PDA

View Full Version : استفاده از قفل سحت افزاری برای برنامه

Veteran
دوشنبه 30 آبان 1390, 15:14 عصر
سلام دوستان خوبین ؟
اقا من میخوام ببرای امنیت برنامه جستجو کردم بعضی ها گفتن قفل سخت افزاری
مثلا من اگه برنامه رو همینجوری به یک نفر بدم بدون قفلی سریالی چیزی میتونه توی اینترنت پخشش کنه
حالا من میخوام ببینم این قفل سخت افزاری کارش چیه چجوری به کار ببریم توی برنامه ؟ چه اطلاعاتی باید داشته باشیم ؟ میخوام برنامم مثلا روی کامپیوتر x فقط اجرا بشه اگه پخش شد دیگه توی هیچ سیستمی اجرا نشه جز برای اون سیستمی که ما اجازه اجرا بهش دادیم روش خوبی هست این قفل سخت افزاری ؟ میشه راهنمایی کنین :متفکر:

takkhal
سه شنبه 01 آذر 1390, 00:57 صبح
سلام
در این مورد مطلب توی سایت هست
به نظر میرسه با این روشی که شما خواستید باید یکی از این راه ها رو امتحان کنید:
ارائه نرم افزار همراه با یک فلش
یا
گرفتن مشخصات سیستم کاربر مثل شماره سریال هارد در یک سایت (سرور) و سپس دادن پسورد اختصاصی برای همان سیستم توسط سایت

Veteran
سه شنبه 01 آذر 1390, 13:33 عصر
ارائه نرم افزار همراه با یک فلش
گرفتن مشخصات سیستم کاربر مثل شماره سریال هارد در یک سایت (سرور) و سپس دادن پسورد اختصاصی برای همان سیستم توسط سایت

بیشتر توضیح میدین ؟

just4froum
سه شنبه 01 آذر 1390, 15:57 عصر
ببينيد شما براي برنامتون سه قسمت مي گذاريد.
اوليش كه كد برنامتون هست (كه براي هر سي دي برنامه اختصاصي هست)مثلا فكر ميكنيم كد 66
دوميش كدي هست كه به هر روشي كه خواستيد از كامپيوتر كاربر استخراج ميشه مثلا كد cpu يا ram يا hard يا تركيبشون و ...
سوميش هم يك كدي هست كه شما به كاربر ميديد (در ادامه ميگم چطوري‌) و تا كاربر اونو نزنه نميتونه به برنامه دسترسي داشته باشه.

حالا ميرسيم به قسمت سايت :
خوب شما دوباره سه قسمت در سايتتون ميگذاريد.
اوليش همان كد برنامه هست كه كاربر كد برنامه را وارد ميكنه و شما تست ميكنيد كه آيا اين برنامه تاحالا كد اجرا گرفته يا نه
دوميش همان كد استخراج شده از كامپيوتر كاربر هست

وقتي كاربر اين كد را وارد كرد سايت شما كد سوم يا همان كد اجرا را بهش ميده و در بانك اطلاعاتي ثبت ميكنه كه برنامه اي با كد 66 كد اجرا گرفته و ديگر نمي تواند كد اجراي ديگري بگيد

حالا كاربر بايد كد اجرا را از سايت بگيره و در برنامه copy-past كنه تا برنامه بالا بياد..