn)
Dim ds As New DataSet()

da.Fill(ds)

datagrid1.datasource = ds.Tables(0)

sh
یک شنبه 11 آبان 1382, 15:56 عصر
باز هم دمت گرم که یه چیزی پروندی

دوست عزیز تو یه جوری نوشتی که خیال کردم تو vb6 میخوای انجام بدی وگرنه کدش که کاری نداره الان هم که آقای آذیش زحمتشو کشید
و در مورد سئوال دو تو باید یک datarow درست کنی و به اون مقدار بدی البته در dataset باید یک tabale برای اطلاعاتی که میخوای بعدا اضافه کنی درست کنی و بعد اطلاعات را به به ستون های datarow اضافه میکنی و بعد کل سطر های datarow رو به جدولی که در dataset درست کردی می ریزی و اونموقع میتونی تو قسمت دتیال کریستال رپورت نشون بدی

نمی دونم منظورم رو فهمیدی یا نه چون :?: یعنی یه جدول مجازی توی حاظه درست میکنی و به ستونهای اون مقدار میدی بعد در کریستال رپورت استفاده میکنی

با تشکر

hmm
دوشنبه 12 آبان 1382, 08:16 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز
بابا چرا سئوالات مرا کسی متوجه نمیشه :cry:
در مورد سئوال اولم به جناب آذیش بگم که میخوام از ado در vb.net استفاده کنم اگه کدشو بدی ممنون میشم
و در مورد سئوال :
اولا نگفتی چگونه datarow تعریف کنم .کجا دوما ما موقعی که گزارش رو طرراحی میکنیم باید حتما یک بانک رو معرفی کنیم که از فیلدهای آن
بتونیم استفاده کنیم جناب sh خان فرمودند بعدا در موقع اجرا مقدار دهی میکنیم (آنهم بطور کامل نگفتند چطوری؟) ولی باز سئوال من اینه
که در موقع طراحی چه بانک و چه فیلدی رو معرفی کنیم و در موقع اجرا چه طور مقدار دهی نماییم
باز هم متشکرم :lol:

sh
دوشنبه 12 آبان 1382, 15:46 عصر
سلام

دوست عزیز من فکر می کنم بهتر است قبل از هر سئوالی کمی خودتان راجب آن تحقیق کنید شما باید با معماری دیتا بیس در vb.NET آشنا شوید چون فرقهای بسیار زیادی با vb 6 کرده

یعنی اصولا داشتن کمی زمینه کاری یا تحقیقاتی کار فراگیری و آموزش را هموارتر میکند :!:

ببینید لازم نیست در هنگام طراحی کریستال رپورت حتما به بانک وصل باشد شما می توانید از Dataset که یک کپی از جدوال موجود در بانک است هم در کریستال رپورت استفاده کنید و باز لازم است بدانید می توان جدول های ساختگی با داده های دلخواه در زمان اجرا به dataset افزود بدون آنکه این داده ها در بانک موجود باشند و این به راحتی کار شما را راه می اندازد

بهتر است کتاب ADO.NET از انتشارات ناقوس را نگاه کنی
اینم از datarow
Dim dr as Datarow
با تشکر

Abbas Arizi
دوشنبه 12 آبان 1382, 16:44 عصر
در مورد سوال اول یعنی رکوردست ADO در DataGrid.Net من این روش همین الان به ذهنم رسید نمیدونم روش بهتری هم هست یا نه؟
فقط برای تست اون باید یک دیتابیس Northwind رو در دایرکتوری Bin قرار بدید (با نام NWIND.MDB)

hmm
سه شنبه 13 آبان 1382, 09:34 صبح
با سلام
آقای عریضی برنامه ای که دادی روش بدی نیست ولی من مستقیما میخواهم reordset رو به datagrid بدهم آیا روشی به دهنت میرسه
ممنون میشم بهم بگی

ودر مورد جناب sh خان
عزیز من هنوز تو باغ نیستی که ...
دوباره رفتی سراغ ado.net من میخواهم با ado کار کنم جرمه؟؟؟؟
حالا اگه کدش رو میدونی نوکرتم بنویس توضیح نده...
کد ado.net هم لطف کنی بنویسی هم ممنون میشم
درباره تعریف گزارش در crystal هم نگفتی آخرش چه نوع فیلدی رو انتخاب کنم ودر زمان اجرا چطوری link رو برقرار کنم
لطفا کدش رو بنویس

Abbas Arizi
سه شنبه 13 آبان 1382, 11:04 صبح
کنترلهای داده ای توی .NET فقط به اشیایی Bind میشن که واسط IList یا ICollection در اونها پیاده سازی (Implement) شده باشه و Bind کردن مستقیم رکوردستهای ADO کلاسیک به اونها بعید میدونم امکان پذیر باشه.

hmm
سه شنبه 20 آبان 1382, 06:46 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز
من هنوز درست و حسابی جواب خودمو نگرفتم
اگه دوستان کدهاشونرو بگذارند کمک بزرگی کرده اند
با تشکر :oops: