PDA

View Full Version : از کار انداختن دکمه Maximize

tohi.hoseein
جمعه 27 آبان 1390, 06:47 صبح
دوستان اگه کمک کنید خیلی ممنون میشه
میخوام وقتی کاربری که از برنامه ی من استفاده میکنه و قتی دکمه یmaximize رو زد صفحه هیچ تغییر ایجاد نشه به عبارت دیگر maximize از کار افتاده باشه
و سوال بعدی چیکار کنم دکمه ی close هم از کار افتاده باشه و فقط با دکمه ی exit که خودم گذاشتم خروج بشه
یه سوال دیگه چطوری توی اعمال ریاضی جذر گیری درست کنم؟
و اخرین سوال چطوری برای ماشین حسابم اعداد یک تا نه و صفر رو قرار بدم؟ خواهشا راهنمایی کنید

mgh64120
جمعه 27 آبان 1390, 09:50 صبح
سللام دوست عزيز

میخوام وقتی کاربری که از برنامه ی من استفاده میکنه و قتی دکمه یmaximize رو زد صفحه هیچ تغییر ایجاد نشه به عبارت دیگر maximize از کار افتاده باشه

براي غير فعال كردن اين دكمه، در قسمت Propertyهاي فرم خاصيت MaximizeBox رو برابر FALSE قرار بده يا توي رويداد لود فرم اين كد بنويس.

Form1.Maximizebox=False

'

و سوال بعدی چیکار کنم دکمه ی close هم از کار افتاده باشه و فقط با دکمه ی exit که خودم گذاشتم خروج بشه

اگر خاصيت ControlBox فرم رو برابر False قرار بدي هر سه دكمه بالاي فرم و TilteBar حذف ميشوند ولي اگر خاصيت Text فرم داراي مقدار باشد، TitleBar نمايش داده ميشود.
براي اينكه بتوني مديريت روي خروج فرم داشته باشي حتي اگر دكمه Exit هم فعال باشه بايد از رويداد FormClosing استفاده كني.

Private Sub Frm1_FormClosing(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.FormClosingEventArgs) Handles Me.FormClosing

Dim Res As DialogResult = PersianMsgBox.Show("آيا قصد خروج داريد؟", "خروج", _
MessageBoxButtons.YesNo, MessageBoxIcon.Question, MessageBoxDefaultButton.Button1)

If Res = Windows.Forms.DialogResult.No Then
e.Cancel = True
Exit Sub
ElseIf Res = Windows.Forms.DialogResult.Yes Then
Me.Dispose()
End If
End Sub

,

یه سوال دیگه چطوری توی اعمال ریاضی جذر گیری درست کنم؟

براي جذر از تابع Sqrt استفاده كن مثل :

Math.Sqrt(4)

'

و اخرین سوال چطوری برای ماشین حسابم اعداد یک تا نه و صفر رو قرار بدم؟ خواهشا راهنمایی کنید

خوب مثل ماشين حساب به تعداد لازم كليد(button) روي فرم قرار بده و طراحي كن.

موفق باشيد.

tohi.hoseein
جمعه 27 آبان 1390, 10:18 صبح
خیلی ممنون ولی توی هر باتن چه کدی قرار بدم تا اون عدد رو وارد کنه؟

tohi.hoseein
جمعه 27 آبان 1390, 10:20 صبح
چند تا سوال دیگه مثلا فرض کنید من روی صفحه سه تا رادیو باتن دارم و میخوام اگه دومی فعال باشه و کلید باتن فشرده بشه کاری انجام بشه و اگه روی اولی باشه و دکمه ی باتن رو فشار بدی کار دیگه ای انجام بشه

mgh64120
جمعه 27 آبان 1390, 10:33 صبح
سلام
شما يه Textbox داري كه اعداد بايد توي اون نمايش داده شود. بنابراين اگر دكمه يك رو كليك كرديد ميشود :

TextBox1.Text += 1

موفق باشيد.

Hybrid
جمعه 27 آبان 1390, 10:51 صبح
چند تا سوال دیگه مثلا فرض کنید من روی صفحه سه تا رادیو باتن دارم و میخوام اگه دومی فعال باشه و کلید باتن فشرده بشه کاری انجام بشه و اگه روی اولی باشه و دکمه ی باتن رو فشار بدی کار دیگه ای انجام بشه

سلام دوست عزیز کد زیر رو تو رویداد کلیک دکمه مورد نظرت وارد کن....

If RadioButton1.Checked Then
Me.BackColor = Color.Green
Else
If RadioButton2.Checked Then
Me.BackColor = Color.Red
Else
If RadioButton3.Checked Then
Me.BackColor = Color.Yellow
End If
End If
End If

tohi.hoseein
جمعه 27 آبان 1390, 11:52 صبح
the lif عزیز فکر کنم کدت اشتباه paste شده

younes221
جمعه 27 آبان 1390, 12:42 عصر
سلام دوست عزیز اط کد زیر استفاده کن...

