PDA

View Full Version : لینوکس یا ویندوز (برای شبکه)

mammad_asir
پنج شنبه 26 آبان 1390, 15:47 عصر
با سلام
مدتی دارم میگردم که برای شبکه کدوم یک از این دو سیستم عامل رو کار کنم البته یک سری از مسائل پایه ای هست که با اونا مشکل ندارم.
از مزایای ویندوز اینه که مثلا ادمهای زیادی در این زمینه هستند که اگه سوال داشتی میتونی ازشون بپرسی (شاید یکی از بدی ها باشه)و اینکه مثلا اکثر سیستم های دولتی فکر کنم با ویندوز سرور کار میکنندو... و از مزایای لینوکس ها میشه گفت اینه که اولا متن بازه شاید الان معنی متن باز رو نفهمیم ولی اگه روزی همه چی عوض شد و قانون کپی رایت رعایت شد قدرش رو میدونیم.و از طرفی این ویندوزی که کرک شده است شاید در کاربرد های حرفه ای مشکل ساز بشه.
میخواستم نطرات دوستان رو در این باره بدونم

hjran abdpor
پنج شنبه 26 آبان 1390, 19:44 عصر
با سلام.
به نظر من هر دو تا را باید یاد بگیری ، اینکه بگی نمیدونم چون ویندوز کار کردن بهاش راحت تره و لینوکس سخت و طاقت فرسا است ، اشتباه میکنی !!!!!!!!!!!!

هر دو تا را بهام شروع به یاد گیری کن، ویندوز یه سری ایتم هاش نسبت به لینوکس بهتره است و برعکس ، اگه بخوای در اینده به عنوان یک مدیر شبکه در بازار کار دنبال کار باشی باید وابستگی به سیستم عامل ند اشته باشی . با ویندوز شروع کن بعد وارد لینوکس شو .

الان اکثر هاست های روی نت از لینوکس حمایت میکنند این به خاطر امنیت و سرعت و... است .
نتیجه گیری : هم لینکوس + ویندوز .

با تشکر

mammad_asir
جمعه 27 آبان 1390, 00:52 صبح
سلام
از جوابت ممنونم درسته شاید هردو رو بتونی در حد عمومی بلد باشی ولی کار حرفه ای نیاز به تخصص در شاخه محدود داره همین بحث فایر وال ها اگه با لینوکس کار کنی وارد دنیای ip tables میشی و لی ویندوز بحثش فرق میکنه این تازه یک جنبه اش است ...

hjran abdpor
جمعه 27 آبان 1390, 13:14 عصر
با سلام.
برای بازار کار به نظر من ویندوز تا حدودی جواب گو است . ولی لینوکس اخر مدیریت سرور است .

با تشکر

mehrzad007
جمعه 27 آبان 1390, 21:20 عصر
اين منو به ياد يه بحث يا سوال مشابه مي اندازه كه توي سايت پرشين نتورك مطرح شده بود . البته اونجا بحث سر دو راهي MCITP , CCNA بود . لينك اون تاپيك رو ميزارم فكر مي كنم اون صحبت اينجا هم مصداق داره .
http://forum.persiannetworks.com/f63/t46330.html