PDA

View Full Version : سوال: سايت فروش كارت شارژ

ravand
شنبه 28 آبان 1390, 06:56 صبح
سلام
ميخواستم بدونم براي راه اندازي سايت فروش كارت شارژ بايد از كجا شروع كنم؟
چجوري بايد اين سايت رو بسازم و چه كار هايي بايد انجام بدم؟
مثلا براي راه اندازي فروش شارژ ايرانسل.
متشكرم.

pejman_view
شنبه 28 آبان 1390, 08:18 صبح
سلام

من گشتم دنبال سایت های مشابه ایی که وجود داره ، چیزی که متوجه شدم راه اندازی سایت فروش کارت شارژ خیلی آسان است اما در عین حال پیچدگی های خودشو برای حفظ امنیت داره:

شما کافی است یک دیتابیس بسازید و در آن کارت شارژ، شماره سریال، و نوع کارتتان و مبلغ کارت را بریزید.

سپس در صفحه اول سایت به کاربر اجازه انتخاب و خرید می دید بعد سفارش را به سایت می فرستید:

یک جدول برای خرید ها می سازی سپس خریدها رو ثبت می کنی در صورت موفقیت آمیز بودن از این جدول اطلاعات رو می گیری و کارت رو برای کاربر نشان می دهید.

به چند نکته توجه کنید:
1- هیچ رکوردی را از دیتابیس پاک نکنید چون همیشه باید آماده پاسخگویی به کاربران باشید فقط یک وضعیت هم به فیلدها اضافه کنید تا نشان دهد کارت ها خریداری شده یا نه و یا خرید از بانک موفق برگشته یا خیر...
2- یک جدول میانی یا یک کلید خارجی بساز تا بدونی هر خرید کدام کارت شارژ به آن کاربر داده شده...

با آرزوی موفقیت

ravand
شنبه 28 آبان 1390, 08:25 صبح
خب من ميخوام بدونم طريقه ي اتصال به بانك چجوريه؟ آيا نبايد مثلاً به سايت ايرانسلي جايي وصل بشه؟ تا شارژ خريداري بشه؟

mohsen_31369
شنبه 28 آبان 1390, 20:06 عصر
خب من ميخوام بدونم طريقه ي اتصال به بانك چجوريه؟ آيا نبايد مثلاً به سايت ايرانسلي جايي وصل بشه؟ تا شارژ خريداري بشه؟
میری از ایرانسل به طور عمده شارژ می خری میزاری تو دیتابیس بعد از اون میفروشی ...

sanay_esh
شنبه 28 آبان 1390, 20:34 عصر
سلام برای اینکه بهترین کار را در سایت خود انجام بدی میتونی با واسطه نمایندگی معتبر ایرانسل مستقیم به سیستم اپراتور ایرانسل متصل بشی

در این نوع که top up نام دارد شما بدون اینکه به کسی رمز شارژ نمایش دهید یک کد رهگیری نمایش میدهید و شماره موبایلی که از کاربر دریافت میکنید را به اپراتور ارسال میکنید

به همراه مقدار شارژی که باید این شماره همراه انجام شود

یه سری به سایت خود همراه اول بزنی میتونی متوجه بشی خیلی کار سختی نیست فقط باید مسئله خرید اینترنتی که به یک بانک عضو شتاب و ... است رو حل کنید

idocsidocs
یک شنبه 29 آبان 1390, 01:24 صبح
یه سری به سایت خود همراه اول بزنی میتونی متوجه بشی خیلی کار سختی نیست فقط باید مسئله خرید اینترنتی که به یک بانک عضو شتاب و ... است رو حل کنید
بنظرم من این روش بهترین گزینه هست، چون اگر اطلاعات کارت شارژ رو توی دیتابیس بریزیم و هکر بتونه دیتابیس رو هک کنه، به راحتی می تونه کلیه شارژها رو ببره.

من شنیدم که ایرانسل و همراه اول برای اینکار ماژولهایی دارن و با وب سرویس راحت می شه خرید کرد. این مطلب درسته؟

persian-boy
یک شنبه 29 آبان 1390, 21:49 عصر
شرکت رایانمهر (فکر میکنم ) هم اسکریپتش رو میفروشه و هم نمایندگی میده که دیگه لازم نیست شخصا کارت شارژ بخری http://rayanmehr.co.ir

راه دوم هم اینه که یک اسکریپت بخری بعد پین شارژ رو به صورت عمده از پخش کننده ها میخرید و وارد سایت میکنید و میفروشید .