PDA

View Full Version : مشکل فایل و پرینتر sharing

maxpayn2
چهارشنبه 25 آبان 1390, 07:57 صبح
سلام
یه شبکه راه انداختم که یه سرور 2008 داره با Active Directory ، آنتی ویروس هم دارم ، فایروال سرور و کلاینت ها هم خاموشه .
چی کار باید کرد که کاربر عادی بتونه هر فولدری رو از هر درایوی که خواست بتونه Share کنه ، غیر از C که توسط Group Policy بسته شده . کاربر عادی بتونه پرینتر رو share کنه
ممنون

reza_edu
شنبه 28 آبان 1390, 17:03 عصر
سلام یه سوال شما میخوای فقط کاربر های که جزو دامین هستن به منابع دسترسی داشته باشن یا نه ؟ هم ورکگروپ هم دامین . ما که تو شرکت این کار رو کردیم یک سری فولدر ساختیم که براشون یه سط دسترسی تعریف کردیم با OU اینجوری همه کاربر های جز دامین به منابع دسترسی دارن ودیگه نیاز نیست خودشون درایو مورد نظر رو شیر کنن فقط کافی اطلاعات رو تو فلدر مپ شده بریزن.
شاید این راه جواب مورد نظر شما نبوده باشه ولی گفتم بگم شاید بدرد خوره.

راستی اگه دوستان راهی رو میدونه که چه جوری میشه یک سری منابع رو برای کاربرانی که جزو دامین نیستن شیر کرد . اون راه رو لطفا به من هم بگه چون خودم هم الان دنبال اون میگردم من فقط میتونم منابع رو برا ی کاربران جزو دامین شیر کنم (مثل پرینتر) کاربران ورک گروپ دسترسی ندارن موندم چیکار کنم لازم به ذکر هست که من پرینتر رو IP ندادم و از رو سرور شیر کردم.

راستی آقای maxpayn2 ببخشید اگه میون سوال شما سوال پرسیدم چون طقریبا فکر کنم هردو ما دنبال یه روش باشیم . اگه درمورد دامین بیشتر راهنمای خواستین پیام خصوصی بدید تا با تلفن مشکل رو ل کنیم.

reza_edu
شنبه 28 آبان 1390, 17:08 عصر
کاربر عادی بتونه پرینتر رو share فکر کنم نتونه ولی الان به یه دوستم زنگ میزنم بپرسم اگه بلد بود میزارم.

maxpayn2
یک شنبه 29 آبان 1390, 08:32 صبح
سلام یه سوال شما میخوای فقط کاربر های که جزو دامین هستن به منابع دسترسی داشته باشن یا نه ؟ هم ورکگروپ هم دامین . ما که تو شرکت این کار رو کردیم یک سری فولدر ساختیم که براشون یه سط دسترسی تعریف کردیم با OU اینجوری همه کاربر های جز دامین به منابع دسترسی دارن ودیگه نیاز نیست خودشون درایو مورد نظر رو شیر کنن فقط کافی اطلاعات رو تو فلدر مپ شده بریزن.
شاید این راه جواب مورد نظر شما نبوده باشه ولی گفتم بگم شاید بدرد خوره.

ممنون از توجه شما ، به خارج از دامین کاری ندارم ، درایو رو هم نمیخوام کسی شیر کنه ، فقط میخوام کاربر عادی بتونه هر فولدری رو که خواست شیر کنه و خودش سطح دسترسی و کاربران مجاز رو انتخاب کنه