Me.BackColor = Color.Green
Else
If RadioButton2.Checked Then
Me.BackColor = Color.Red
Else
If RadioButton3.Checked Then
Me.BackColor = Color.Yellow
End If
End If
End If

Hybrid
جمعه 27 آبان 1390, 12:50 عصر
سلام دوست عزیزم ، خودم هم نمیدونم چرا اینجوری نشون میده ، یه روش دوست بالایی اشاره کردن اینم یه روش دیگس ، هر کدوم رو که بنویسی جواب میگیری....

Me.BackColor = Color.Cyan
ElseIf RadioButton2.Checked Then
Me.BackColor = Color.DarkBlue
ElseIf RadioButton3.Checked Then
Me.BackColor = Color.DarkGreen
End If

tohi.hoseein
شنبه 28 آبان 1390, 06:13 صبح
خوب دوستان چند تا سوال دیگه هم داشتم
1-چطوری کاری کنم که وقتی یوزر با برنامه ی من کار کرد و اونو بست دفعه ی بعد که اونو باز کرد اطلاعات توی اون صفحه باشه و حذف نشده باشند؟ به صورت اتوماتیک
2-چطوری همون سوال بالا رو بعد از اینکه ذخیره شد اون اطلاعات با یه دکمه مثلا reset اون اطلاعات رو حذف کنم
3-چطوری یه فرم بسازیم که اسم و فامیلی طرف رو بهش بدم و اون اسم و فامیلی ها یعنی میخوام حدود 100 یا 200 تا اسم بهش بدم hide بشه و وقتی توی تکست باکس سرچش کردم با اطلاعاتی که داره مثلا اسم و فامیلی و مقدار بدهی و ... ظاهر بشه؟
خیلی ممنون از همه ی دوستان ببخشید اگه زیاد سوال میکنم اخه تازه کار با Vb.net رو شروع کردم

Hybrid
شنبه 28 آبان 1390, 09:22 صبح
سلام دوست عزیز ، برای رسیدن به جواب سوال اول و دومت میتونی از Setting ها استفاده کنی ، سوال سومت رو واضحتر بگو تا دوستان کمک کنند..با تشکر

tohi.hoseein
شنبه 28 آبان 1390, 13:18 عصر
منظورم یه چیزی تو مایه های دیتا بیسه یعنی چند تا تکست باکس باشه یه باتن توی تکست باکس اولی نام و توی تکست باکس دومی نام خانوادگی و ....
که وقتی OK روزدیم اون اسم و بقیه چیزاش ثبت بشه و یه تکست باکس هم باشه برای سرچ و ما بتونیم از طریق اونتکست باکس شخص مورد نظر رو سرچ کنیم و اطلاعاتشو ببینیم

tohi.hoseein
شنبه 28 آبان 1390, 19:04 عصر
خواهش میکنم لود و سیو کردن رو کامل توضیح بدید

Searcher90
یک شنبه 04 دی 1390, 10:39 صبح
اگه بخواهیم همه عناصر داخل فرم سی شارپ را با انواع resoulation ها وقتی فرم بزرگ شود می شود(text box , button و هر عنصری هم که داخل panel یا هر چیز شبیه به آن )هر چه داخل صفحه است بزرگ شود و حتی فونت های آ ن هم بزرگ شود وقتی فرم را مینیمایز میکنیم به جای اولشان بر گردد چه کار کنیم و با انواع resoulation هم جواب دهد اگر از wpf استفاده کنیم چگونه به سی شارپ کد هایش را اضافه کنیم چون پروژه ای که نوشته شده در سی شارپ است
ممنون

gilsoft
یک شنبه 04 دی 1390, 13:19 عصر
سلام دوستان ... یه سوال هم من دارم
چطور میشه روی فرم فقط باتن Close و MinimizeBox رو داشته باشیم ؟
MaximizeBox اصلا نمایش داده نشود !! فقط همون دوتا Button.

خیلی برام مهمه ... لطف کنید جواب بدید ... سپاسگزارم

Hybrid
یک شنبه 04 دی 1390, 13:43 عصر
سلام دوست عزیز ،

به نظر من برای این کار باید خاصیت FormBorderStyle رو برابر None قرار بدی و خودتون یه ToolBar طراحی کنین و روی فرم قرار بدین...

وگرنه اگه بیاین خاصیت MaximizeBox رو برابر false قرار بدین فقط Disable میشه و میشه اونو دید....

شاید دوستان نظرات بهتری داشته باشن..

موفق باشین.