PDA

View Full Version : my half problem

iceboy
شنبه 07 آبان 1384, 15:42 عصر
با تشکر از لطف دوستان عزیزکه صادقانه منو در مسایل مطرح شده یاری کردند. میخواستم عرض کنم خوب به نظر شما من که بدون پایه برنامه نویسی هستم از چه مرجعی باید استفاده کنم.یکی از دوستان فرموده بودند که من از vs شروع کنم.در حالی که تمام استادان به من فرمودند که مستقیم رفتن سراغ این زبانها مخصوصا من که هیچ زمینه ای در برنامه نویسی ندارم کار اشتباهی است و باید از پایه شروع کنم یعنی همان الگوریتم و فلوچارت و بیسیک.حال که شما میفرمایید از vc شروع کنم پس لطفا بفرمایید
از چه مرجعی شروع کنم ایا میشود با کتاب و مراجع آن را یاد گرفت یا باید نزد استادی بروم.اگر مراجعی هست لطفا آن ها را به بنده معرفی نمایید.من راه را از شما میخواهم. آن راه را به من نشان دهید تا شروع کنم به لطف خدا.

با تشکر

M.kavyani
شنبه 07 آبان 1384, 23:33 عصر
اگر بتوانید از مراجع انگلیسی استفاده کنید عالی است eBook خای زیادی در این زمینه در اینترنت وجود دارند. و تعداد زیادی از آنها در تاپیک های VB.net در همین سایت معرفی شده اند. خود MSDN هم خیلی مشکل گشا است. به شما پیشنهاد میکنم که به ایجاد برنامه های کاربردی و کوچک هرچند تکراری بپردازید تا بتوانید آنچه را که مورد نیاز است یاد بگیرید. ولی اگر بخواهید به صورت کامل همه نکات را یاد بگیرید به نظر من در اینده سریع انهارا فراموش خواهید کرد و زمان خود را تلف کرده اید. البته این نکته را هم متذکر شوم که ان ابزار ها و دستورات هرگز بیخودی در VS جای داده نشده اند بلکه بسیار هم مفید می تواند واقع شوند ولی برای من و تو که تازه کار هستیم پیشنهاد میکنم دستورات ساده و کاربردی را یاد بگیری تا هم بتوانی سریع پیشرفت کنی و هم زوق و شوقت را از دست نده. در ضمن به فکر زمان هم باش.

M.kavyani
شنبه 07 آبان 1384, 23:38 عصر
از دوست عزیز عذر خواهی میکنم چون به علت سریع خواندن تاپیک متوجه نشدم که شما می خواهید با Visual C++ کار کنید. البته دوستان پیشنهاد کرده بودند که از VS2003 یا VS2005 استفاده کنید. در این گالری از زبان های برنامه نویسی از دو زبان خیلی استفاده می شود. VB.Net و C#. البته به خاطر دلایل شخصی من VB.Net را ترجیح میدهم. حال خودت بهتر میدانی که کدام زبان را انتخاب کنی.
در پناه حق موفق باشید

محمد میرمصطفی
یک شنبه 08 آبان 1384, 05:50 صبح
به نظر من اولین مفاهیم. بعد زبان، بعد Methodology.
یعنی اول آشنایی کلی متغیر، کلاس، … و معماری NET.
سپس انتخاب زبان: ++VC، …
بعد امکانات طراحی و پیاده‏سازی: Solution, UML, Rational , …