PDA

View Full Version : طراحی بانک اطلاعاتی برای سایت پشتیبان کارت خوان

rezatafreshi
دوشنبه 30 آبان 1390, 17:22 عصر
سلام دوستان
من پروژه طراحی سایت پشتیبان کارت خوان را برداشته ام
اما استاد گفته در ابتدا باید یک بانک اطلاعاتی برای آن بسازی که موچودیت ها و روابط آنها تعیین شده باشد
اما من از بانک اطلاعاتی چیزی نمی دانم این پروژه کارشناسی من هست
ترا خدا کمکم کنید در طراحی سایت مشکل ندارم فقط این بانک اطلاعاتی و تحلیل سیستم مشکل دارم لطفا جواب بدید
ممنونم

baktash.n81@gmail.com
سه شنبه 01 آذر 1390, 08:38 صبح
سلام

اینکه داری کارشناسی می گیری و از بانک اطلاعاتی سر در نمیاری واقعا فاجعست ... شاید این فرست خوبی باشه برات تا جبران کنی

قدم اول باید موجودیت ها و مشخصات یا صفات مربوط به هر کدوم رو مشخص کنی !

rezatafreshi
سه شنبه 01 آذر 1390, 11:15 صبح
ما یکسری مشخصات به شرح زیر داریم به من بگید چگونه موجودیتها را مشخص نمایم
مشخصات پذیرنده : مثل نام فروشگاه-نام مسئول-کد پستی-تلفن
مشخصات دستگاه: شماره بارکد-شماره سریال-شماره کاربری دستگاه
نوع دستگاه : که 4 نوع داریم
حالا لطفا بگید اینجا چه جوری موجودیتها را مشخص و ارتباط بین آنها را مشخص نمایم و نرمال سازی نمایم

Galawij
سه شنبه 01 آذر 1390, 15:33 عصر
شاید این فرست خوبی باشه
خوب این نوع غلط املایی ها هم یک نوع فاجعه هست.

مشخصات پذیرنده : مثل نام فروشگاه-نام مسئول-کد پستی-تلفن
مشخصات دستگاه: شماره بارکد-شماره سریال-شماره کاربری دستگاه
نوع دستگاه : که 4 نوع داریم
دوست عزیز این چیزهایی که نام بردید، موجودیت هستند(یعنی جداول با فیلدهای آن).
من در مورد این سیستم چیزی نمیدونم. هر چی درموردش میدونید بگید تا بشه بهتر کار کرد...

rezatafreshi
سه شنبه 01 آذر 1390, 23:51 عصر
کدامها موچودیت هستند

baktash.n81@gmail.com
شنبه 05 آذر 1390, 11:59 صبح
خوب این نوع غلط املایی ها هم یک نوع فاجعه هست.

البته اگه من 4 سال ادبیات خونده بودم و اینجا یه سایت ادبی بود حق با شما بود ...

اما در مورد موجودیت هایی که احتمالا لازم داری ...

دستگاه های کارت خوان
افراد پشتیبان
جدول رابط که چه کسی چه دستگاهیو در چه زمانی تعمیر کرده
جدول مشتریان

rezatafreshi
پنج شنبه 17 آذر 1390, 23:24 عصر
میشه بیشتر توضیح بدید

baktash.n81@gmail.com
شنبه 19 آذر 1390, 10:45 صبح
ما یه جدول داریم که توش اطلاعات مربوط به کارت خوانها رو نگه می داریم ...
یه جدول داریم که اطلاعت مربوط به فروشگاه هایی که دستگاه کارتخوان دارند رو نگه می داریم
یه جدول داریم که توش اطلاعات پرسنلمون که میرن برای تعمیر و سرویس دستگاه ها رو نگه می داریم

حالا شما مشخص کن برای هر کدوم از این جدول ها و در واقع موجودیت ها باید چه مشخصاتی یا صفاتی رو نگه داریم ...

rezatafreshi
یک شنبه 20 آذر 1390, 20:34 عصر
ممنونم با توچه به اینکه هر دستگاه ممکن است جمع آوری یا نصب شود آیا برای چمع آوری یا نصب هم چدول می خوام و اینکه برای ارتباط بین چداول آیا اگر مثلا چون ممکن است یک نفر 2 تا کارت خوان داشته باشد آیا می توان در چدول کارت خوان و فروشگاه آیدی تعریف کرد که از تگرار اطلاعات چلوگیری کرد
با تشکر

soroushp
یک شنبه 20 آذر 1390, 20:55 عصر
یه جدول دیگه درست کن به نام دستگاه های واگذارشده و تو اون جدول شماره دستگاه و شماره پذیرنده کلید خارجی یک کد هم بذار کلید اصلی تا از تکرار جلوگیری کنه
باید اطلاعات بیشتری بدی تا بشه یه کاری کرد..!

baktash.n81@gmail.com
دوشنبه 21 آذر 1390, 16:13 عصر
یه تعریف کلی وجود داره : اگه رابطه یک به چنده بهتره ID جدول اول رو تو جدول دوم قرار بدیم ... اگه ارتباط چند به چند باشه باید یک جدول واسط تعریف کنیم همانطور که دوستمون گفت ...

خوب اینجا با توجه به اینکه هر دستگاه کارت خوان فقط در یک فروشگاه می تواند وجود داشته باشد می تونی ID فروشگاه رو درون جدول دستگاه کارتخوانها قرار بدی ...

از طرفی هم یه جدول برای ثبت وقایع لازم داری که Id سه تا جدول رو توش داریم همچنین به همراه یک سری فیلد دیگه مثل تاریخ, عملیات انجام شده, توضیحات و غیره که از روی این جدول می تونیم بفهمیم که چه کسی در کدوم فروشگاه روی کدوم دستگاه چه کاریو در چه تاریخی انجام داده ...

یکی از مقادیری که فیلد عملیات می گیره "نصب" هست ... اما شاید از خودت بپرسی خوب ما از رو همین جدول می تونیم بفهمیم که چه دستگاهی الان کجا نصب شده ... پس چرا بهتره که Id فروشگاه رو تو جدول دستگاه کارتخوان قرار بدیم ... جواب برای اینکه سرعت بهتری داشته باشیم و تا حد ممکن جداولمون رو با جدول ثبت وقایع که خیلی سنگین می شه join نکنیم ...

rezatafreshi
دوشنبه 21 آذر 1390, 23:02 عصر
سلام من می توانم از طریق ایمیل شما با شما تماس بگیرم
ممنونم
آدرس ایمیل همین که آیدی شما هست می باشد
آره یا نه

baktash.n81@gmail.com
سه شنبه 22 آذر 1390, 08:35 صبح
آره حتما ... Emailam همینه