PDA

View Full Version : سوال: ساخت منو چند سطحی به صورت داینامیک

hastiam
دوشنبه 30 آبان 1390, 00:15 صبح
سلام دوستان
من یک menu_table دارم که توش اسم menu و ID و Parent رو ذخیره کردم حالا میخوام با استفاده از این داده ها یک منو ی چند سطحی به صورت داینامیک ایجاد کنم مشکل من اینه که من شرطهایی تو برنامم دارم که با توجه به اون شرطها منو رو می سازم مثلا اینکه اگه کاربر x بود یه سری شاخه هایی که اجازه دیدن به اون کاربر داده شده رو ساخته بشه تا کاربر x فقط به این منو ها دسترسی داشته باشه (برای هر کاربر سطح دسترسی تعیین شده که به کدام شاخه دسترسی داره) من اومدم با توجه به شرطهایی که داشتم MenuID های مربوطه رو تو آرایه ذخیره کردم حالا چطوری می تونم با استفاده از این MenuID ها، یک منو داینامیک چند سطحی بسازم و باید parent همه این منوهایی که تو آرایه دارم رو بگیرم با توجه به Parent ها بگم کدوم زیر شاخه مربوط به فلان شاخه هست و سر جای خودش قرار بده.
اگه پرحرفی کردم ببخشید:خجالت: سعی کردم یک توضیح کامل داده باشم یه هفته هست که روش دارم کار می کنم هر راهی که به ذهنم رسید رو پیاده سازی کردم ولی هیچ کدوم کار نمی کنن :گریه:آیا کسی میدونه من باید چطوری این منو رو بسازم؟ خواهش میکنم کمکم کنید! :افسرده:

aliyeh
دوشنبه 30 آبان 1390, 10:20 صبح
در جدول مربوط به اطلاعات منو یک فیلد role هم تعریف کنید.
و در زمان اجرای برنامه زمانیکه منو ایجاد میشه اطلاعات منو رو اینطوری بخونید:
string sql = "Select MenuID, Text, ParentID, Url from tbname where rolr='x';

hastiam
سه شنبه 01 آذر 1390, 15:08 عصر
در جدول مربوط به اطلاعات منو یک فیلد role هم تعریف کنید.
و در زمان اجرای برنامه زمانیکه منو ایجاد میشه اطلاعات منو رو اینطوری بخونید:
string sql = "Select MenuID, Text, ParentID, Url from tbname where rolr='x';
دوست عزیزم ممنون از راهنماییتون.اگه منظورتون از role اینه که با توجه به نقش کاربر مشخص کنم که به چه منوهایی دسترسی داره اگه چند rol داشته باشه مشکل دارم البته یک table دیگه ساختم و rol رو تو اون table گذاشتم و به table menu وصل کردم و مشکل من اینه که وقتی منو رو میخوام بسازم بعضی منو هارو تکراری میاره.