PDA

View Full Version : برای پروژه های سی شارپ، sqlite بهتر است یا sqlCE

maktab
شنبه 28 آبان 1390, 15:47 عصر
قراره یه نرم افزار طراحی کنم با استفاده از سی شارپ. حالا به نظر شما با توجه به خصوصیات نرم افزار بهتر از sqlite استفاده کنم یا sql compact؟
نرم افزار تک کاربره است و قرار نیست تحت شبکه کار کنه. حجم اطلاعات آن کمه (در حد فروشگاه متوسط).

تاجایی که جستجو کردم مقایسه ای بین این دو پیدا نکردم. (امنیت، سرعت، کارایی و... کدام بهتره؟) دوستان اگر می شه راهنمایی کنید.

Felony
شنبه 28 آبان 1390, 23:50 عصر
SQLite یک بانک مستقل از پلترفم هست ، یعنی تو هر پلتفرمی میتونید از فایل بانکتون استفاده کنید ؛ SQL Compact این مزیت رو نداره ولی در عوض امنیت و کارایی بیشتری داره ، SQLite بیشتر مناسب استفاده در سیستم های Embedded مثل Smart Phone ها و ... هست .

maktab
یک شنبه 29 آبان 1390, 01:22 صبح
من اطلاعات زیادی در مورد SQL Compact ندارم و جایی هم ندیدم که آن را با بقیه بانک ها مقایسه کند. حالا به نظر شما SQL Compact بهتر است یا Access؟ (چون با توجه به متوسط بودن نرم افزار و توسعه عمومی آن می خوام بدون engine باشه)

Felony
یک شنبه 29 آبان 1390, 01:29 صبح
باید ببینید دقیقا از بانک مورد نظر چه انتظاراتی دارید ، در مورد اینکه SQL Compact از Access مناسب تر و بهینه تر هست شکی نیست ، ولی با توجه به گفته های شما اگر بانکتون رو درست طراحی کنید همون Access هم کافی هست .

maktab
یک شنبه 29 آبان 1390, 01:38 صبح
یکی از علت هایی که من در انتخاب sqlCE شک دارم. مطالبی که در مورد اون خوندم (مطالب کمی خوندم) بیشتر گفته شده که برای برنامه های موبایل مناسب است و بیشتر جهت تست آن برنامه در کامپیوتر، می توان آن را در کامپیوتر نیز اجرا کرد. و بیشتر گفته شده که برای برنامه های کامپیوتری مناسب نیست!!
حالا اگر شما مطمئن هستید sqlCE بهتر از access است و باتوجه به مستقل بودن هر دو از engine، من sqlCE رو انتخاب کنم.

Felony
یک شنبه 29 آبان 1390, 09:27 صبح
بیشتر گفته شده که برای برنامه های موبایل مناسب است و بیشتر جهت تست آن برنامه در کامپیوتر، می توان آن را در کامپیوتر نیز اجرا کرد.
کی همچین حرفی زده ؟ SQL CE وابسته به سیستم عامل ویندوز هست ، اونوقت چه طور برای برنامه های موبایل که روی سیستم عامل هایی مثل Android, iOS, Symbian, Lambada و ... اجرا میشن مناسبه ؟!

حالا اگر شما مطمئن هستید sqlCE بهتر از access است و باتوجه به مستقل بودن هر دو از engine، من sqlCE رو انتخاب کنم.
در اینکه مناسب تر از Access هست شکی نیست .

netfa.ir
پنج شنبه 04 اسفند 1390, 21:12 عصر
کی همچین حرفی زده ؟ SQL CE وابسته به سیستم عامل ویندوز هست ، اونوقت چه طور برای برنامه های موبایل که روی سیستم عامل هایی مثل Android, iOS, Symbian, Lambada و ... اجرا میشن مناسبه ؟!

در اینکه مناسب تر از Access هست شکی نیست .

دوست عزیز گویا شما به طور کل اطلاعاتی از برنامه نویسی پاکت پی سی ندارید!! حتی خود موبایلها... سیستم عامل ویندوز موب و پالم از SQL CE استفاده می کنند.
سیست عاملی که لطف کردین نام بردین! Lambada!!! اسم یه جور لباس زنانه هست! سیستم بادا که از سامسونگ هست هسته ی لینوکس داره و دیتابیس براش موجوده مثه Firebird و ...

در جواب اون دوست عزیز هم اکسس هم به طور قطع از SQL CE بهتر نیست...
شما برای استفاده از ACCess می بایست Office access نصب شده باشه و یا انجینش رو برنامه موجود باشه.
در حال که بازه ی کاری ، سرعت ، امنیت و کارائی SQL CE بهتر و فقط نیاز به نصب یک سرویس ساده دارد.