PDA

View Full Version : سوال: ایجاد فرم ویرایش اطلاعات ...

djhooman
یک شنبه 29 آبان 1390, 13:43 عصر
سلام دوستان

من توی پروژم یه صفحه دارم به نام فرم ویرایش اطلاعات دریافتی که دارای چندین فیلد هستش و یه Primary Key هم دارم ...

برای هر رکورد یه ردیف اتو نامبر دارم که از 1000 شروع میشه !

این شماره رو خودم اختصاص دادم که بازیابی و دستیابی به اطلاعات وارد شده راحت تر باشه ...

حالا یه تکست باکس و باتن دارم که میخوام وقتی عددی وارد تکست باکس بالای فرم شد ( شناسه دیجیتالی که بصورت بکتا و بدون تکرار است ) و بره تو دیتابیس بگرده پیدا کنه و اطلاعات و بیاره روی تکست باکس ها تا بتونم ویرایشش کنم ...

من یع بار این کارو انجام دادم و اما ویندوزم پرید و تمام زحمت 1 سال برنامه نویسی ام به باد رفت ...

حالا اگه میشه یه راهنماییم کنید ....

M.KH-SH
یک شنبه 29 آبان 1390, 14:43 عصر
دوسته عزیز شما وقتی که میخوای همچین کاری کنی باید کوئری ویرایش رو بلد باشی و بعد هم به خوبی بتونی از dataset استفاده کنی

این نه خیلی کار داره نه چیزه پر حجمی است
شما اول اطلاعاتی رو که میخوای از بانک با کوئری مورد نظر سرچ کن و آیتم ها رو وارد فیلد های مورد نظر بکن و بعد از ویرایش دوباره با کوئری edit همه رو update کن
کاره خیلی آسونی هستش

sadeghlinux
یک شنبه 29 آبان 1390, 14:44 عصر
سلام دوستان

من توی پروژم یه صفحه دارم به نام فرم ویرایش اطلاعات دریافتی که دارای چندین فیلد هستش و یه Primary Key هم دارم ...

برای هر رکورد یه ردیف اتو نامبر دارم که از 1000 شروع میشه !

این شماره رو خودم اختصاص دادم که بازیابی و دستیابی به اطلاعات وارد شده راحت تر باشه ...

حالا یه تکست باکس و باتن دارم که میخوام وقتی عددی وارد تکست باکس بالای فرم شد ( شناسه دیجیتالی که بصورت بکتا و بدون تکرار است ) و بره تو دیتابیس بگرده پیدا کنه و اطلاعات و بیاره روی تکست باکس ها تا بتونم ویرایشش کنم ...

من یع بار این کارو انجام دادم و اما ویندوزم پرید و تمام زحمت 1 سال برنامه نویسی ام به باد رفت ...

حالا اگه میشه یه راهنماییم کنید ....

سلام
با SQL ؟
از چه روشی واسه دسترسی به بانک استفاده می کنی؟ سنتی یا با Tabale adapter ?

M.KH-SH
یک شنبه 29 آبان 1390, 14:50 عصر
با SQL ؟

میشه به جز تعداد کاربران و سرعت و حجم انتقال دیتا و نگه داری اطلاعات بین بانکهای اطلاعاتی تفاوت دیگه ای بگی؟

djhooman
یک شنبه 29 آبان 1390, 15:59 عصر
دیتابیس ام SQL هستش ...

Table Adapter هم استفاده می کنم ....

میخوام وقتی توی تکست باکس شناسه دیجیتالی عدد وارد کنم ، بره تو دیتابیس و شناسه دیجیتالی رو پیدا کنه و بقیه اطلاعات شامل شماره پرونده و درخواست و تاریخ و .... رو برام توی تکست باکس های فرم بیاره ×××

اگه سورس نمونه هم دارید بگذارید ....

M.KH-SH
یک شنبه 29 آبان 1390, 16:13 عصر
پیشهناد::
اگه کاری که داری انجام میدی بزرگ هست از ویزارد استفاده نکن و همه کارها رو با کد نویسی انجام بده که به راحتی کنترول داشته باشی روی پروژه اگه هم نه که هیچی

اگه تو روش کدنویسی مشکل داشتی در خدمت هستیم.

djhooman
یک شنبه 29 آبان 1390, 16:18 عصر
خوب در آینده شاید اطلاعات سنگین و زیاد بشه !!!!

ولی کلا نمیدونم چیکار کنم ...
اگه مثال یا سورسی دارید بدید تا مشکلم حل بشه

M.KH-SH
یک شنبه 29 آبان 1390, 16:24 عصر
در مورد Table Adapter اطلاعات زیادی ندارم چون تو این چند سال زیاد سمتش نرفتم ولی اگه در کوئری نوشتن قوی هستی بهت پیشنهاد میکنم در مورد روش های اتصال بانک با کدنویسی تحقیق کنی
در حال حاضر پروژه آموزشی ندارم که بدم بهت و بقیه پرژه ها هم که سنگین هست و ...

شما با یکم سرچ تو همین سایت حتما پیدا میکنین.

djhooman
یک شنبه 29 آبان 1390, 17:34 عصر
گشتم نبود ...

تیکه کدی هم ندارید که اطلاعات رو از دیتابیس بر اساس Primary Key روی تکست باکس روی فرم ها بیاره و بعد با فشردن دکمه بروزرسانی ، اطلاعات تو دیتابیس آپدیت بشه ....

M.KH-SH
یک شنبه 29 آبان 1390, 19:07 عصر
دوست عزیز گفتم از روشی که من استفاده میکنم باید کوئری بنویسی به هر حال::::

شما ایتم مورد نظر را از دیتاگریدویو انتخاب کرده و سپس اطلاعات وارد تکس باکس های مربوطه میشه.

حالا برای دکمه بروز رسانی مینویسی ===

pravite function edit (cod as string, tell as string)
str_add_servic = "update tb_servic set Cod=@Cod ,tell=@tell where Cod='" & cod & "'"
con.Open()
cmd = New SqlCommand(str_add_servic, con)
cmd.Parameters.Add("@Cod", SqlDbType.VarChar, 28).Value = cod
cmd.Parameters.Add("@tell", SqlDbType.VarChar, 20).Value = tell
cmd.ExecuteNonQuery()
con.Close()
end function

در کد بالا قسمت cod کد اصلی برنامه بوده و بر اساس اون راحت داری ایتم tell رو تغییر میدی
باید توجه داشته باشی که ایتم cod رو تغییر ندی یا اگه میخوای تغییر بدی اونو در قسمت where از جای دیگه پر کنی