PDA

View Full Version : سوال: نوشتن فارسی ی درفتوشاپ

shabgard2oo9
جمعه 27 آبان 1390, 13:14 عصر
باسلام
چطورمیشه درفتوشاپ فارسی نوشت که از چپ به راست اونم کاراکترها جدااز هم نباشه

shahryarpanah
سه شنبه 01 آذر 1390, 11:51 صبح
با سلام بعضی از نسخه های فتوشاپ ME هستند یعنی (Middle East = خاورمیانه) در این نسخه ها این مشکل وجود ندارد پس بهتر است که این نسخه را خریداری کنید اما اگر این نسخه را در اختیار ندارید می توانید بسته "فارسی سازی فتوشاپ" را در اینترنت جستجو کنید که البته این مورد خیلی لذیت می کند (مثلا با نسخه 7 کار می کند با 8 کار نمی کند )
اگر هم که خیلی حرفه ای هستید و می خواهید این کامپوننت را خودتان برنامه نویسی کنید پیشنهاد اختراع مجدد چرخ را به شما نمی دهم می توانید وقت عزیزتان را روی پروژه دیگری صرف کنید که بتوانید آن را به عنوان یک رزومه کارزی همه جا ارائه دهید .

fahimeh.n
یک شنبه 06 آذر 1390, 16:10 عصر
وقتی از فارسی ساز استفاده میکنیم چطور میشه فونتهای دیگر رو هم بهش اضافه کرد؟

speeed
پنج شنبه 10 آذر 1390, 13:46 عصر
دوست من ايا شما از نسخه ME استفاده ميكنيد ؟
نسخه شما چند هست ؟cs5؟

sajadsobh
جمعه 11 آذر 1390, 17:43 عصر
همانطور که دوستان گفتند باید از نسخه Me فتوشاپ استفاده کنید.
این مشکل معمولاً از نسخه cs3 به بعد دیده میشه. چون من که از نسخه قدیمش استفاده میکنم این مشکل وجود نداره.
فتوشاپ رو باز کنید.از قسمت Window گزینه Paragraph رو انتخاب کنید. در گوشه سمت راست و بالای پنجره Paragraph روی فلش مربوطه کلیک کنید. در قسمت سوم، گزینه Middle Eastern Single-line Composer را انتخاب کنید. الان دیگه مشکل حل شده و میتونید فارسی تایپ کنید.

sajadsobh
جمعه 11 آذر 1390, 17:45 عصر
یا یه کار راحت تر اینه که از منوی Edit گزینه Apply Middle Eastern Composer را انتخاب کنی. همین :چشمک: