PDA

View Full Version : مشکل در اجرا نشدن برنامه !

Samsam2010
شنبه 28 آبان 1390, 21:13 عصر
با سلام دوستان

من یه برنامه نوشتم که به بانک Access 2003 کانکت میشه ! برنامه روی سیستم خودم درست کار میکنه اما روی دیگر سیستم ها
پیغام زیر را می دهد و برنامه اجرا نمی شود ! به نظر شما مشکل از کجاست؟!

78107

لازم به ذکر است در تمامی برنامه های من که به بانک متصل میشوند این پیغام بوجود می آید !

سیستم عامل من 7 است !
دات نت 3
و این هم کانکشن استرینگ :
"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" + My.Application.Info.DirectoryPath + "\my_db.mdb"

به نظر شما مشکل از کجاست !

Mani_rf
یک شنبه 29 آبان 1390, 20:28 عصر
این چیزی که عکسش را گذاشتی دقیقا این معنی را نمیده!
اگر برنامت موقعی که باز میشه کانکشن دیتابیس را هم به هر دلیلی باز میکنه اون قسمت بازشدن کانکشن را کامنت کن و کاری کن که بدون اون هم فرمت بالا بیاد بعد روی کامپیوتر درگه اجرا کن تا مطمعن بشی که مشکل از همون کانکشن استرینگه.

مرتضی تقدمی
یک شنبه 29 آبان 1390, 21:24 عصر
سلام
ممکنه موتور اکسس روی سیستم مقصد نصب نشده. نمی دونم اسمش چیه. فکر می کنم jet باشه, خاطرم نیست.
موفق باشید

Samsam2010
یک شنبه 29 آبان 1390, 22:34 عصر
دوستان با تشکر از شما !
من کلا رابطه دیتابیس رو با برنامه قطع کردم ! اما باز برنامه باز نمیشه ! جالب اینجاست که روی سیستم خودم فقط باز میشه ! فکر کنم مشکل از ورژن ویژوال استدیو باشه ! 2010 نال شده ! بازم نمی دونم ! من که دارم به 2008 سویچ می کنم ! چه معنی میده یه برنامه بنویسی بدون هیچ دلیل موجهی روی سیستم کس دیگه ای اجرا نشه !!

اما اگر بفهیم چرا ویندوز (رم میکنه !!! :قهقهه: [ وحشی بازی میکنه !! ] ) بتونیم جلوشو بگیریم ! خیلی خوب میشه ! اصلا چرا این خطا بوجود میاد !

Mani_rf
دوشنبه 30 آبان 1390, 12:02 عصر
موقعی که برنامه داره باز میشه یک تابعی را فواخوانی میکه که نمی تونه بهش دسترسی پیدا کنه، این تابع حتی میتونه یک Event باشه. این را چک کن تا به دلیل اجرا نشدن برنامه پی ببری،شاید هم داری از کامپاننتی استفاده میکنی که تو کامپیوتر مقصد یا نیست، یا نصب نشده و یا رجیستر نشده که این را هم باید چک کنی. این مورد آخری به لحظه اجرای برنامه ربطی نداره و اگر رخ داده باشه هرجای برنامه که باشه موجب میشه که برنامه باز نشه.