PDA

View Full Version : ارسال دو ایمیل همزمان به دو نفر

Hossein Bazyan
شنبه 28 آبان 1390, 14:17 عصر
سلام
وب شاپی برای مشتری طراحی کردم که همه چیزش کار میکنه و مشکلی نداره اما هنگام خرید و تسویه حساب مشتری طبیعتا باید دو ایمیل یکی برای مشتری (تائید خرید و پرداخت ) و دیگری برای صاحب سایت ( اطلاع از فروش کالا) فرستاده بشه . که متن ایمیلها با هم فرق میکنه. حال همزمان دو ایمیل رو نمیتونم بفرستم فقط اولی فرستاده میشه و دومین ایمیل ارسال نمیشه و هیچ پیغام خطایی هم داد نمیشه . البته موقتا مشکل رو حل کردم ایمیل مشتری را بعنوان To و ایمیل صاحب فرشوگاه رو بعنوان BCC انتخاب میکنم و بدون مشکل فرستاده میشه اما مشکلی که هست متن هر دو یکی میباشد.

mehdi.mousavi
شنبه 28 آبان 1390, 14:33 عصر
سلام.
احتمالا Mail Server به گونه ای Config شده که اجازه ارسال چندین پیام با سرعت بالا رو (بدلیل اینکه ممکنه اون پیام ها Spam باشن) به شما نمیده (این فقط یک حدس هستش، چون ممکنه ایرادی در کد باشه و بدون دیدن کد نمیشه نظر دقیقی داد). در هر حال، میتونید برای بررسی موضوع، Sleep ای بین ارسال دو پیام بذارید... در صورتیکه کار کنه، میتونید Config سرور رو تغییر بدید، یا اگر به اون دسترسی ندارید، ارسال Email ها رو به Thread ای بسپارید که وظیفه اش، ارسال پیام ها در فواصل زمانی اجازه داده شده باشه...

موفق باشید.