PDA

View Full Version : سوال: جستجو در dropdownlist

ebrahim.n65
شنبه 28 آبان 1390, 08:47 صبح
با سلام خدمت دوستان
من یه dropdownlist دارم که اطلاعاتش رو از sqldatasource می خونه چطور می تونم بفهم که رشته مورد نظر داخلش هست یا نه ( از طریق item.finfbyvalue نمیشه چون اطلاعاتش از بانک خونده میشه) لطفا راهنمایی کنید.

smm2006sh
شنبه 28 آبان 1390, 09:31 صبح
سلام
میتونه فیلد بانک که در dropdownlist داره نمایش میده را جستجو کنی .

smm2006sh
شنبه 28 آبان 1390, 09:45 صبح
جستجو را چطوری میخوای انجام بدی ؟ مثلا توی یه تکس باکس بنویسی "علی" و این اسمی باشه که داخل dropdownlist وجود داره ! یه دستور select به بانکت بزن و توی شرط where اون ببین این فیلد وجود داره یا نه !

ebrahim.n65
شنبه 28 آبان 1390, 10:18 صبح
نمی خوام از بانک بخونم(تعدادش زیاده) من 10 ٬ 20 تا دراپ دان دارم که می خواد مقدار SELECTEDVALUE هاش با مقادیر مشخصی تعیین بشه٬ البته ممکنه بعضی از اون مقادیر از بانکمون حذف شده باشن که در این صورت وقتی SELECTEDVALUE رو برابر با اون مقدار بدوم چون از بانک حذف شده خطا می ده ٬ من می خوام اول چک کنم که این مقدار در دراپ دان وجود دارد اگه وجود داشت مقدار SELECTEDVALUE رو برابر با اون قرار بدم. می خوام مثل آیتم هایی که برای دراپ دان تعریف می کنیم بشه جستجو کرد مثل dropdownlist.items.finbyvalue("")

wantonboy13
شنبه 28 آبان 1390, 14:41 عصر
الان دسترسی ندارم به vs و فی البداهه براتون مینویسم... یه کاری شبیه این انجام بده در C# :

bool checkItem = false ;

for(int i=0 ; i< dropdownlist1.items.lenght ; i++)
{
if(this.dropdownlist1.items[i].text == "SpecifiedString")
{
checkItem = true;
}
}

if(checkItem == true)
{
//Some Codes here...
}

ebrahim.n65
شنبه 28 آبان 1390, 14:55 عصر
با تشکر دوست عزیز من تو ITEMS تعریف نکردم بل که از بانک می خونم و این کد جواب نمی ده چون از SQLDATASOURCE می خونه ؟

wantonboy13
شنبه 28 آبان 1390, 15:28 عصر
با تشکر دوست عزیز من تو ITEMS تعریف نکردم بل که از بانک می خونم و این کد جواب نمی ده چون از SQLDATASOURCE می خونه ؟
خوب از چی فرستاده میشه به سورس دراپ داون ؟ اگر dataset یا DataTabale هست داخل سلول هاشو میتونین همچین for ای پیاده سازی کنین...