PDA

View Full Version : مشکل در بانک اطلاعاتی برنامه

saeedhushmand
یک شنبه 29 آبان 1390, 18:35 عصر
من یک بانک اطلاعاتی دارم توی برنامم کار می کنه اما وقتی از برنامه بیرون می یام و دوباره وارد برنامه می شم اطلاعاتی که ثبت کردم توی بانک اطلاعاتی ذخیره نمی کنه

gilas1368
یک شنبه 29 آبان 1390, 18:45 عصر
ميشه كد ثبت اطلاعات توي پايگاهتون رو بزارين شايد بتونم كمكي كنم

Mahmoud Zaad
یک شنبه 29 آبان 1390, 19:23 عصر
احتمالا بانک اطلاعاتیت sql هست و منظورت از بیرون اومدن از برنامه و وارد شدن به اون، دیباگ کردن از داخل ویژوال استودیو هست، اگه اینطوره نگران نباش طبیعیه! اگه میخوای اطلاعات باقی بمونه باید exe داخل پوشه دیباگ رو اجرا کنی یا برای برنامه ستاپ بسازی و اونو اجرا کنی.

gilas1368
یک شنبه 29 آبان 1390, 19:42 عصر
فكر نمي كنم اينطوري باشه
حداقل براي من كه اينطوري نبوده و نيست
مگه اجرا كردن برنامه از داخل ويژوال استديو چه موردي داره كه اطلاعات رو توي ديتابيس ذخيره نكنه
با تمام احترامي كه براتون قائلم ولي يه نظر و راهنمايي كاملا اشتباهه

ATili.Nero
یک شنبه 29 آبان 1390, 22:39 عصر
سلام دوست عزیز
مشکلتو منم داشتم
100 % داری از اکسس استفاده می کنی

الان پروژت داره هر دفعه که لود می شه یه نسخه جدید از دیتابیس رو تو پوشه Debug کپی می کنه برای رفع این کار

تو قسمت Soulation Explorer روی دیتا بیس برو راست کلیک کن و بعد Properties رو بزن دقیقاً همانند تصویر زیر

78158

در قسمت دومی که با رنگ قرمز مشخص کردم (Copy To OutPut Directory)
روی قسمت Copy Always است یعنی به ویژوال استیدیوداری می گی هر دفعه از DataBase کپی کن
حالا شما اون گزینه رو بذار رو Cpoy If Newer یهنی هر دفعه اگه فیلد جدید داره کپی کن
تنها همی کار مطمئن باش کارت راه می افته چون خودم همین مشکل رو داشتم
باز اگه مشکل بود بهم بگو

h-rafiee
یک شنبه 29 آبان 1390, 23:55 عصر
خصوصیات بانک Properties رو بر روی Copy if newer بگذارید یا مثل بعضی دیگر از دوستان از Do Not Copy استفاده کن

Mahmoud Zaad
دوشنبه 30 آبان 1390, 08:57 صبح
فكر نمي كنم اينطوري باشه
حداقل براي من كه اينطوري نبوده و نيست
مگه اجرا كردن برنامه از داخل ويژوال استديو چه موردي داره كه اطلاعات رو توي ديتابيس ذخيره نكنه
با تمام احترامي كه براتون قائلم ولي يه نظر و راهنمايي كاملا اشتباهه
سلام والا من تا جایی که دیدم زمانیکه از داخل ویژوال استودیو با بانک sql کار می کنی اطلاعات تا زمانیکه دیباگ رو متوقف نکردی ذخیره میشن و زمانیکه دیباگ متوقف میشه و دوباره دیباگ می کنی اطلاعات قبلی پاک میشن حالا شاید سیستم من اینطوریه!

zarrinnegar
دوشنبه 30 آبان 1390, 09:13 صبح
من یک بانک اطلاعاتی دارم توی برنامم کار می کنه اما وقتی از برنامه بیرون می یام و دوباره وارد برنامه می شم اطلاعاتی که ثبت کردم توی بانک اطلاعاتی ذخیره نمی کنه

زمانی که با دیتابیس کار میکنی 2 حالت داره
1 - از sql server استفاده میکنی
2 - از sql داخل ویژوال استفاده میکنی و sql server نصب شده نداری (یعنی express نصب شده)

توی حالت اول اگه موقع دیتا خطایی رخ بده خود sql server خطا رو مدیریت میکنه و خطا رو برمیگردونه پس دیتایی هم درست و بدون خطا وارد شه ذخیره میشه
توی حالت دوم چون خطایابی sql هم به عهده ویژوال می افته زمان debug که برنامه رو اجرا میکنی ممکنه خطایی رخ بده که دیتا تو دیتابیس نشینه و ممکن هست خطا هم نداشته باشی ولی ریسک نمیکنه و دیتارو توی دیتابیست نمیذاره و موقتا ذخیره میکنه تا تست بگیری

بخاطر همینه که دیتا ها ذخیره نمیشن
ولی اگه exe برنامه رو اجرا کنی چون محیط خطایابی از ویژوال خارج میشه دیتاهات توی دیتابیس ذخیره میشن