PDA

View Full Version : ساخت پسوندی غیر قابل ویرایش توسط کاربر

Restlesa
پنج شنبه 26 آبان 1390, 10:23 صبح
سلام بر همگی دوستان عزیز برنامه نویس
دوباره با یه سوال دیگه مزاحم شما سروران گرامی شدم
این بار با این سوال که چه طوری می تونم یه فایلی مثلا با پسوند txt رو با برنامه ام ایجاد کنم که کاربر برنامه ام نتونه اونو ویرایش کنه اصطلاحا می خوام خاصیت Read Only داشته باشه اما با خود برنامه اونم توسط خودم و نه کاربر بشه محتواشو تغییر داد ... این کارو برای ایجاد فایلی برای تشخیص موجود بودن ورژن جدید برنامه ام می خوام ... اینو می دونم که با استفاده از دستور open میشه همچنین کاری رو انجام داد اما با بررسی ها و پرسوجوهایی که کردم متوجه شدم که این روش تنها در برنامه های تحت شبکه کاربرد داره
ساختن چنین فایلی با روشی غیر از دستور Open امکان پذیر هست یا خیر ؟؟؟
اگر جواب مثبت هستش لطفا به طور کامل توضیح دهید
با تشکر

Mr'Jamshidy
پنج شنبه 26 آبان 1390, 18:23 عصر
بله امکان داره اما امنیت کامل نداره

اگر شما میخوای فقط ورژن برنامه رو بگیری میتونی ورژن فایل اجرایی رو چک کنی اونم به سادگی تمام

MsgBox "File Version: " & CStr(App.Major) & "." & CStr(App.Minor) & "." & CStr(App.Revision)

Restlesa
شنبه 28 آبان 1390, 10:37 صبح
ممنون دوست عزیز
در رابطه با عنوان تاپیک هم میشه راهنمایی کنی ؟؟؟

MoslemMaleki
شنبه 28 آبان 1390, 11:22 صبح
سلام
لطفاً توضیح بدید:
کاربر محتویات فایل رو ببینه و نتونه اون رو تغییر بده، یا اینکه حتی با باز کردن فایل چیزی ازش سر در نیاره و نتونه به صورت صحیح اونرو تغییر بده مثلاً بانک اطلاعاتی که رمزشده، اگه ممکنه کاربرد اونرو توضیح بدید. راجب ادامه سئوالتون بله میشه. راحت ترین اون هم استفاده از Richtext است که میتونی این Componet از طریق کلیک راست بر روی نوار ابزار و انتخاب گزینه Compontes... و تیک زدن Microsoft Rich Textbox Control اضافه کنی( متد Load File و Save File داره)

Restlesa
دوشنبه 30 آبان 1390, 19:09 عصر
سلام
لطفاً توضیح بدید:
کاربر محتویات فایل رو ببینه و نتونه اون رو تغییر بده
دقيقا همين رو مي خوام

joker_pok
سه شنبه 01 آذر 1390, 15:50 عصر
کاری نداره شما فایل رو با دستور attrib +h +s پنهونش کن نتونه ببینه بعدشم با یه الگوریم اساسی اطلاعات رو کد کن .

Restlesa
چهارشنبه 02 آذر 1390, 11:35 صبح
ممنون دوست عزیز
در رابطه با الگوریتم کد کردن اطلاعات نومنه سورس و یا اطلاعاتی در موردش داری ؟؟؟

mr-adler
چهارشنبه 02 آذر 1390, 13:42 عصر
سلام

در رابطه با الگوریتم کد کردن اطلاعات...
یکی از روش هاش میتونه این باشه که طبق الگوی قبلی زمان خارج شدن از برنامه بیای چند بایت رو به فایلت اضافه یا کم کنی (در کل تغییر بدی) و زمانی که خواستی دوباره برنامت رو باز کنی عکس تغییرات انجام گرفته عمل کنی تا فایل قبلی بدست بیاد.

این بار با این سوال که چه طوری می تونم یه فایلی مثلا با پسوند txt رو با برنامه ام ایجاد کنم که کاربر برنامه ام نتونه اونو ویرایش کنه اصطلاحا می خوام خاصیت Read Only داشته باشه
البته موضوع گفته شده هیچ ربطی به غیر قابل ویرایش کردن فایل نداره . یعنی هم میشه پاکش کرد و هم تغییرش داد فقط تنها چیزی که عوض شده اینه که کاربر نمیتونه به محتوای صحیح فایل دست پیدا کنه....

joker_pok
چهارشنبه 02 آذر 1390, 14:07 عصر
این یک نمونه کد کردن داده ها که می تونی ازش استفاده کنی .
واسه اینم که کاربر بتونه فایل رو پاک کنه می تونی تو فایل یک خطی دستور بنویسی داخل فایل txt مثلا اینطوری :

ورژن : 1
نام : نام نرم افزار

این ها رو اگه شما کد کنی در واقع کسی نمی تونه بخونه یعنی چی اما شما تو برنامه گفتی که اگه خط اول فایل برابر ورژن : 1 باشه برنامه اجرا بشه در غیر اینصورت خطای دستکاری فایل لده و برنامه بالا نیاد اینم یه جورشه . بازم اگه خواستی اطلاعات کاملتری بهت میدیم .