PDA

View Full Version : کمک جمع اعداد در vb.net2008

tohi.hoseein
پنج شنبه 26 آبان 1390, 22:22 عصر
دوستان کد جمع اعداد رو میخوام من برای به توان رسوندن یک لیبل و دو تا تکست باکس و یک button به صورت کد زیر استاده میکنم
Public Class Form1

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
label1.text = Math.Pow(textbox1.text, textbox2.text)
End Sub
End Class
حالا برای جمع دو عدد چیکار کنم البته جمع دو عدد که عدد هاشو توی تکست باکس بنویسم
خواهشا سریعا کمک کنید

mmd2009
پنج شنبه 26 آبان 1390, 22:28 عصر
با سلام

به این صورت عمل کنید :

Label1.Text = Int32.Parse(TextBox1.Text) + Int32.Parse(TextBox2.Text)

موفق باشید

tohi.hoseein
پنج شنبه 26 آبان 1390, 22:32 عصر
خیلی خیلی خیلی ممنو دوست گرامی به زبان عامیانه نوکرتم فقط برای جمع و تفریق و اینا فقط نماد عمل رو تغییر بدم میشه یا نه؟

mmd2009
پنج شنبه 26 آبان 1390, 22:47 عصر
اره دوست عزیز میشه و مشکلی پیش نمیاد

موفق باشید

tohi.hoseein
جمعه 27 آبان 1390, 06:22 صبح
خیلی خیلی ممنونم

shahab2025
یک شنبه 29 آبان 1390, 08:31 صبح
با سلام

به این صورت عمل کنید :

Label1.Text = Int32.Parse(TextBox1.Text) + Int32.Parse(TextBox2.Text)

موفق باشید

سلام
میشه یه توضیح بدی که این کد چرا باید اینطوری نوشته بشه ؟؟؟ pharse چه کاری انجام میده ؟ و چرا با CINT ننویسیم؟؟؟
مرسی

Mani_rf
یک شنبه 29 آبان 1390, 10:31 صبح
سلام
میشه یه توضیح بدی که این کد چرا باید اینطوری نوشته بشه ؟؟؟ pharse چه کاری انجام میده ؟ و چرا با CINT ننویسیم؟؟؟
مرسی

هیچ فرقی نمی کنه دوست عزیز، این دوستان چون به زبان #C مسلط هستند این کد را به این شکل نوشته اند و از این کلاس برای تبدیل استفاده کرده اند که دقیقا همان کار را انجام می دهد. هرچند در زبان VB از توابع خود زبان مانند Val استفاده می شود.

Label1.Text = Val(TextBox1.Text) + Val(TextBox2.Text)

یکی از مزایای این تابع این است که تفاوتی میان اعداد صحیح و اعشاری نمی گزارد و مثلا اگر مقدار تکست شما 22 باشد آن را به Integer و اگر 22.5 باشد آن را به Single (یا Double ، بسته به مقدار دقت اعشاری) تبدیل می کند. در صورتی که با استفاده از تابع Int32.Parse اگر عدد اعشاری باشد قسمت صحیح آن را برمیگرداند.