PDA

View Full Version : باتن در دیتاگرید

sh2007
جمعه 27 آبان 1390, 22:13 عصر
دوستان سلام
من یک برنامه دیدم (با دلفی نوشته بودن)که توی دیتاگرید اون هر سلول رو که انتخاب می کردید یک باتن می اومد که سه تا نقطه داشت و اگه اون باتن رو می زدی یه جدول باز می شد حالا سوال من اینکه
آیا توی وی بی امکان داره که :
1- با رفتن توی هر سلول باتن کوچیک ظاهر بشه یا نه
2- با کلیک بر روی باتن ظاهر شده فرم جدید باز بشه
3- در صورت از دست دادن فوکوس اون سلول در گرید باتن محو بشه

ممنون دوستان و اگه تونستم عکس برنامه رو می ریزم اینحا

arash020
شنبه 28 آبان 1390, 00:52 صبح
سلام

Dim buttonColumn As New DataGridViewButtonColumn
buttonColumn.Name = "Button"
DataGridView1.Columns.Add(buttonColumn)

sh2007
یک شنبه 29 آبان 1390, 15:31 عصر
اون حالت عادي اضافه كارن باتن به گريده ولي حالا اين عكس رو ببيند

sh2007
جمعه 04 آذر 1390, 09:59 صبح
یعنی تا بحال کسی این باتن رو تو دیتا گرید ندیده؟؟؟؟؟؟:شیطان:

tto_baran
جمعه 04 آذر 1390, 11:11 صبح
این که خواستی برای دوستان ساده تر از اب خوردنه ولی شما تیتر و عنوان تاپیک را نادر ست تایپ کرده ای
این هم یه نمونه

sh2007
جمعه 04 آذر 1390, 11:43 صبح
دوست من از لطف شما سپاسگذارم
اگه توی تصویر دیده باشی توی دیتاگرید یک ستون بعنوان کد کل ایجاد شده که در ردیف این ستون کاربر بمحظ کلیک کردن باتن آن نمایش داده می شود یعنی کل آن ردیف باتن نیست عکسهای تایپیک را ببینید متوجه می شوید
{ایجاد یک باتن در یک سلول که هم بتوان اطلاعات وارد کرد هم در سمت چپ آن یک باتن برای انتخاب ... بیاید}

MOR_MS
یک شنبه 02 بهمن 1390, 00:50 صبح
باسلام
اگر بخواهیم رویداد کلیک کردن را به این باتن نسبت دهیم تا عملی را انجام دهد چگونه است ؟

shadi khanum
یک شنبه 02 بهمن 1390, 01:17 صبح
با گرید خود VS میشه این کار رو کرد ولی یه کم سخت و کدنویسی میخواد ولی با گرید جانوس به راحتی میشه این کار رو کرد. اگه خواستی بگو واست بگم
عکس پایین رو ببین

sh2007
یک شنبه 02 بهمن 1390, 12:20 عصر
اگه لطف کنی ممنون می شم

shadi khanum
یک شنبه 02 بهمن 1390, 13:00 عصر
به Designer خود گرید برو و اون ستونتون که میخوای این جوری باشه رو انتخاب کن. حالا این خصیصه هاش رو مثل این عکس تنظیم کن
81266
حالا اگه خواستی واسه کلیک این دکمه کد بنویسی باید تو رویداد columnButtonClick بنویسی
موفق باشی

sh2007
یک شنبه 02 بهمن 1390, 14:49 عصر
یک سوال دیگه آیا شما از کنترل جانوس راضی هستید {برای استفاده} و اگه جوابتون مثبته از کجا دانلودش کنم
ممنون

shadi khanum
یک شنبه 02 بهمن 1390, 21:52 عصر
من تو اکثر پروژه هام ازش استفاده میکنم و تا حالا باش مشکلی نداشتم. البته هر جا هم مشکلی بوده بالاخره واسش یه راه حلی بوده. البته اولش یه کم سخته چون با گرید خود VS یه کم زیبادی فرق داره و propertyهاش بیشتر ولی تا حالا که هر چی خواستم باهاش شده که درست کنم..
واسه دانلود هم قبلا لینک دانلود خودش و کرکش رو دوستان گذاشتن. اصلا یه topic یه عنوان کار با ابزرا جانوس هست همین جا، بگرد پیداش میکنی، خودم هم اگه لینکشو پیدا کردم واست میذارم