PDA

View Full Version : گفتگو: شی گرایی

nima.sh
پنج شنبه 26 آبان 1390, 10:35 صبح
کسی میتونه در مورد شی گرایی برام توضیح بده.....
اگه لطف کنید ممنون میشم.

mgh64120
پنج شنبه 26 آبان 1390, 17:40 عصر
سلام دوست عزيز
منظور از شي گرايي اينه كه ما براي برنامه نويسي با اشيا(مثل فرم و Button و TextBox و ...) سرو كار داريم.
يه شي رو ايجاد ميكنيم.بهش مقدار ميديم. ازش استفاده ميكنيم و در پايان كه كارمون باهاش تموم شد، حذفش ميكنيم.
موفق باشيد.

nima.sh
پنج شنبه 26 آبان 1390, 18:54 عصر
ميشه با يه مثال بگي.....؟

oliya24
جمعه 27 آبان 1390, 00:35 صبح
بحث اصلی در شی گرایی بر میخوره به تعریف کلاس و خصوصیات و متدهای اشیا و نحوه ارث بری انها از یکدیگر

Hybrid
شنبه 28 آبان 1390, 18:55 عصر
سلام دوست عزیز ، برنامه نویسی شی گرا یه تکنولوژی جدیده که ما میتونم برنامه هایی که مبتنی بر شی باشند ایجاد کنیم .... یعنی اینکه ما تو برناممون از شی استفاده کنیم(همانند دنیای واقعی که از اشیا ساخته شده)...اونوقت هر کدوم از این اشیا خصوصیات و رفتارهایی دارند(همانند دنیای واقعی که اشیا دارای خصوصیات ورفتارهای متفاوتی هستند مثلا یه گربه دارای رنگ(خصوصیت) و دارای رفتار ترسیدن هنگام نزدیک شدن یه انسان به اونه(رفتار)) .... اگه توضیحات بیشتری خواستی بگو تا برات بنویسم....

armita_171
یک شنبه 25 دی 1390, 02:18 صبح
سلام دوستان
من میخواستم بپرسم در C++‎ برای ایجاد کلاس دانشجو در قسمت private برای بیان خصوصیات (شماره-نام-فامیل-سن-معدل و...) باید struct تعریف کرد؟
خودم که فکر میکنم کلاس خودش یه نوع struct . ولی میخوام مطمئن شم . چون سوال امتحانمون بوده و استاد گفته باید struct تعریف میکردیم.
لطفا تا نمره ها نیومده راهنماایم کنین
با تشکر.

H:Shojaei
یک شنبه 25 دی 1390, 02:29 صبح
کسی میتونه در مورد شی گرایی برام توضیح بده.....
اگه لطف کنید ممنون میشم.

با سلام
منظور از شی گرا یعنی کار با اشیایی که قبلا در نسخه های قبلی زبانها کد همان اشیا(مثل command) رو مینوشتند ولی ما از شی ساخته شده ی آن استفاده میکنیکم

یک شنبه 25 دی 1390, 02:34 صبح
سلام دوستان
من میخواستم بپرسم در C++‎ برای ایجاد کلاس دانشجو در قسمت private برای بیان خصوصیات (شماره-نام-فامیل-سن-معدل و...) باید struct تعریف کرد؟
خودم که فکر میکنم کلاس خودش یه نوع struct . ولی میخوام مطمئن شم . چون سوال امتحانمون بوده و استاد گفته باید struct تعریف میکردیم.
لطفا تا نمره ها نیومده راهنماایم کنین
با تشکر.
سلام
با struct هم میشه ولی باید در قسمت public کلاس تعریف بشن نه private در private توابع قرار میگیرن
ولی اگه private بشن توی main نمیتونید استفادشون کنید

armita_171
یک شنبه 25 دی 1390, 13:41 عصر
سلام
با struct هم میشه ولی باید در قسمت public کلاس تعریف بشن نه private در private توابع قرار میگیرن
ولی اگه private بشن توی main نمیتونید استفادشون کنید

مرسی که جواب دادین. ولی من باز هم نفهمیدم :متفکر:. واسه چی struct? . میشه همین کلاس که گفتم رو طراحی کنین؟
ممنونم بازم.:لبخندساده:

یک شنبه 25 دی 1390, 14:45 عصر
مرسی که جواب دادین. ولی من باز هم نفهمیدم :متفکر:. واسه چی struct? . میشه همین کلاس که گفتم رو طراحی کنین؟
ممنونم بازم.:لبخندساده:
سلام حوصله ی کد نویسی رو نداشتم
یه کلاس با نام daneshjoo تعریف میکنی
درقسمت private توابع مربوت به
حذف درج و... رو قرار میدی ودر قسمت public همون نام و... رو قرار میدی دقت کنید اگه نام و... رو در قسمت private بذاری توی main نمیتونی ازشون استفاده کنی
موفق باشید.