PDA

View Full Version : استفاده از بانک Oracle در DotNet

mehrdotnet
شنبه 07 آبان 1384, 20:53 عصر
سلام
من تا حالا همیشه از بانک اطلاعاتی SQL توی تموم پروژه هام استفاده می کردم. از حالا می خوام برم سراغ ا.راکل یعنی یه جورایی مجبورم. ضروری شده.
خواستم بدونم روش ارتباط با OracleDB و کار با داده های اون چطوریه؟ با SQL خیلی متفاوته؟
ممکنه در این زمینه راهنمایی بفرمایین یا مقاله ای چیزی به من معرفی کنین؟
با تشکر

Hamedm
شنبه 07 آبان 1384, 21:11 عصر
سلام
من تا حالا همیشه از بانک اطلاعاتی SQL توی تموم پروژه هام استفاده می کردم. از حالا می خوام برم سراغ ا.راکل یعنی یه جورایی مجبورم. ضروری شده.
خواستم بدونم روش ارتباط با OracleDB و کار با داده های اون چطوریه؟ با SQL خیلی متفاوته؟
ممکنه در این زمینه راهنمایی بفرمایین یا مقاله ای چیزی به من معرفی کنین؟
با تشکر

سلام

SQL Server مگه چی از Oracle کم داره که رفتی سراغ Oracle؟

درپناه حق موفق باشید و پرتوان

mehrdotnet
شنبه 07 آبان 1384, 22:31 عصر

فرمایش درست !!!
من هم کاملاً که قبول دارم هیچ روی چشمم هم میزارم!! اما بد بختی اینه که قبلاً یک برنامه با OracleDB نوشته شده و من فلک زده باید از همون برای یک برنامه جدید باید استفاده کنم.
آره عزیزم دلیلش اینه. ضروری شده ! مجبورم !
حالا میشه یه راهنمایی بفرمایید؟

Hamedm
شنبه 07 آبان 1384, 23:17 عصر
فرمایش درست !!!
من هم کاملاً که قبول دارم هیچ روی چشمم هم میزارم!! اما بد بختی اینه که قبلاً یک برنامه با OracleDB نوشته شده و من فلک زده باید از همون برای یک برنامه جدید باید استفاده کنم.
آره عزیزم دلیلش اینه. ضروری شده ! مجبورم !
حالا میشه یه راهنمایی بفرمایید؟
سلام

خوب چرا DB رو تبدیل نمیکنی؟

در پناه حق موفق باشید و پرتوان

majid_afra222
یک شنبه 08 آبان 1384, 04:44 صبح
سلام
جواب سئوال شما :
نیازمندیهای اولیه برای ارتباط .net با اوراکل(به گفته سایت اوراکل) موارد زیر هستند :

Windows NT 4.0, Windows 2000, Windows XP Professional, or Windows Server 2003
Access to an installation of the Oracle database (Oracle8i release 3 8.1.7 or later)
Oracle Client
Oracle Net
Oracle Data Providers for .NET (version 10.1.0.2.0 or later)
Microsoft .NET Framework (version 1.0 or later)
Microsoft .NET Framework SDK (version 1.0 or later)

باید تمامی موارد فوق رو قبل از شروع به نوشتن برنامه هاتون، داشته باشید.

hmm
یک شنبه 08 آبان 1384, 07:44 صبح

دوست گرامی بهتره یکم یواش تر در این مورد صحبت کنی یه نمروه در مورد فرمایشات ایپرایز مطالعه کن.
البته منکر قابلیتهای اس کیو ال هم نمیشم ولی اوراکل هنوز ویژگیهای منحصر بفرد زیادی داره(البته شاید در پروژه های تا متوسط و بزرگ زیاد این تغییر سطح محسوس بناشه ولی بهرحال هست.

در مورد چگونگی اتصال همونطور که دوستمون گفتند اوراکل کلاینت از 9i به بالا رو نصب کنی تمام ابزارها داخلش هست
ولی یکم حجیمه و نصبش زمان میبره شرکتهایی هم هستند که provider هایی رو ارائه کردند مثل core lab میتونی تو گوگل سرچ کنی مثال هم داره
من Core Lab OraDirect .NET Data Provider Trial رو دارم خوب جواب میده احتیاج به برنامه جانبی خاصی هم نداره
درمورد نحوه کد نویسی هم تفاوت فقط تو connection هستش و بقیه شباهت زیادی به sql داره sample ها رو بخونی کار حله
موفق باشی

روح اله معینی زاده
یک شنبه 08 آبان 1384, 09:12 صبح
سلام خدمت دوست گرامی

ببین کانکشن‌های ارائه شده در سایت
www.connectionstrings.com
به دردت می خوره یا نه. من که کلی باهاش حال کردم.

با احترام- خدانگهدار

mehrdotnet
یک شنبه 08 آبان 1384, 09:54 صبح
از همگی ممنون (Special tanks for dear Moeinizade)
کانکشنشم که شبیه SQL درست میشه (www.connectionstrings.com) !!!. یعنی میگین کار باهاش با SQL فرقی نداره؟
پس کجاش فرق داره که میگن کارباهاش خیلی مشکله؟!

hmm
دوشنبه 09 آبان 1384, 07:39 صبح
ساخت ، مدیریت و نگهداری بانک سخت تره و اونهم نه زیاد

setak
سه شنبه 17 آبان 1384, 12:18 عصر
سلام
من برای برقراری با اراکل در net. با error زیر مواجه میشم :
the procedure entry point slcvs2ptr could not be located in the dynamic link library oracore9.dll
کسی می تونه منو راهنمایی کنه که ای مشکل از کجاست ؟
متن connection string ای که می نویسم به صورته زیره :
"Provider=MSDAORA.1;Password=password;User ID=username;Data Source=database name"

hmm
چهارشنبه 18 آبان 1384, 09:08 صبح
اگه پروژه ات asp.net هست باید دسترسی به شاخه oracle-home رو به یوزر aspnet بدی اون هم full contorol

بابک زواری
پنج شنبه 19 آبان 1384, 11:29 صبح
اگر در یک پروژه که از SQL Server استفاده شده و همچنین یک تعداد SP داریم رو به Oracle منتقل کنیم و همون
SP ها رو انجا ایجاد کنیم مشکلی پیش میاد یا باید تغییراتی هم بدیم ؟
کسی در مورد سازگاری این دو اطلاعاتی داره ؟