PDA

View Full Version : راهنمایی جهت انتخاب ابزار مناسب برای طراحی نرم افزار با زبان سی شارپ

maktab
یک شنبه 29 آبان 1390, 00:48 صبح
در این تاپیک قصد دارم از دوستان درخواست کنم در مورد موضوعی بحث کنیم که دغدغه خیلی از برنامه نویسان است. از مدیران هم خواهش می کنم این تاپیک را حذف یا منتقل نکنند شاید این موضوع برای دیگر زبان های VS نیز صدق کند ولی باتوجه به فعالیت بیشتر دوستان در این قسمت از انجمن و مرتبط بودن به زبان سی شارپ تصمیم گرفتم در این قسمت مطرح کنم.

خیلی از دوستان تازه وارد (مثل من) که قصد دارند نرم افزار طراحی کنند همیشه در انتخاب ابزارهای مناسب با مشکل روبرو می شوند. دوست دارند از بهترین روش های برنامه نویسی استفاده کنند مثلا از EF برای ارتباط با sql و از sql express آن هم آخرین ورژن!، از گزارشگیری های سنگین و... استفاده کنند. که بعد از اتمام کار، و در هنگام توزیع نرم افزار به مشکل مواجه می شوند.
برای نرم افزارهای بزرگ بهتر است از بهترین ابزار استفاده کرد ولی برای نرم افزارهای متوسط و کوچک چطور؟
بعنوان مثال برای طراحی یک نرم افزار متوسط برای یک فروشگاه تک کاربره، بهتر است از چه ابزاری استفاده کرد که برای توزیع عمومی آن با مشکل روبرو نشویم (سطح پایین قدرت خیلی از کامپیوترهای فروشگاه ها را فراموش نکنید).

- بانک اطلاعاتی : sql، sqlite، sql Compact، Access و...
- دات نت : 2، 3، 3.5، 4
- گزارش گیری...؟
و...

سوداگر
یک شنبه 29 آبان 1390, 01:01 صبح
گزارش گیری...؟
Stimulsoft Reports.Ultimate 2010.1 واقعاً خوبه.

zarrinnegar
یک شنبه 29 آبان 1390, 08:25 صبح
من از ابزار janus برای طراحی UI و از Fastreport برای گزارش سازی استفاده میکنم
باهاش هم برنامه تک کاربره ساختم هم برنامه کشوری که در سطح کشور اجرا شده مشکلی هم نداشتم

maktab
یک شنبه 29 آبان 1390, 10:37 صبح
اگر ممکنه در مورد .net و بانک اطلاعاتی هم صحبت کنید. ممنون