PDA

View Full Version : گفتگو: دلفی 2010؟؟

R_Rajaee_Rad
جمعه 27 آبان 1390, 12:02 عصر
سلام...
شنیدم نسخه جدید دلفی 2010 امکاناتی زیادی داره!
میخواستم ببینم هنوز کدهای دلفی به صورت native کامپایل میشن یا دلفی هم دارای فریمورک شده؟
کلا اگر یکنفر برای ساخت نرم افزارهای تحت ویندوز بره سمت دلفی چطوره؟؟
در مورد بازار کار؟؟

Mahmood_M
جمعه 27 آبان 1390, 12:14 عصر
جدیدترین نسخه ی دلفی ، نسخه ی XE 2 هست ، بعد از دلفی 2010 ، نسخه ی XE و در حال حاضر هم نسخه ی XE 2
دلفی هنوز Native هست ، ابزاری به نام Delphi Prism هم هست که در Visual Studio نصب میشه و می تونید با زبان دلفی از .Net استفاده کنید
دلفی برای برنامه نویسی ویندوز امکانات خوبی داره ولی میشه گفت بازار کارش در داخل کشور نسبت به زبانهایی مثل #C یا VB.Net بهتر نیست ! ، ولی بستگی به خودتون داره ، اگر به فکر استخدام هستید ، زبانهای #C و VB.Net گزینه های بهتری هستند ولی اگر به صورت شخصی کار میکنید به نظرم دلفی گزینه ی خوبیه

در سایت جستجو کنید ، در این مورد چندین بار بحث شده ...

موفق باشید

R_Rajaee_Rad
جمعه 27 آبان 1390, 13:15 عصر
جدیدترین نسخه ی دلفی ، نسخه ی XE 2 هست ، بعد از دلفی 2010 ، نسخه ی XE و در حال حاضر هم نسخه ی XE 2
دلفی هنوز Native هست ، ابزاری به نام Delphi Prism هم هست که در Visual Studio نصب میشه و می تونید با زبان دلفی از .Net استفاده کنید
دلفی برای برنامه نویسی ویندوز امکانات خوبی داره ولی میشه گفت بازار کارش در داخل کشور نسبت به زبانهایی مثل #C یا VB.Net بهتر نیست ! ، ولی بستگی به خودتون داره ، اگر به فکر استخدام هستید ، زبانهای #C و VB.Net گزینه های بهتری هستند ولی اگر به صورت شخصی کار میکنید به نظرم دلفی گزینه ی خوبیه

در سایت جستجو کنید ، در این مورد چندین بار بحث شده ...

موفق باشید

متشکر....
ولی بیشتر مقایسه ها مال 4 یا 5 سال پیش هست!
مقایسه جدیدی بین دات نت و دلفی 2010 ندیدم!
البته من نمیخوام وارد این بحث ها بشم ولی یکم بیشتر از دلفی 2010 اطلاعات میخواستم
مثلا دات نت میشه به راحتی با استفاده از کلاسها و کامپوننتهاش از دیتابیس بک اپ گرفت!
توی دلفی هم این طور کارها راحت صورت میگیره؟

hamedsadry3000
پنج شنبه 17 آذر 1390, 17:57 عصر
این نقل قول یه بنده خدایی که تو سایت زده

چرا مایکروسافت اینقدر با ما بازی میکنه؟؟

سلام
به نظر شما چرا مایکروسافت هر روز با جامعه برنامه نویسی هاش بازی میکنه؟

میریم ado.net یاد میگیریم l2s میاد
میریم l2s یاد میگیریم یهو EF میاد و در کمال بی شرمی از توسعه l2s خودداری میکنه!
میریم دنبال WIN32 و WPF بعدش میبینیم بساطش توی ویندوز8 توسط UI Metro Style جمع شده
میریم سیلورلایت یاد میگیریم-بعدش جناب مایکروسافت توصیه میکنه از HTML5 به جای سیلورلایت استفاده بشه!!
================================================== ============
بابا تا کی ما تاوان این آزمون خطا رو ما بدیم؟؟
مگه ما موش آزمایشگاهی هستیم؟؟
همه دوست دارند تکنولوژی های جدید رو یاد بگیرن.اما جایگزین کردن تکنولوژی که 2 یا 3 سال هست معرفی شده- با ابزارها یا تکنولوژی جدید-- عین نامردی هست!!

اینم آدرسش
آدرس (http://barnamenevis.org/showthread.php?314000-%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D9%85%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%A7%D 9%81%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D9%82%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D9%86%D9%87%D8%9F%D8%9F&highlight=%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%87%D8%A7%DB% 8C+%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87+%D9%86%D9% 88%DB%8C%D8%B3%DB%8C)
من که الان یه چند وقتی رفتم سراغ xe هنوزم دارم فکر میکنم به خوبی دلفی 7 هستش که بیشتر ایراداتش حذف شده و از این بساطهایی که ماکروسافت داره نداره درضمن اینقدر کامپوننت به درد بخور داره که تقریبا دیگه نیاز نیست شما کد بنویسی فقط استفاده کن و کیفش رو ببر