PDA

View Full Version : حرفه ای: بهم ريختگي اطلاعات موقع آپديت

omidquest
چهارشنبه 25 آبان 1390, 21:42 عصر
سلام
دوستان من توي برنامه اينسرت خيلي داشتم و مشكلي هم نبوده ولي حالا كه ميخوام آپديت كنم تمام اطلاعات رو به صورت ؟؟؟؟؟؟ توي ديتا بيس ميبره (فقط حروف فارسي )
محيط برنامه نويسي VB.NET2010 و ديتا بيس هم Sql Server 2008 هستش
بنظر شما مشكل از چي هست؟؟؟؟

salam333
چهارشنبه 25 آبان 1390, 23:21 عصر
سلام
دوستان من توي برنامه اينسرت خيلي داشتم و مشكلي هم نبوده ولي حالا كه ميخوام آپديت كنم تمام اطلاعات رو به صورت ؟؟؟؟؟؟ توي ديتا بيس ميبره (فقط حروف فارسي )
محيط برنامه نويسي VB.NET2010 و ديتا بيس هم Sql Server 2008 هستش
بنظر شما مشكل از چي هست؟؟؟؟

من اطلاع دقيقي از 2008 ندارم ودر 2000 وبا ويرايش اصليش با متغيير nvcharاين مشكل رفع ميشد در اين رابطه خيلي بحث شده با جستجو ميتوانيد اطلاعات خوبي بدست بياري ضمنا اين متغيير زمان ايجاد ديتا بيس باشه يعني وقتي كه يه متغيير ديگه انتخاب كردي بعد بخواي تغييريش بدي جواب نميگيري

omidquest
چهارشنبه 25 آبان 1390, 23:53 عصر
سلام ممنون از پاسخ شما ولي الان ديتا تايپ من دقيقا nvarchar هستش

omidquest
پنج شنبه 26 آبان 1390, 11:44 صبح
دوستان خواهش ميكنم خيلي كارم گيره

اين مشكل از vb.net هست چوق وقتي مستقيم تو ديتا بيس اينسرت يا آپديت ميكنم مشكلي نيست

mgh64120
پنج شنبه 26 آبان 1390, 16:33 عصر
سلام دوست عزيز
چطور به متغييرهاي دستور INSERT مقدار ميدي. در زمان مقداردهي آيا نوع ديتا تايپ رو هم مشخص ميكني؟
من اين طوري مقدار ميدم :

Cmd.Parameters.AddWithValue("@Value",TextBox1.Text).SqlDBtype=SqlDBType.Nvarchar

موفق باشيد.

omidquest
پنج شنبه 26 آبان 1390, 16:47 عصر
سلام ممنون از توجهتون

من به اين صورت اپديت ميكنم
كجاش بايد نوع داده رو مشخص كنم؟؟؟

DA_u.UpdateCommand = New SqlCommand("UPDATE personal_info SET reshte='" & tb_reshte.Text & "' WHERE cod_meli = '" & tb_id_no.Text & "'", SC_u)

mgh64120
پنج شنبه 26 آبان 1390, 16:56 عصر
سلام دوست عزيز

DA_u.UpdateCommand = New SqlCommand("UPDATE Personal_info SET reshte=@reshte WHERE code_meli = @code_meli", SC_u)
DA_u.Parameters.AddWithValue("@reshte",tb_reshte.Text).SqlDBtype=SqlDBType.Nvarchar
DA_u.Parameters.AddWithValue("@Value",tb_id_no.Text).SqlDBtype=SqlDBType.Nvarchar

موفق باشيد.

omidquest
جمعه 27 آبان 1390, 22:20 عصر
سلام من همنطوري كه شما گفتين عمل كردم ولي الان به يه مشكل جديد رسيدم يه ارور ميده - من نفهميدم يعني چي عكس ارور رو گذاشتم
78035

mgh64120
جمعه 27 آبان 1390, 23:08 عصر
سلام دوست عزيز
فكر كنم شما بايد در ابتداي خطوط دوم و سوم به جاي CM_u از DA_u استفاده كني.
شايد به همين خاطر متغيير رو نمي شناسه!
چون متغيير @reshte در خط اول و در DA_u معرفي ميشه.
من هميشه براي آپديت از كلاس SqlCommand استفاده مي كنم.
و تا به حال براي تعريف متغيير ايراد نگرفته.
شما هم امتحان كنيد. ارزشش رو داره.

Dim Cmd As New SqlCommand()
Cmd = New SqlCommand("UPDATE Personal_info SET reshte=@reshte WHERE code_meli = @code_meli", SC_u)
Cmd.Parameters.AddWithValue("@reshte",tb_reshte.T ext).SqlDBtype=SqlDBType.Nvarchar
Cmd.Parameters.AddWithValue("@Code_meli",tb_id_no.Tex t).SqlDBtype=SqlDBType.Nvarchar
Cmd.ExecuteNonQuery

اگه بازم جواب نداد حتما اعلام كنيد تا به سرانجام برسيم. منتظر خبرتون هستم.
موفق باشيد.

omidquest
جمعه 27 آبان 1390, 23:34 عصر
يك دنيا ممنون از راهنمايي شما
حل شد