PDA

View Full Version : سوال: رفتن به اخره دیتابیس و ساخت یک رکود جدید بر اساس اخرین رکورد

atoorpatkan
جمعه 27 آبان 1390, 20:09 عصر
سلام دوستان.من یه برنامه نوشتم که میخوام فاکتور برای من چاپ کنه.مسلما یه فیلد شماره فاکتور در دیتابیسم دارم.فقط من میخوام وقتی کلید ایجاد فاکتور جدید رو میزنم برنامه که با C# نوشتم اخرین رکورد شماره فاکتور رو بخونه و یکی بهش اضافه کنه و در قسمت شماره فاکتور برنامم قرار بده.الان موندم من چطور اخرین رکورد شماره فاکتورمو از دیتابیسم بخونم و یکی بهش اضافه کنم و به عنوان شماره فاکتور جدید نشون بدم.دیتا بیسه من sql server هستش.مرسی که راهنمایی میکنین.

Mani_rf
جمعه 27 آبان 1390, 20:18 عصر
خیلی راحت با این کد SQL می توان آخرین شماره رکورد را پیدا کرد
Select Max(FaktorNumber) From TblFaktor

s3rv3r
جمعه 27 آبان 1390, 20:48 عصر
خیلی راحت با این کد SQL می توان آخرین شماره رکورد را پیدا کرد
Select Max(FaktorNumber) From TblFaktor

Select Top 1 Id from Table order by Id Desc

atoorpatkan عزيز
اگه سرچ كني خيلي سريعتر به جواب ميريسي تاپيك مثل سوال شما فراوونه

google search
site:barnamenevis.org C# آخرين ركورد

zarrinnegar
جمعه 27 آبان 1390, 21:37 عصر
سلام دوستان.من یه برنامه نوشتم که میخوام فاکتور برای من چاپ کنه.مسلما یه فیلد شماره فاکتور در دیتابیسم دارم.فقط من میخوام وقتی کلید ایجاد فاکتور جدید رو میزنم برنامه که با C# نوشتم اخرین رکورد شماره فاکتور رو بخونه و یکی بهش اضافه کنه و در قسمت شماره فاکتور برنامم قرار بده.الان موندم من چطور اخرین رکورد شماره فاکتورمو از دیتابیسم بخونم و یکی بهش اضافه کنم و به عنوان شماره فاکتور جدید نشون بدم.دیتا بیسه من sql server هستش.مرسی که راهنمایی میکنین.

پاسخ دوستان همه درستن فقط یک سوال؟

اگه 3 نفر هم زمان با برنامه شما کار کنن و ایجاد فاکتور بزنن و شما آخرین فاکتورت 105 باشه برای همه میزنه 106
اون وقت موقع ذخیره 3 تا فاکتور چه اتفاقی می افته؟

فقط محض اطلاع بود

Mani_rf
شنبه 28 آبان 1390, 00:03 صبح
ساده ترین راه اینه که فیلد را AutoNumber کنی تا موقع ثبت رکورد شماره فاکتور بگیره

atoorpatkan
شنبه 28 آبان 1390, 14:25 عصر
خوب اگه نوع فیلد autonumber بشه چجوری مثلا وقتی میخوام دکمه new رو بزنم تا فاکتور جدید درست کنه و شماره فاکتور رو خودش ثبت کنه. وای من اصلا متوجه نمیشم.

mmd2009
شنبه 28 آبان 1390, 14:30 عصر
با سلام

دوست عزیز وقتی شما یک فیلد رو autonumber میکنید خودش بر اساس هر رکوردی که بهش میدید خودش مقدار autonumber رو اضافه میکنه. یا خیلی بخوام ساده بگم شما اصلا هنگام insert نیاز ندارید که با فیلد autonumber کاری داشته باشید چون به صورت خودکار خودش اضافه میشه.

موفق باشید